Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wsparcie w centrum handlowym. Automat do niesienia pomocy

Data publikacji: 2021-10-15 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-15 22:07
Wsparcie w centrum handlowym. Automat do niesienia pomocy
Donateo – terminal płatniczy do przekazywania datków. Fot. Anna Gniazdowska  

W Galerii Handlowej Turzyn w Szczecinie stanął niepozorny automat – Donateo. Jak nazwa sama wskazuje, służy do donacji. Na co? Na największe organizacje pozarządowe, które przez pandemię nie były w stanie zbierać funduszy na swoją działalność.

Czas pandemii mocno ograniczył możliwości organizacji pozarządowych – kwestowanie czy organizowanie charytatywnych imprez stało się niemożliwe, jednak potrzeby ich podopiecznych jedynie rosły. To właśnie wtedy pojawił się pomysł stworzenia Donateo – terminala płatniczego do zbierania datków. Jeden z nich znajduje się także w szczecińskiej Galerii Handlowej Turzyn.

- Jako partner akcji, na terenie którego stanęło to urządzenie, mamy nadzieję, że każdy klient Galerii wspomoże drobnym datkiem wybraną organizację. Zachęcamy i będziemy do tego zachęcać, gdyż pandemia pokazała, że nawet najdrobniejszy gest buduje wielką solidarność - powiedział Marcin Jamrocha z Centrum Handlowego Turzyn.

Mimo iż na ten moment w gronie organizacji, którym można udzielić wsparcie poprzez Donateo nie znajdują się lokalne fundacje z Pomorza Zachodniego, zobaczymy tutaj wiele znanych nazw – m.in. Fundację Viva, Caritas czy Polską Akcję Humanitarną. Datki, w dowolnej wysokości, przekazuje się w bardzo prosty sposób, za pomocą karty płatniczej lub systemu BLIK. Transakcja przypomina płatność w terminalu płatniczym.

- Dzięki Donateo klienci Galerii mogą dokonywać wpłat w sposób wygodny, szybki i przede wszystkim bezpieczny – wpłatomat do przekazywania datków to idealne rozwiązanie na współczesne czasy - mówi Jamrocha.

Taki datkomat na swoim terenie ma również CH Kołbaskowo. ©℗

(KB)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA