Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Wszystkie działkowców bolączki

Data publikacji: 10 sierpnia 2015 r. 16:35
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Wszystkie działkowców bolączki
 

Kradzieże, włamania, nielegalne zamieszkiwanie - działkowcom problemów nie brakuje. W poniedziałek rozmawiali o nich z policją. Policjanci usłyszeli sporo ciepłych słów, ale też sporo cierpkich. - Od czterech lat nie umiem doprosić się, by patrol pojawiał się choć raz w tygodniu - mówił przedstawiciel ROD „Trafo" w Szczecinie.

Do stolicy województwa przyjechali działkowcy z całego regionu. Oprócz policjantów stawili się także strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Mundurowi opowiadali o tym jak znakować wartościowe przedmioty, nie dać oszukać się „na wnuczka". Wielu osobom - słusznie - te informacje nie wystarczały.

- Dowiedzieliśmy się jak znakować rzeczy, dowiedzieliśmy się jak nie dać się oszukać, ale nie dowiedzieliśmy się najważniejszego - jak zabezpieczyć działki przed włamaniem. Co z tego, że policja po latach je odnajdzie, bo będą oznakowane? To nie jest debata, a prelekcja - mówił uczestnik z ROD „Pogodny". - Co planujecie? Wspólne patrole? Jakieś inne działania? Kilkakrotnie zgłaszałem kradzieże policji, ale ta nie reaguje.

- Chciałbym w to wierzyć, że policja pracuje bardzo fajnie. Od czterech lat mamy kradzieże tablic rejestracyjnych z aut naszych działkowiczów, nie umiem doprosić się, by patrol pojawiał się choć raz w tygodniu. Jak coś zginie, wtedy słyszę, że jest mała szkodliwość czynu - to głos ROD „Trafo".©℗

E. KOLANOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Na spotkanie w Szczecinie przyjechali przedstawiciele ogrodów z całego województwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

turysta
2015-08-11 10:13:02
Pojedźcie na działki nad morzem. Chociażby w Dziwnówku. Tam działki to klasyczne obiekty wczasowe, gdzie są tłumy „działkowiczów” z całej Polski, którzy tu wypoczywają, a właściciele piętrowych willi kasują od nich - szmal nie płacąc żadnych podatków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA