Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Wykiwali burmistrza? Dziura w sercu miasta

Data publikacji: 21 listopada 2016 r. 14:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Wykiwali burmistrza? Dziura w sercu miasta
Miał być okazały budynek, a jest okazała dziura w centrum Trzebiatowa. Fot. Marzena Domaradzka  

Ferroplast Z.E.D. Rybiccy nie otrzymał pozwolenia na budowę kompleksu mieszkalno-usługowego w Trzebiatowie. To już drugie podejście, które kończy się fiaskiem. Inwestor nie załączył zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.

Przypomnijmy, że w Trzebiatowie miał powstać kompleks mieszkalno-usługowy o powierzchni ponad 2600 mkw. Szkło, cegła, mieszkania na dwóch kondygnacjach i lokale pod usługi. W sierpniu tego roku minęło 7 lat od chwili, gdy spółka ze Świdwina kupiła od gminy za kwotę 737 tys. zł działkę przy ul. Słowackiego.

Zgodnie z zapisami pierwszej umowy, inwestor miał zakończyć budowę nie później niż w terminie 4 lat od podpisania pierwszej w sierpniu 2009 r. Mógł wówczas wywalczyć nowy termin zakończenia robót, wykazując, że przedłużenie prac miało związek z odkrywkami archeologicznymi, co też zrobił. Wydłużające się działania archeologów dały firmie trochę czasu. Gdy jednak naukowcy wynieśli się z działki przy Słowackiego, ta zarastała chwastami, a inwestor nie kwapił się, by zacząć inwestycję. ©℗

Tekst i fot. (mada)

Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 21 listopada 2016 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kolejny plus
2016-11-21 14:14:14
zabrac działkę i dać na mieszkanie+ heheheheheh

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA