Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wybory do Rady Osiedla Pomorzany. Powtórka we wrześniu

Data publikacji: 12 sierpnia 2019 r. 16:58
Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2019 r. 16:48
Wybory do Rady Osiedla Pomorzany. Powtórka we wrześniu
 

Już wiadomo, kiedy odbędą się powtórne wybory do Rady Osiedla Pomorzany w Szczecinie – 22 września tego roku. Do obsadzenia jest 15 mandatów.

7 kwietnia tego roku odbyły się wybory do rad osiedli. Dwa dni później do Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinie wpłynął protest dotyczący przebiegu głosowania do RO Pomorzany. Jego autor twierdził, że m.in. złamano ciszę wyborczą, zasadę tajności głosowania, prowadzono agitację przed lokalem wyborczym w trakcie głosowania i wypełniano karty wyborcze innych osób przez kandydatów na radnych. Miejska Komisja Wyborcza podzieliła zdanie autora protestu. Uznała, że z powodu rażącego naruszenia ciszy wyborczej w dniu głosowania wybory do Rady Osiedla Pomorzany należy unieważnić i powtórzyć. Decyzję tę podtrzymała Rada Miasta Szczecina.

I już wiadomo, kiedy odbędą się powtórne wybory do RO Pomorzany – w niedzielę 22 września tego roku.

Kandydaci na radnych osiedlowych mogą się zgłaszać do 1 września. Może kandydować osoba, która ukończyła 18 lat, jest obywatelem polskim, jest ujęta w rejestrze wyborców miasta Szczecina i mieszka na terenie osiedla. Zgłoszenie należy złożyć pisemnie, podając imię i nazwisko kandydata, jego nr PESEL, zawód, adres i numer telefonu. Do każdego zgłoszenia musi być dołączone pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie. Kandydaturę mogą zgłosić wyłącznie mieszkańcy osiedla. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 20 mieszkańców osiedla posiadających prawo wybierania.

Głosowanie odbędzie się 22 września w godz. 9-20 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ulicy Orawskiej. Do obsadzenia w Radzie Osiedla Pomorzany jest 15 mandatów. ©℗

(dar)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

baj
2019-08-14 16:38:01
A przewodniczący rady osiedla Pogodno udaje, że nie widzi problemu.Jest on ponoć właścicielem całodobowego sklepu z alkoholem przy ul. Grota Roweckiego. Sklep ten stał się zmorą okolicznych mieszkańców, szczególnie w weekendy, za sprawą jego "klientów', którzy zrobili sobie do późnej nocy orgie pijackie z okolicznych ławek, wiaty autobusowej, czy placu zabaw.Sklep z alkoholem nadaje się najlepiej do likwidacji.
Jak to co ?
2019-08-12 20:51:42
Teraz beda jeszcze bardziej za-KOD-owani...! Czyli mowiac krotko: glosowac na Zjednoczona Prawice czyli wg. Prawa i Sprawiedliwosci... i na Pomorzanach !!
mdm
2019-08-12 18:38:33
Ciekawe, co z tymi co łamali ciszę wyborczą?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA