sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wśród mogił

Wśród mogił

Wśród mogił
Data publikacji: 2017-08-22 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:24
Wywietleń: 1386 288844

Miasto inwestuje w nekropolię w Zdrojach. Głównie w remonty cmentarnych alei. To wyjątkowo kosztowne prace, skoro właśnie trwająca przemiana zaledwie 65 metrów bieżących pochłonie blisko 73 tysiące złotych.

To kameralna, niewiele ponad 3-hektarowa nekropolia (d. Finkenwalde). Położona nieco na uboczu: w rejonie ul. Cedrowej i Poległych. Starsza od Cmentarza Centralnego, ale pozbawiona jego historycznych pomnikowych walorów - nawet kaplicy żałobnej. Cmentarz jest otwarty, ale niemal wyłącznie na tzw. dochowania.

Od ub. roku miasto przeznacza środki na renowację tej nekropolii: fragmentarycznie, etapowo. Wyremontowano jej ogrodzenie (koszt: 35 tys. zł), a także nawierzchnie wybranych alei, w tym głównej. Jednak na niewielką - niespełna 1,5 tysiąca m kw. - skalę.

Zakres obecnej inwestycji również nie poraża. Chodzi bowiem o budowę odwodnienia oraz utwardzenie ledwie 65 m bieżących alei. Czyli o kroplę w morzu potrzeb koniecznych do zrobienia. Jednak administrator nekropolii - Zakład Usług Komunalnych - ostrzega: „Do końca miesiąca możliwe są utrudnienia na cmentarzu w Zdrojach. Powodem jest remont alejek".

Zatem, kto ma w planach spacer na groby bliskich pochowanych na terenie tej nekropolii, niech uważa. Trwają tam prace ziemne i wykopy ledwie symbolicznie oznaczone biało-czerwoną taśmą: nie ma żadnych dodatkowych i bardziej trwałych zabezpieczeń.

(an)

Fot. ZUK

Komentarze

Kokon
1 mb rowu za ponad 1 tysiąc złotych?! Tylko ZUK tak ceni swoich wykonawców. Ciekawe dlaczego? Takiej lekkiej rączki, nie mylić z lepką, nie ma nikt kto nie dysponuje publicznymi środkami.
2017-08-23 07:54:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy