piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wraca sprawa maltretowania dzieci. Prokurator odwołany

Wraca sprawa maltretowania dzieci. Prokurator odwołany

Wraca sprawa maltretowania dzieci. Prokurator odwołany
Data publikacji: 2017-02-15 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 1647 215067

Decyzją Prokuratury Krajowej ze stanowiska został odwołany prokurator rejonowy w Drawsku Pomorskim. Nieoficjalnie mówi się, że ma to związek z wycofaniem aktu oskarżenia wobec podejrzanych o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad nieletnimi dziećmi.

Sprawa wyszła na jaw w marcu 2016 r. Katarzyna W. i jej konkubent Marek K. z dwoma nieletnimi synami kobiety przebywali w Ośrodku Wspierania Dzieci i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Stamtąd 7-letni chłopiec w stanie krytycznym trafił do koszalińskiego szpitala wojewódzkiego. Lekarze zawiadomili policję. Prokuratura wszczęła śledztwo. Potem okazało się, że również brat poszkodowanego był maltretowany przez dorosłych.

Podejrzani opiekunowie chłopców ostatecznie przyznali się do winy. Chcieli dobrowolnie poddać się karze. Katarzynie W. i Markowi K. groziło do 10 lat pozbawienia wolności. Proces miał ruszyć w tym miesiącu. Jednak akt oskarżenia został wycofany z Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim. Sprawa wróciła do tamtejszej prokuratury. Te działania mogą być związane z odwołaniem prokuratora rejonowego.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, nie zna uzasadnienia postanowienia Prokuratury Krajowej, bo zgodnie z przepisami decyzja personalna tego nie wymaga. Prawdopodobnie dojdzie do zmiany kwalifikacji zarzucanego oskarżonej parze czynu na usiłowanie zabójstwa. Oznacza to, że Katarzyna W. i Marek K. mogą zostać skazani nawet na dożywocie. Sprawa zostanie ponownie zbadana w drawskiej prokuraturze. ©℗

(m)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Czytelnicy Kuriera,
A ile piw i wodki... oraz moze i "prochow" w tamtym domu sie "przelalo"... ??? Biedne tylko te dzieci ! W tego typu Sytuacjacach... dzialalnosc MPOS-u, MOPR-u oraz Policji i Prokuratury - powinna byc bardziej szybsza, zdecydowana i stanowcza !!!
2017-02-16 12:06:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy