czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wszystkie działkowców bolączki

Wszystkie działkowców bolączki

Wszystkie działkowców bolączki
Data publikacji: 2015-08-10 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1759 10153

Kradzieże, włamania, nielegalne zamieszkiwanie - działkowcom problemów nie brakuje. W poniedziałek rozmawiali o nich z policją. Policjanci usłyszeli sporo ciepłych słów, ale też sporo cierpkich. - Od czterech lat nie umiem doprosić się, by patrol pojawiał się choć raz w tygodniu - mówił przedstawiciel ROD „Trafo" w Szczecinie.

Do stolicy województwa przyjechali działkowcy z całego regionu. Oprócz policjantów stawili się także strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Mundurowi opowiadali o tym jak znakować wartościowe przedmioty, nie dać oszukać się „na wnuczka". Wielu osobom - słusznie - te informacje nie wystarczały.

- Dowiedzieliśmy się jak znakować rzeczy, dowiedzieliśmy się jak nie dać się oszukać, ale nie dowiedzieliśmy się najważniejszego - jak zabezpieczyć działki przed włamaniem. Co z tego, że policja po latach je odnajdzie, bo będą oznakowane? To nie jest debata, a prelekcja - mówił uczestnik z ROD „Pogodny". - Co planujecie? Wspólne patrole? Jakieś inne działania? Kilkakrotnie zgłaszałem kradzieże policji, ale ta nie reaguje.

- Chciałbym w to wierzyć, że policja pracuje bardzo fajnie. Od czterech lat mamy kradzieże tablic rejestracyjnych z aut naszych działkowiczów, nie umiem doprosić się, by patrol pojawiał się choć raz w tygodniu. Jak coś zginie, wtedy słyszę, że jest mała szkodliwość czynu - to głos ROD „Trafo".©℗

E. KOLANOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Na spotkanie w Szczecinie przyjechali przedstawiciele ogrodów z całego województwa

Komentarze

turysta
Pojedźcie na działki nad morzem. Chociażby w Dziwnówku. Tam działki to klasyczne obiekty wczasowe, gdzie są tłumy „działkowiczów” z całej Polski, którzy tu wypoczywają, a właściciele piętrowych willi kasują od nich - szmal nie płacąc żadnych podatków.
2015-08-11 10:13:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie