niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wraca Różanka!

Wraca Różanka!

Wraca Różanka!
Data publikacji: 2017-05-29 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:20
Wywietleń: 431 262525

Od najbliższego piątku rusza jubileuszowa, dziesiąta edycja letniego, artystycznego cyklu Różany Ogród Sztuki. Jak co roku, szczecinianie będą mogli uczestniczyć w koncertach, wystawach, spektaklach czy potańcówkach. Organizatorzy ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej zapowiadają, że coś interesującego znajdą tu ludzie w każdym wieku.

Inauguracja cyklu ma być szczególnie widowiskowa: w piątkowe południe, czterystu przedszkolaków i uczniów zaśpiewa włoski hymn, a następnie jedną z piosenek Andrei Bocellego, jednej z gwiazd sierpniowych The Tall Ships Races. Okazją jest święto narodowe Republiki Włoskiej. Przypomnijmy, że w Szczecinie realizowany jest program nauki języka włoskiego, od przedszkola po uniwersytet.

W sobotę, 3 czerwca, na publiczność czeka kolejne wydarzenie. Tym razem swoje 30. urodziny świętować będzie szczecińska formacja Arfik.

- Oprócz obecnego składu, wystąpią też Arfikowi czterdziestolatkowie - mówi Ryszard Leoszewski, założyciel zespołu. - Zabrzmią utwory, będące od lat w naszym repertuarze, z tekstami m.in. Danuty Wawiłow, Andrzeja Marka Grabowskiego czy Barbary Stenki. Gościnnie, na scenie pojawi się też grupa Kostka Cukru.

Różankowe koncerty planowane są na każdy weekend, aż do końca sierpnia. Wśród wykonawców - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych oraz - 10 czerwca - chór dziecięcy Don Diri Don. Co sobotę, w ramach cyklu „Różanka Dzieciom", odbywać się mają warsztaty, animacje i spektakle dla najmłodszych.

- Zeszłorocznym hitem okazały się potańcówki, dlatego w tym roku organizujemy je częściej - zdradza Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Zapraszamy wszystkich do zabawy przy różnorodnej muzyce - będą hity musicalowe, jazzowe, swingowe, z repertuaru Elvisa Presleya czy Franka Sinatry.

Przez całe wakacje, jak co roku, działać ma również Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa książek, gdzie każdy odwiedzający może usiąść i poczytać, przynieść coś ze swojej biblioteki lub zabrać coś w zamian z przenośnego regału.

Wszystkie letnie imprezy w szczecińskiej Różance są bezpłatne.

(kas)

Na zdjęciu: O planach letnich wydarzeń w Różance wczoraj poinformowali ich organizatorzy

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy