Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wojciech Sobecki morskim dziennikarzem roku 2019 [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-23 00:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 18:44
Wojciech Sobecki morskim dziennikarzem roku 2019
 

Twórca portalu Infomare.pl Wojciech Sobecki otrzymał nagrodę Dziennikarza Roku 2019 Gospodarki Morskiej Pomorza Zachodniego. Wręczono ją w środę (22 stycznia) podczas XVI Spotkania Noworocznego Gospodarki Morskiej, które się odbyło w restauracji „Stara Rzeźnia” w Szczecinie.

Infomare.pl to morski portal informacyjny, który istnieje od jesieni 2014 roku.

- Z branżą morską związany jestem od prawie 30 lat - zaczynałem w 1993 roku jako rzecznik prasowy Stoczni Szczecińskiej, która była wtedy w pierwszej dziesiątce najlepszych stoczni świata - przypomniał laureat, który później pełnił też funkcję rzecznika prasowego w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Jak zaznaczył, ma dla kogo pisać.

Zenon Kozłowski, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie podsumował miniony rok w branży, wymieniając najważniejsze inwestycje. Wśród nich znalazła się m.in. modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m. Dla szczecińskiego urzędu był to również czas budowy dwóch wielozadaniowych jednostek dla administracji morskiej. Dyrektor Kozłowski zaprosił zgromadzonych na podniesienie bandery na statku „Planeta II”, który w tym roku UMS odbierze od wykonawcy, czyli gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding.

W spotkaniu noworocznym uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i różnych instytucji. Przygotowało je kilka organizacji: Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, Krajowa Izba Gospodarki Morskiej – Zachodniopomorski Oddział Regionalny, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Polski Związek Maklerów Okrętowych, Rada Interesantów Portu Szczecin, Związek Zawodowy Kapitanów i Oficerów oraz Zachodniopomorski Klaster Morski.

(ek)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

foto
2020-01-23 08:24:35
Małe to środowisko morskie, jak na morską potęgę Szczecina...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA