środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wschodnie specjały w Szczecinie

Wschodnie specjały w Szczecinie

Wschodnie specjały w Szczecinie
Data publikacji: 2017-10-13 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 13181 296566

Suszona ryba, słonina w przyprawach, kiszone pomidory, albo marynowany czosnek i... arbuzy. Do tego chałwa, pielmieni i całą masa słodyczy. Takie specjały już od soboty będzie można kupić w Szczecinie. W centrum miasta swe podwoje otwiera drugi w kraju sklep "Ukrainoczka". Pierwszy działa w Gorzowie Wielkopolskim.

- Podoba nam się to miasto, dojazd z Gorzowa drogą S3 jest bardzo prosty i komfortowy - tłumaczy Irina Primieczajewa, właścicielka "Ukrainoczki". - Często przyjeżdżamy tu całą rodziną, z dziećmi chodzimy do Teatru "Pleciuga".

Sklep oferuje jednak nie tylko produkty z Ukrainy. Wiele pochodzi z Gruzji czy Armenii. Wschodnie delikatesy mogą Polaków zaskakiwać smakami, jednak wielu z nich od tygodni zaglądało przez osłonięte witryny, wypatrując np. charakterystycznego barszczu, chałwy czy kawioru. Placówka z pewnością będzie też odwiedzana przez mieszkających w Szczecinie pracowników ze Wschodu - jest ich w mieście kilkadziesiąt tysięcy i także dopytują o swoje rodzime produkty, których nie można dostać w polskich sklepach.

Tekst i fot.: ToT

Wschodnie specjały w Szczecinie Wschodnie specjały w Szczecinie Wschodnie specjały w Szczecinie

Komentarze

barwy
strona też w barwach ech... https://ukrainoczka.pl/
2017-12-23 01:53:15
Basik
A ja chętnie spróbuję innych smaków nikt nie nie każe chodzić komuś tam na sile i kupować w tych cenach chcesz kupisz ...nie chcesz nie kupisz ... I po to ta zawiść otworzyła sklep bo chciała przyjechała do pl zarobić tak jak my jeździmy za granicę dp pracy po co ...zarobic
2017-10-16 06:09:30
SUPER
KOCHANI BARDZO POLECAM ICH ŻYWNOŚĆ I PRODUKTY SĄ BARDZO DOBRE I EKOLOGICZNE JA MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POWIEDZIEĆ BO SPĘDZIŁEM TAM TROCHĘ CZASU A JESTEM CUKRZYKIEM I BĘDĄC U NICH MIAŁEM CUKRY NAWET W NORMIE A PO POWROCIE DO POLSKI MAM DURZE KŁOPOTY PRZEZ TĄ NASZĄ ŻYWNOŚĆ PEŁNĄ CHEMII
2017-10-15 22:09:05
BARNIM
Od lat kupją ludzie gołabki i pyzy na Kiercelaku lub bazarze Rózyckiego od tzw ,,baby". Tam też ktoś pyta o higienę i normy?
2017-10-15 09:33:14
szczek
Mam nadzieję ,że długo nie zagoszczą na naszym rynku mało zachęcające artykuły,drogo bo na swoje trzeba wyjść i jeszcze te "przypadkowe"kolory witryny czerwono-czarne i 14 Października otwarcie przypadek kto nie wie o co chodzi polecam zobaczyć na wikipedii.
2017-10-14 23:29:00
Ja
Super czekałam na otwarcie tego sklepu
2017-10-14 22:38:51
o
zima idzie wieczór szybko zapada odwiedzę sklep zjem kiełbaskę i będę świecił przez całą drogę do domu. żona się ucieszy bo to lepsze niż gips czy braweran
2017-10-14 18:46:30
Aa
Sklep mieści się na Barmie portiwej. W tym rzędzie co Piekarnia chkeba Asprod.
2017-10-14 15:12:11
,,,,
Dla tych co sie martwia jakoscia? Kazdy produkt wjezdzajacy do UE musi posiadac odpowiednie certyfikaty i badania Z kazdej partii sa pobierane probki do ewentualnego zbadania A jesli chodzi o normy to popatrzcie na markowe produkty ktore znaczaco sie roznia od tych np w niemczech czy anglii To juz wam nie przeszkadza? I co kogo obchodzi gdzie pieniadze z zysku pojda? Napewno pomoga nie jednej ukrainskiej rodzinie Sklep bedzie placil podatki i oplaty w szczecinie A ilu polskich miliarderow milionerow i biznesmenow inwestuja za granica i maja spolki zarejestrowane w rajach podatkowych? Nikomu na sile nikt nie kaze tam isc i ribic zakupow.
2017-10-14 11:31:53
I.
~ Ben, a pamiętasz reportaż o odświeżaniu wędlin i mięsa w firmie naszej, rodzimej? O trickach sklepowych, by wszystko wyglądał świeżutko i pięknie w ladzie chłodniczej? Wiesz, co pchają do wędlin? Czytasz skład kiełbasy, czy parówek? A skład konserw czy gotowych dań w sloikach? Nie czepiaj się produktów ze wschodu, bo wszystko, co kupujesz, od butów, bielizny po kurtki szyte jest na wschodzie, bliźszym i dalszym. Też nie kupujesz?
2017-10-14 11:11:13
Ja
Sklep mieści się na bramie portowej, na wysokości przystanku tramwajowego 3 w stronę centrum
2017-10-14 09:29:29
ixo
Bardzo dobrze. Pójdę, jak podacie adres. A do wszystkich niezadowolonych głupio-mądrych: idźcie sobie jeść sobie plastikowy szajs w MacDonaldsie - tam macie spełnione tzw. "normy". Tylko pamiętajcie że zupa ugotowana prze mamusię nie spełnia norm.
2017-10-14 09:23:15
Robson
@Pytanie :Na to pytanie może odpowie ci nasze skrajne prawactwo które bardzo ceni towarzysza Władimira,podobnie jak ich przyjaciele z Węgier.Mają swoją stronę internetową i profil fb jak ktoś tak bardzo szuka adresu choć pewnie nie w celu kupienia produktów...
2017-10-14 09:14:32
Polka
Ja uważam że różnorodność jest dobra ale towar musi być przebadany i bezpieczny dla konsumenta a przecież nie wiemy jakie normy są na Ukrainie.
2017-10-14 09:06:30
super
adres gdzie bedzie miescil sie ten sklep?
2017-10-14 09:01:03
Eryk
Super fajnie ze bedzie taki sklep;))). Bede pierwszym klientem po slonine!!!
2017-10-14 07:00:33
Ben
Strach jesc ukrainska zywnosc, tam brud balagan, - niech przebadaja czy te produkty spelniaja normy
2017-10-14 06:43:13
???
Adres centrum czyli gdzie
2017-10-14 06:31:19
@Paweł
Chyba nie przesadzili. Dane z lipca: https://szczecin.onet.pl/ponad-26-tysiecy-ukraincow-mieszka-w-szczecinie-radny-chce-pelnomocnika/p3wfj5l A ludzi przybywa. Zobacz, ile autobusów z Ukrainy każdego dnia przyjeżdża na dworzec PKS, to sobie policzysz szacunkowo. tych, którzy przyjeżdżają pociągiem, nikt nie policzy. część jedzie dalej, do mniejszych miejscowości województwa, ale większość zostaje w Szczecinie.
2017-10-14 05:53:49
@pytanie
Kase wysylaja pewnie do domu do rodzin tak jak to robia polacy pracujacy zagranica. Wiec nie pitol tu!!!!!
2017-10-14 02:52:14
tępiący ukraincow
Kolo dyfra mi to lata
2017-10-14 01:16:29
Paweł
Chyba przesadziliście z ilością mieszkających w Szczecinie pracowników ze Wschodu.
2017-10-13 23:20:30
Pytanie
A Finansowe dochody z tej "Ukrainoczki" gdzie beda wysylane... do Kijowa czy do Separatystow w Doniecku i Lugansku...???
2017-10-13 23:00:11
Pomagajmy Sobie
Kupujac jak najwiecej Polskich... tak przetworow jak i towarow !!
2017-10-13 22:54:01
...
Adres?
2017-10-13 22:40:59
uszczelka podatkowa
Te dane o kilkudziesięciu tysiącach Ukraińców w Szczecinie, to z ZUS i US pochodzą?
2017-10-13 22:35:47