sobota, 28 listopada 2020r.

Wpływa pierwsza pomoc dla szpitala w Stargardzie

Data publikacji: 2020-11-20 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-20 15:40
Wpływa pierwsza pomoc dla szpitala w Stargardzie
 

Apel dyrekcji szpitala w Stargardzie o pomoc w zakupie środków do walki z koronawirusem spotkał się z pozytywnym odzewem. O dramatycznej sytuacji placówki pisaliśmy w czwartek.

Kto pomaga szpitalowi w Stargardzie?

Odpowiedziało m.in. miasto Stargard. Przekazało szpitalowi 53 tys. zł. Kupiono za nie 400 kombinezonów, prawie 30 tys. rękawic, 200 fartuchów i 200 masek filtrujących. Środki ochrony dla personelu już trafiły na szpitalne oddziały.

- Bardzo dziękujemy, okazana pomoc jest nieoceniona, wpływa na bezpieczeństwo personelu szpitala, niosącego codzienną pomoc pacjentom zmagającym się z COVID-19 – mówi Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.
To kolejna transza, jaką na rzecz pacjentów przekazali włodarze Stargardu. Kilka miesięcy temu szpital otrzymał na walkę z wirusem 50 tys. zł.

Dotację w wysokości 22 tys. zł. przekazała też gmina Dolice. Zostanie spożytkowana na zakup 3 szpitalnych łóżek dla hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

W stargardzkim szpitalu więcej łóżek covidowych

Liczba łóżek covidowych w stargardzkiej lecznicy wzrosła do 30, a co się z tym wiąże, do szpitala przyjęto kolejne osoby chore na koronawirusa. Potrzeby rosną więc z każdym dniem. Niebawem do Stargardu trafi 5 respiratorów, z puli 95 urządzeń dla szpitali w regionie, przekazanych przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

- To bardzo dobra wiadomość - cieszy się dyrektor szpitala.

Każdy kto chce wesprzeć stargardzki szpital może wpłacić datki na konto SPWZOZ w Stargardzie na rachunek bankowy nr: 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”.©℗

(w)

Fot. UM Stargard

Na zdjęciu: Do szpitala dojechała partia środków ochrony do walki z wirusem. Zakupiło je miasto miasto.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ