sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu

Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu [GALERIA]

Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu
Data publikacji: 2018-09-23 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1686 352518

Czwarty rok z rzędu gryfińskie władze zaserwowały mieszkańcom inscenizację walk z okresu II wojny światowej, które wchodziły w skład operacji „Market-Garden” w Holandii. W sobotę (22 września) była to rekonstrukcja bitwy pod Driel, przedtem – pod Nijmegen oraz dwukrotnie pod Arnhem. I podobnie jak podczas ubiegłych rekonstrukcji, tegoroczna również miała swoich zwolenników i przeciwników. Sympatyków inscenizacji cieszyła możliwość spotkania „na żywo” z historycznym wydarzeniem. Ci drudzy podkreślali, że szkoda publicznych pieniędzy na coroczne odtwarzanie walk z tej samej wojennej akcji, zwłaszcza że w ostatecznym rozrachunku była ona ogromną porażką aliantów. 

– Trochę niezręcznie też, że od kilku lat tuż przy granicy polsko-niemieckiej odbywa się rekonstrukcja tragicznych wojennych wydarzeń. Lepiej byłoby pokazać coś, co buduje sąsiedzkie więzi, a nie tyle lat po wojnie otwiera rany na nowo – podzielił się uwagą jeden z widzów. I nie był w tym spostrzeżeniu odosobniony.

Tekst i fot. (akme)

Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu Wojenna inscenizacja na gryfińskim nabrzeżu

Komentarze

Jakób
@ @jakob - Mam już hobby - czytanie takich bzdur jak twój komentarz. Z piwnicy nie będę wychodził, bo dziewczyny tu same przychodzą i przynoszą wecki.
2018-09-24 16:26:20
ciekawe
a niemcy przychodzą na to?
2018-09-23 21:20:35
@jakob
Niech sie bawią. Krzywdy nikomu tym nie robią. Gdybyś wyszedł ze swojej piwnicy i zostawił w końcu ten komputer może też znalazłbyś sobie jakieś hobby lub kto wie może nawet żywą dziewczynę?
2018-09-23 17:07:25
Jakób
Zabawy dużych chłopców w wojsko. Teraz to im się podoba, a jak był czas ich poboru do wojska, to robili wszystko, żeby uniknąć zasadniczej służby wojskowej. Pokazywanie ciągle tego samego frontu staje się nudne. To nie gen. Maczek pogonił Niemców z tych terenów. Może rekonstruktorzy pokazaliby zdobywanie Wału Pomorskiego, walki pod Siekierkami i forsowanie Odry?
2018-09-23 11:49:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie