Wtorek 29 listopada 2022r. 
REKLAMA

Wojewoda wydał zgodę na dzierżawę plaż w Międzyzdrojach

Data publikacji: 2019-05-30 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wojewoda wydał zgodę na dzierżawę plaż w Międzyzdrojach
 

Jest zielone światło dla dzierżawy plaż w jednym z najbardziej popularnych kurortów w Zachodniopomorskiem. Wojewoda zachodniopomorski zarządzeniem upoważnił starostę kamieńskiego do zawarcia z gminą Międzyzdroje stosownej umowy – na okres 10 lat. W trybie bezprzetargowym.

– Zawarcie umowy dzierżawy na okres 10 lat pozwoli gminie Międzyzdroje ubiegać się o środki zewnętrzne na sfinansowanie planowanych inwestycji w tym obszarze – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc.

Nieruchomości są położone w obrębie miasta Międzyzdroje. Trzy z nich stanowią pas techniczny wybrzeża. Dzierżawie podlegają plaże od linii brzegu morskiego do okolic podnóża wydmy oraz dojścia i zejścia na plażę. Wyraźnie zaznaczono, że chodzi o „utrzymanie charakteru turystyczno-wypoczynkowego gminy oraz kąpielisk morskich”.

Zgodnie z przepisami, starostowie mogą dzierżawić plaże gminom – a te poddzierżawiać je osobom trzecim w drodze przetargu nieograniczonego na okres nie dłuższy niż 10 lat. Zasady wydzierżawiania plaż muszą być jednolite i transparentne. Zostały zapisane w wytycznych wojewody z kwietnia 2019 r. Wolna od działalności gospodarczej ma być przestrzeń od linii wody do połowy plaży w kierunku wydm, jednak nie mniejsza, niż 10 m od linii wody. Dodatkowo dzierżawca ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa osobom na plaży i pełnej współpracy z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego. Do jego zadań należy również utrzymanie systemu oznaczeń, m.in. słupków, tablic, masztów, w szczególności informacji dotyczących granic plaży strzeżonej i miejsc udzielania pierwszej pomocy.

W wytycznych wojewody znalazł się także zapis o konieczności wskazania miejsca na lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wyznaczonego miejsca, gdzie będą przekazywane służbom medycznych osoby, które wymagają transportu lub uległy wypadkowi podczas pobytu na plaży.

(reg)

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytaj
2019-05-30 20:08:48
Ramię Rządu szuka kasy na 500 i inne +++ , ale suweren to kupi ...)))
Czytelnik
2019-05-30 18:28:17
Jest to tak absurdalne,że aż po prostu głupie.Jak widać urzędnicy żyją w swoim matriksie i wydaje im się że mają władzę absolutną.Tymczasem...poruszają się w oparach absurdu i pozbawieni są możliwości samodzielnego decydowania.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA