środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > WOPR w Policach wciągnął flagę

WOPR w Policach wciągnął flagę

WOPR w Policach wciągnął flagę
Data publikacji: 2018-05-19 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 2520 328398

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Policach dzisiaj (19 maja) uroczyście rozpoczęło sezon. Ratownicy będą stacjonowali w swojej bazie przy ul. Konopnickiej  - gotowi do reakcji w razie powiadomienia o potrzebie pomocy. A wraz z początkiem wakacji zaczną też czuwać nad bezpieczeństwem korzystających z jedynego w gminie kąpieliska - w Trzebieży.

W tym roku w Policach były już dwie ofiary wody - w czasie majówki utonęli dwaj bracia. Kąpali się w miejscu w ogóle do tego nieprzystosowanym.

Ratownicy przypominają więc o zasadach bezpieczeństwa na wodzie. I wypominają najczęstsze błędy kąpiących.

- Najczęstszy błąd kąpiących, to brawura, przekonanie, że jest się świetnym pływakiem i można pływać daleko od brzegu - mówi Paweł Leonow, wiceprezes WOPR Police, ratownik od ponad 16 lat. - Ale jak złapie skurcz nogi, to trzeba być naprawdę bardzo dobrym pływakiem, żeby powrócić do brzegu. Niektórzy pływają też pod wpływem alkoholu, tak że o nieszczęście wtedy łatwo.

Woprowcy jednak podkreślają, że ich zadaniem na kąpieliskach jest przede wszystkim zapobieganie takim wydarzeniom, w których potrzebna jest akcja ratunkowa.

- Pilnujemy, żeby ludzie za daleko od brzegu nie odpływali - dodaje ratownik. - Interweniujemy za każdym razem, gdy widzimy jakieś niebezpieczne sytuacje. Ale apelujemy też do rodziców, żeby na plaży cały czas mieli w zasięgu wzroku swoje dzieci. Do nieszczęścia może dojść nawet w płytkiej wodzie, bo w niej można się natknąć na kawałki szkła i inne ostre przedmioty...

Tekst i fot. (sag)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie