środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiózł kradzione rowery. Liczył, że przed kontrolą uchroni go... koronawirus

Wiózł kradzione rowery. Liczył, że przed kontrolą uchroni go... koronawirus

Wiózł kradzione rowery. Liczył, że przed kontrolą uchroni go... koronawirus
Data publikacji: 2020-08-07 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 15:12
Wywietleń: 1327 468601

Mieszkaniec Szczecina przewoził kradzione rowery. Sześć jednośladów, o szacunkowej łącznej wartości 30 tys. zł, odkryli w jego volkswagenie funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen. Mężczyzna ukrył je pod kocami. A podczas kontroli oznajmił, że jest nosicielem koronawirusa. Badania tego nie potwierdziły. 37-latek już ma postawiony zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wiadomo już, że dwa jednoślady zostały skradzione w Niemczech. Na pozostałe kierowca także nie miał żadnych dokumentów własności.

37-latek jechał z Niemiec do Polski autostradą A6. W pobliżu granicy zatrzymał go polsko – niemiecki patrol.

- W przestrzeni ładunkowej busa funkcjonariusze zauważyli sześć rowerów, w tym jeden elektryczny - relacjonuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej. - Były ukryte pod kocami, a kierowca nie przedstawił żadnych dokumentów świadczących o tym, że jest ich właścicielem. Jak po chwili ustalono, jeden z jednośladów był już wpisany w systemach informatycznych jako skradziony na terenie Niemiec. Kolejny pojawił się w bazach poszukiwawczych kilkanaście godzin później, skradziono go w Berlinie.

W czasie kontroli 37-latek oznajmił, że jest nosicielem koronawirusa, dlatego ratownicy medyczni przewieźli go na badania do szpitala w Szczecinie. Testy dały wynik negatywny. Mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.

(sag)

Fot. Marta Modrzewska/MOSG

Wiózł kradzione rowery. Liczył, że przed kontrolą uchroni go... koronawirus Wiózł kradzione rowery. Liczył, że przed kontrolą uchroni go... koronawirus

Komentarze

kabaret
i niebędą niemcy jeżdzić na rowerach za wyrządzone szkody wojenne ,rowery należą się biedniejszym obywatelom posowieckich krajów.
2020-08-09 01:17:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie