Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wodę w Myśliborzu można już pić

Data publikacji: 28 października 2016 r. 15:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Wodę w Myśliborzu można już pić
 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Myśliborza. W wodociągu, który zaopatrywał w wodę mieszkańców miasta i okolicznych wsi nie ma już bakterii E. coli.

Przez kilka ostatnich dni mieszkańcy Myśliborza oraz pobliskich miejscowości borykali się z problemem skażonej wody. Obowiązywał wydany przez sanepid zakaz jej spożywania, bo w badanych próbkach stwierdzono obecność bakterii z grupy E. coli. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zostało zobowiązane do odkażenia sieci wodociągowej. Zabiegi przyniosły rezultat. 

W ponownie pobranych i przebadanych próbkach wody nie było już bakterii z grupy coli. Przemysław Klityński, wiceburmistrz Myśliborza poinformował mieszkańców, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, z dniem 28 października woda w sieci wodociągowej jest zdatna do picia.

– Informację tej treści umieściliśmy też na stronie internetowej naszego urzędu oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zakaz obejmował: Myślibórz, Czółnów, Dąbrowę, Myśliborzyce, Klicko oraz Kolonię Myśliborzyce – przypomina Przemysław Klityński, dziękując strażakom ochotnikom za pomoc w dystrybucji wody butelkowanej wśród mieszkańców.

Tekst i fot. (szym)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA