czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wszystko płynie

Wszystko płynie [GALERIA]

Wszystko płynie
Data publikacji: 2016-02-03 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1960 115557

Kiedy brygady Energopolu Szczecin S.A. kończyły roboty przy przebudowie al. Niepodległości, pucowały nawierzchnie jezdni, poboczy, chodnika i pasa nowej ścieżki rowerowej, a urzędnicy szczecińskiego ZDiTM szykowali się do odbioru inwestycji, już sygnalizowaliśmy na naszych łamach, że w wielu miejscach gromadzi się na nich woda. Był początek grudnia. Przy aurze wiosenno-jesiennej, która zagościła znów na dobre tej zimy, widać gołym okiem znów liczne miejsca fuszerki.

Pas ścieżki rowerowej na odcinku o wysokości przystanku przed pl. Żołnierza Polskiego, przed dojazdem do ronda, anektowany przez deszczówkę (przy mniej intensywnych opadach) zwykle na trzech czwartych szerokości w miniony poniedziałek i we wtorek był w całości zalany. Zatopioną ścieżkę cykliści omijali w związku z tym wielkim łukiem, czyli między pieszymi, jadąc chodnikiem.

Woda z powodu nierównej nawierzchni i braku prawidłowo wyprofilowanych spadków nie jest w stanie spływać do studzienek także z rejonu przejścia przez jezdnię w połowie alei na wysokości dawnego Odzieżowca. Po kałużach piesi również brodzą na pasie ułożonego na nowo z płyt chodnika.

Na zatapiany regularnie fragment odnowionej nie bez trudu i w poślizgach najdroższej szczecińskiej alei (komercyjnie ponoć najatrakcyjniejszej i dlatego z najwyższymi stawkami czynszu za najem lokali) zwarcają uwagę w licznych telefonach również nasi Czytelnicy.

Niewykluczone, że nowa kanalizacja podziemna w wielu miejscach nie jest w stanie odbierać nadmiaru deszczówki, bo została zapchana jeszcze w czasie inwestycji. Wtedy to, na początku grudnia ubiegłego roku, robotnicy zaprawą cementową uzupełniali szczeliny w bruku i płytach chodnikowych, a nadmiar lepiszcza spływał przy okazji studzienkami do nowej instalacji ściekowej.

Co na to urzędnicy-zarządcy drogi z ZDiTM? Czekają aż minie gwarancja na to „dzieło" Energopolu i za poprawki dopiero wtedy zlecone dodatkowo z samorządowej kasy zapłacą? ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie Wszystko płynie

Komentarze

Czepjacie się
Namiastka Aqaparku czy innego pływającego ogrodu. STFSSEFTFINER 2016. Sezon czas zacząć. Brakuje tylko prezydenta z szarfą do przecięcia, no i kilka ślicznych fotek do prasy.
2016-02-03 10:46:17
Gość
Kiedy zniknie słup reklamowy i stacja rowerów na wysokości sklepu "Junior" skutecznie utrudniające ruch pieszy w tym miejscu?
2016-02-03 09:49:46
jan
Czemu wszystkie roboty w Szczecinie otrzymuje Energopol? Wszystkie partoli i zaraz otrzymuje następne.
2016-02-03 08:27:13
Flołting Garden
Rowery wodne pójdą w ruch :D
2016-02-03 07:53:30
Miś
Dlaczego Pan Redaktor jest zdziwiony akurat tym miejscem skoro podobnie wyglądają po deszczu wszystkie chodniki i ulice w Szczecinie, i te stare i te nowe wyremontowane ? Floating Garden pnie (MIR) Floating Garden.
2016-02-03 07:42:11
autor
co to jest wioda?
2016-02-03 07:24:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie