Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Współpraca Akademii Morskiej z IMGW

Data publikacji: 28 września 2019 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2019 r. 21:19
Współpraca Akademii Morskiej z IMGW
 

W sobotę (28 września) w Akademii Morskiej w Szczecinie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy tej uczelni z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu uczestniczył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

 Porozumienie o współpracy podpisali: dr Przemysław Ligenza - dyrektor IMGW oraz prof. Wojciech Ślączka - rektor AM.

- Zamierzamy u nas w uczelni rozwinąć te części badawczo-naukowe, które są potrzebne dzisiaj instytutowi: telemetrię, teledetekcję, badania naukowe dotyczące obszarów morskich kraju, szczególnie na Bałtyku, dysponujemy statkiem  i aparaturą pomiarową, która będzie się wpisywała w obszar działalności instytutu - mówił rektor Ślączka. - Chcemy wspólnie składać projekty do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak dodał, obecnie już nad jednym wspólnym projektem AM i IMGW pracują, a podpisanie listu ma sformalizować tę współpracę.

- To jest w końcu odpowiedź na łączenie czystej nauki z instytutem, który powinien mieć charakter biznesowy, ale służyć również nauce - powiedział minister Gróbarczyk. - Jeżeli wszystko ułoży się zgodnie z planem, to myślę, że za parę miesięcy już będziemy widzieć pewne efekty.

Minister pogratulował sygnatariuszom listu sfinalizowania pomysłu.

Założenia współpracy to m.in. wspólna realizacja projektów badawczych, wymiana kadry naukowo-badawczej, kształcenie doktorantów, wspólne publikacje w czasopismach naukowych. 

(ek)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No nie wierzę ....
2019-09-28 20:46:53
Czy ktoś jeszcze rozgranicza pojęcie projekt, plan - a dokonanie zaplanowanych inwestycji??? PIS i ksiądz na kazaniu głosi zrobimy : ale pieniądze sa jeszcze w waszych kieszeniach...:)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA