niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wszystko – także park – płynie

Wszystko – także park – płynie

Wszystko – także park – płynie
Data publikacji: 2018-01-12 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:43
Wywietleń: 2609 308766

Ledwie oddany do użytku, a już miejsce trawników zajęła woda. Mowa o parku Lipy na Warszewie, który - jak widać - podzielił los trzech innych terenów zielonych urządzonych ostatnio dla szczecinian: parku Majowe, skweru Łyczywka na Pogodnie oraz parku Ligi na Gocławiu.

Park Lipy w rejonie ul. Jemiołowej i Kresowej został urządzony w dobrym postmodernistycznym stylu. Efektownie prezentuje się przede wszystkim jego główna oś kompozycyjna, w której dominuje cegła i barwione betony. Białe siedziska ławek stanowią subtelne nawiązanie do przedwojennej tradycji „miasta-ogrodu". Tłem dla nich jest formalnie urządzona zieleń m.in. z hortensjami, jaśminowcami, laurowiśniami, mahoniami, suchodrzewami, śnieguliczkami i tawułami. Czego efekt będzie można docenić dopiero w następnych sezonach, a nie - jak w chwili oddawania do użytku - już w zimowej szacie.

Obrzeżem części wypoczynkowej są strefy rekreacyjne dla małych i dużych, czyli bogato zaaranżowany plac zabaw oraz plenerowa siłowni (całość za blisko 370 tysięcy złotych).
Niestety, to właśnie w tej pierwszej trawniki jeszcze w grudniu utonęły w wodzie i błocie. Teraz można po nich przejść suchą stopą tylko dlatego, że zamarzły. Gdy przyjdzie odwilż…

Pozostaje mieć nadzieję, że styczniowe skoki temperatury nadto nie osłabią murowanych konstrukcji parkowych. Fatalnie byłoby rozpoczynać wiosenne porządki w nowym parku od remontu najefektowniejszych elementów jego małej architektury. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Niestety, także najmłodszy szczeciński park - Lipy na Warszewie - nie oparł się wodzie. Jak to wpłynie na kondycję nowo urządzonej zieleni i małej architektury?

Fot. Mirosław WINCONEK

Wszystko – także park – płynie Wszystko – także park – płynie Wszystko – także park – płynie Wszystko – także park – płynie Wszystko – także park – płynie Wszystko – także park – płynie

Komentarze

spacerowicz
a w parku Nadratowskiego projektantka posadziła kasztan na środku chodnika no i dobrze
2018-01-13 11:33:19
enb
Patrzę na te "ławki" i nie mogę przestać się śmiać:)
2018-01-12 23:15:07
Wybrać trochę gliniastej ziemi.
W to miejsce nawieźć dobrej, nasiać trawy i woda sama zniknie.
2018-01-12 21:48:16
Gocław
Cieszyliśmy się, że wreszcie coś się ruszyło na Gocławiu.Zrobili nam piękny park ale...Ten park TONIE!!!.Zastanawiam się kto to projektował,kto zatwierdził i kto za to odpowie.
2018-01-12 20:56:37
Sens
Czy każdy skrawek zieleni trzeba wyłożyć polbrukiem
2018-01-12 18:56:13
zak
Skwer Łyczywka? To tam będą sie teraz odbywać zgromadzenia KOD
2018-01-12 18:31:43
Gol
Po odtworzeniu trawy woda wsiąknie. Przed renowacją nie było problemów z zastoinami wody.
2018-01-12 18:13:54
Obs.ryver
W Parku Majowe, było podobnie. Tyle,że mieszkańcy, po pierwszych ulewach, zaczęli bombardować władców i prasę (w tym KURIERA Szcz.) i zaczęły się przeróbki oraz instalowanie "małej infrastruktury odwadniającej". Ten raban był podniesiony jeszcze przed odbiorem robót.Po prostu, trzeba pilnować swego!!!Urzędnicy tego nie zrobią za mieszkańców osiedla!!!Teraz macie płacz (spóżniony) nad rozlanym mlekiem... Przysłowie mówi:"Kijem tego, co nie pilnuje swego"!!!
2018-01-12 17:35:02
Docent
Lipa ten park,nazwa jest ok
2018-01-12 17:20:53
2050
Flołting Garden.
2018-01-12 17:07:34
Do wojt
Co za ciemna masa deszcze padają nieprzesłanie od wakacji wszystko pozalewane a ktoś wymyśla winę wykonawcy 😂 , a czym on zawinił że ciagle deszcz pada ? większość kraju jest zalana nawet wyspa pucka http://radioszczecin.pl/1,365373,straty-farmerow-z-wyspy-puckiej-pompa-podejrzewa
2018-01-12 17:04:03
wojt
Radni osiedlowi z Warszewa zgłosili do ZUK uwagi do efektów przebudowy tego parku. Mam nadzieję, że Zakład Usług Komunalnych zobowiąże wykonawcę do wyeliminowania usterek.
2018-01-12 16:48:04
Miś na Miarę
Nawet już nie żal tej ciemnoty myślącej, że wystarczy zmałpować jakiś skwerek patrząc na pocztówkę z hrabstwa Kent. Potrzebne sa roboty gruntowe, drenaż i przygotowanie terenu pod trawni. Ale niech sobie ciemnota w tym pływa jak Ferdzio Kiepski. Ponieważ to za nasze pieniądze, możemy tam pójść, usiąść i pośmiać się jak z komedii slapstickowej. Ale już chyba nudne sa te tonące cmentarze czy parki w wodach gruntowych jak i zamki w kanalizacji.
2018-01-12 16:26:53
Obserwator
Te tytuły już mogliby Państwo sobie darować, ma być to jakaś aluzja do teoretycznego stanu naszego miasta? News jest tak napisany jakby wina stała po stronie miasta, bo woda została? Karmicie tym trolli jakim jest "poznaniak", który tylko czeka na jakiś szokujący nagłówek by napisać swoje trzy grosze.
2018-01-12 16:08:53
jg729
Bez sensu wywalone pieniądze,ważne,że ktoś je zgarnął w tym pojebanym mieście.
2018-01-12 15:52:10