piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wybudują toalety i łazienki

Wybudują toalety i łazienki

Wybudują toalety i łazienki
Data publikacji: 2017-02-28 07:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Wywietleń: 1610 219212

Do końca roku w mieszkaniach komunalnych w Szczecinie ma zostać wybudowanych 200 toalet i łazienek. Takie są założenia pilotażowego programu wdrażanego przez samorząd. Władza przeznaczy na ten cel 3 miliony złotych.

- W Szczecinie mieszkań bez łazienek i toalet jest 4,5 tysiąca - opowiada Marcin Nieradka, rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. - To stała liczba. W ciągu ostatnich lat zamontowano kilkadziesiąt łazienek i toalet. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, źe wśród tych mieszkań są takie, w których łazienki powstały nielegalnie. Teraz dajemy szansę ich legalizacji. Nasz projekt to pierwszy tego rodzaju program na dużą skalę.

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 28 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

(as)

Fot. M.WINCONEK

Komentarze

Ja
Lazienki beda robic a po co? Laznie miejska niech przywroca, wzoce monete i sie wykapie a miasto zarobi. Paranoja jakas, moja mama 62 lata mieszka w mieszkaniu komunalnym, ktorego nie mozna wykupic bo to zasob komunalny miasta. Niech dadza te rudery wykupic ludziom.Czlowiek sam sobie zrobi.Dofinansowanie do centralnego daja a dlaczego ja mam dokladac do tego jak to nie moje. Nie moge wykupic wiec dofinansowania tez nie chce. Bede palic w piecu i myc sie w misce.Lazienki tez nie chce bo piece mam a z grzejnikiem na plecach kapac sie nie bede.
2017-03-09 14:57:09
@Kaziu
To ty frajer byłeś. Jak Krzystek oddawał przymusowo swoje wyłudzone mieszkanie komunalne, to nic nie musiał rozbierać i jeszcze kasę dostał za modernizację.
2017-02-28 16:31:11
gf
Problem w tym, że tzw. komunalne to taki wieloletni najem. Jak tak, to ok... Właściciel powinien zapewnić toaletę, podstawową. Problem w tym, że potem te mieszkania są wykupywane z bonifikatą, prawie za bezcen. A powinno to się odbyć jeśli nie z zyskiem, to bez straty.
2017-02-28 15:51:19
Kaziu
6lat temu przed wykupem mieszkania musiałem usunąć łazienkę i toaletę żeby doprowadzić mieszkanie do stanu pierwotnego!!!!!! W XXI wieku. Pytanie, czy mogę teraz pójść do TBS i poprosić o zwrot kosztow,?????? Oczywiście żartuje ale urzędnik śmiał mi się prosto w twarz i to pamiętam. Proponuję więcej Fryg na mieście.
2017-02-28 13:21:18
Nielegalna
Paranoja, ja zrobiłam u siebie oczywiście nielegalnie. XXI wiek i ludzie mają się załatwiać na klatce? Wstyd Panie Prezydencie, wstyd....
2017-02-28 13:03:39
Dryja
"Do końca roku w mieszkaniach komunalnych w Szczecinie ma zostać wybudowanych 200 toalet i łazienek." W tym tempie już po dwudziestu paru latach wszystkie oficyny i podobne będą miały toalety, oczywiście te które do tego czasu się nie zawalą.
2017-02-28 12:27:34
Szczeciński patriota
@Bartek Państwo ani miasto nie jest od dawania pracy. Tak samo jak nie jest od dawania mieszkań. Wszystkie powinny być sprzedane.
2017-02-28 11:31:43
Bartek
A moze lepiej dac ludziom normalnie platna place, niech sami sobie kupia mieszkanie od dewelopera, a tych ktorym sie nie chce wpychac na mieszkania bez toalet i lazienek. Mieskanie komunalne powinno byc tylko dla najbiedniejszych, mi panstwo nie pomoglo w zakupie walsnosciowego... Nikt mi lazienki nie zrobil, co to za kraj co wspiera lenistwo?
2017-02-28 10:29:41
Dozorca Popiołek
Czynszówki,głównie oficyny to od lat wielki problem i zaniedbania.Tam wegetuje się a nie "mieszka" na miarę współczesnej cywilizacji.Łazienka i toaleta to dla miejskich urzędników luksus bez którego można funkcjonować.Brak inwestycji w oficynach od dziesięcioleci zbiera swoje żniwa,kamienice są w tragicznym stanie technicznym,na przedwojennej instalacji i kanalizacji,bez remontów.A czynsz miasto pobierało przez wieki całe od tych ludzi nie zapewniając im nawet minimum socjalnego na miarę XXI w.
2017-02-28 10:06:17
Miś na Miarę
Nie! Przecież do niedawna karali lokatorów za takie "fanaberie" jak klozet w mieszkaniu! To pan władza miał zyć w kafelkach i jedwabiach a lud do sławojki albo w najlepszym przypadku do zbiorówki na półpiętrze. To w celach są kible a w mieszkaniach w oficynach był zakaz. Przynajmniej od lat pięćdziesiątych.
2017-02-28 09:55:58
tak tylko
Ciekawe: "(...)Władza przeznaczy na ten cel 3 miliony złotych.(...)". A może trzeba by uczciwie napisać, że władza oddaje część z masy pieniędzy zbieranej w wygórowanych czynszach przez dziesiątki lat ? a zarazem nic nie robienia w tych kamienicach przez... dziesiątki lat.
2017-02-28 09:01:22
DNO
Prezydent stawia przepiękne fontanny, buduje ścieżki rowerowe, nowe stacje roweru miejskiego, szklane pawilony, zielone podwórka, a to wszystko w mieście, w którym jest 4500 mieszkań bez toalet i łazienek. W XXI wieku!!!!
2017-02-28 08:09:45