poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wsparcie przerosło oczekiwania

Wsparcie przerosło oczekiwania

Wsparcie przerosło oczekiwania
Data publikacji: 2015-09-21 12:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:04
Wywietleń: 1004 22709

Ponad sto osiemdziesiąt tysięcy złotych - to efekt całorocznej pracy Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum", które od ośmiu lat organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne. Dzięki zebranym pieniądzom udało się zakupić m.in. dwa samochody oraz sprzęt rehabilitacyjny dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Sztandarowym projektem „Siatkarzy dla Hospicjum" jest Mecz Gwiazd. W tym roku przyciągnął on do Azoty Areny komplet widzów. Do tego doliczyć trzeba także m.in.: sportowe turnieje amatorskie, aukcje na Allegro. 

- W tym roku wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Maciej Sośnicki, prezes „Siatkarzy dla Hospicjum". - Po konsultacjach postanowiliśmy zebrane fundusze przeznaczyć na wsparcie pracy rehabilitantów. Pobiliśmy rekord, jeśli chodzi o uzyskaną kwotę, aż się boję pomyśleć, jaki będzie przyszyły rok. Podnieśliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. To, co udało się się zrobić to efekt pracy wielu osób, ale przede wszystkim sponsorów i tych, którzy brali udział w licytacjach, naszych wydarzeniach, przyszli na „Mecz Gwiazd", frekwencja nas bardzo zaskoczyła.

Oprócz aut: Fiata Qubo i Skody Roomster, hospicjum wzbogaciło się także o urządzenie do masażu podciśnieniowego, zmniejszającego obrzęki limfatyczne oraz o sprzęt do fizykoterapii - dzięki laserom szybciej goją się rany, a wytwarzane pole magnetyczne przyspiesza wzrost kostny przy złamaniach.

Stowarzyszenie współfinansowało także wyjazd „śladami Andersena" dla rodzin hospicyjnych, a także Marsz-o-Bieg, który 12 września odbył się na Jasnych Błoniach.

Już teraz wiadomo, że kolejny Mecz Gwiazd odbędzie się 21 maja 2016 r. Kogo będzie można zobaczyć na parkiecie? To oczywiście niespodzianka. ©℗

(kol)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: hospicjum wzbogaciło się m.in.  o urządzenie do masażu podciśnieniowego, zmniejszającego obrzęki limfatyczne oraz o sprzęt do fizykoterapii - dzięki laserom szybciej goją się rany, a wytwarzane pole magnetyczne przyspiesza wzrost kostny przy złamaniach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy