Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wszystko płynie [GALERIA]

Data publikacji: 03 lutego 2016 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Wszystko płynie
 

Kiedy brygady Energopolu Szczecin S.A. kończyły roboty przy przebudowie al. Niepodległości, pucowały nawierzchnie jezdni, poboczy, chodnika i pasa nowej ścieżki rowerowej, a urzędnicy szczecińskiego ZDiTM szykowali się do odbioru inwestycji, już sygnalizowaliśmy na naszych łamach, że w wielu miejscach gromadzi się na nich woda. Był początek grudnia. Przy aurze wiosenno-jesiennej, która zagościła znów na dobre tej zimy, widać gołym okiem znów liczne miejsca fuszerki.

Pas ścieżki rowerowej na odcinku o wysokości przystanku przed pl. Żołnierza Polskiego, przed dojazdem do ronda, anektowany przez deszczówkę (przy mniej intensywnych opadach) zwykle na trzech czwartych szerokości w miniony poniedziałek i we wtorek był w całości zalany. Zatopioną ścieżkę cykliści omijali w związku z tym wielkim łukiem, czyli między pieszymi, jadąc chodnikiem.

Woda z powodu nierównej nawierzchni i braku prawidłowo wyprofilowanych spadków nie jest w stanie spływać do studzienek także z rejonu przejścia przez jezdnię w połowie alei na wysokości dawnego Odzieżowca. Po kałużach piesi również brodzą na pasie ułożonego na nowo z płyt chodnika.

Na zatapiany regularnie fragment odnowionej nie bez trudu i w poślizgach najdroższej szczecińskiej alei (komercyjnie ponoć najatrakcyjniejszej i dlatego z najwyższymi stawkami czynszu za najem lokali) zwarcają uwagę w licznych telefonach również nasi Czytelnicy.

Niewykluczone, że nowa kanalizacja podziemna w wielu miejscach nie jest w stanie odbierać nadmiaru deszczówki, bo została zapchana jeszcze w czasie inwestycji. Wtedy to, na początku grudnia ubiegłego roku, robotnicy zaprawą cementową uzupełniali szczeliny w bruku i płytach chodnikowych, a nadmiar lepiszcza spływał przy okazji studzienkami do nowej instalacji ściekowej.

Co na to urzędnicy-zarządcy drogi z ZDiTM? Czekają aż minie gwarancja na to „dzieło" Energopolu i za poprawki dopiero wtedy zlecone dodatkowo z samorządowej kasy zapłacą? ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czepjacie się
2016-02-03 10:46:17
Namiastka Aqaparku czy innego pływającego ogrodu. STFSSEFTFINER 2016. Sezon czas zacząć. Brakuje tylko prezydenta z szarfą do przecięcia, no i kilka ślicznych fotek do prasy.
Gość
2016-02-03 09:49:46
Kiedy zniknie słup reklamowy i stacja rowerów na wysokości sklepu "Junior" skutecznie utrudniające ruch pieszy w tym miejscu?
jan
2016-02-03 08:27:13
Czemu wszystkie roboty w Szczecinie otrzymuje Energopol? Wszystkie partoli i zaraz otrzymuje następne.
Flołting Garden
2016-02-03 07:53:30
Rowery wodne pójdą w ruch :D
Miś
2016-02-03 07:42:11
Dlaczego Pan Redaktor jest zdziwiony akurat tym miejscem skoro podobnie wyglądają po deszczu wszystkie chodniki i ulice w Szczecinie, i te stare i te nowe wyremontowane ? Floating Garden pnie (MIR) Floating Garden.
autor
2016-02-03 07:24:56
co to jest wioda?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA