Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wspomogli hospicjum

Data publikacji: 12 lutego 2024 r. 07:02
Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024 r. 11:16
Wspomogli hospicjum
Bal charytatywny na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Fot. Mojaklisza  

Warto było iść na ten bal, bo był on wyjątkowy, bo przyświecała mu idea pomocy potrzebującym - szczecińskiemu Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Ta idea zrodziła się w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie, wsparło ją wiele osób dobrej woli, różne instytucje i wieczorem 3 lutego w Hanza Tower zagrała orkiestra.

Ambasadorem balu był marszałek Olgierd Geblewicz i on też uroczyście go otworzył razem z Angeliką Felską, szefową ZUL i Joanną Szuberlą, wiceprezesem hospicjum. Jak zapowiadano, cały dochód ze sprzedaży biletów przekazano na wsparcie tej instytucji. Także pieniądze z licytacji, na którą m.in. marszałek Geblewicz podarował koszulkę z autografami piłkarzy Pogoni, a szefowie tego klubu - piłkę z ich podpisami, Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej, ofiarowała na ten cel unikatowy, pięknie oprawiony w skórę egzemplarz „Nocy i dni” M. Dąbrowskiej z limitowanej serii, a Marek Antoszczyszyn swoje grafiki. Tego wieczoru zebrano 15 tys. zł, ale ze względu na brak czasu licytację postanowiono dokończyć wirtualnie na stronie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego.

Zabawę poprowadził dziennikarz TVP Jarosław Marendziak, wystąpili Norbi, Klaudia „Cloudy” Kowalczyk, Paweł Urbaniak oraz Maciej Łagodziński. Piękne dekoracje w sali były dziełem Rafała Staszczyka, kwiaty dostarczył Waldemar Kitlas z firmy Multikwiat, salę bezpłatnie udostępnił Hotel DANA. Wszystko zagrało. „Do zobaczenia za rok!” - mówili na pożegnanie uczestnicy balu. Zatańczą znowu, żeby komuś pomóc.

(eb)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Cezik
2024-02-13 11:13:24
I komu na złość zrobisz? Geblewiczowi? Bez twojego 1,5% świat się nie zawali. W buty sobie je wciśnij, będziesz wyższy.
do: Zdjecie
2024-02-12 21:03:07
Jak śmiesz tak pisać, nie wszyscy ludzie pochodzą z domów na poziomie, gdzie wpaja się określone zasady kulturowe, a takim obrażaniem innych daleko nie zajedziesz.
Cezik
2024-02-12 17:49:25
To ja już swojego 1,5 % im nie przekażę.Niech idą do Geblewicza.
Zdjecie
2024-02-12 07:40:06
Zdjęcie mówi wszystko o poziomie szczecińskich “elit”, a marszałek to po prostu wisienka na torcie….. kwintesencja tych “elit”…… Czemu mu nikt nie doradzi jak się ubierac - niby wiadomo skąd on jest ale w ciągu tych paru lat mógłby nabrać jakiejś ogłady. Ja rozumiem że te jasne spodnie mają maskować słomę wystająca z butów ale litości….
fugi
2024-02-12 07:38:27
Kampania,kampania!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA