piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wigilijnie w Dobrej

Wigilijnie w Dobrej [GALERIA]

Wigilijnie w Dobrej
Data publikacji: 2017-12-13 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 1391 305005

Blisko 350 osób przyjechało do Dobrej, gdzie w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej odbyło się wigilijne spotkanie. Organizatorem, jak zawsze od niemal 40 lat, było szczecińskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Pamiętam naszą pierwszą Wigilię... Skromną, w wąskim gronie, niemal jak w stajence... Mieliśmy tylko opłatek - nie ukrywała wzruszenia Barbara Jaskierska, prezes Stowarzyszenia. - Spotykamy się po raz 39., jest nas znacznie więcej. W tym czasie udało nam się wybudować pięć sprawnie funkcjonujących placówek. Ale przede wszystkim wokół nas zgromadziło się wielu życzliwych i dobrych ludzi, bez których nasza działalność nie byłaby możliwa.

Świąteczny nastrój stworzyła Orkiestra Perkusyjna "Gamelan" Muzyka bez Barier. Jej członkowie zaprezentowali kolędy, które rozbrzmiewały podczas spotkania. Nie zabrakło tradycyjnych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Był barszczyk z uszkami, lepione od miesięcy przez pracowników MZAZ pierogi, ryba, sałatki, ciasta, kompot... Członkowie ośrodków skupiających osoby z różnym stopniem niepełnosprawności wymieniali się swoimi doświadczeniami, dzielili problemami, udzielali rad.

- Jestem szczęśliwa zawsze, gdy mogę uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu u państwa - powiedziała Teresa Dera, wójt gminy Dobra. - Życzę wszystkim spokoju i radości w tej szczególnej chwili, i abyśmy w kolejnych latach mogli się spotykać w tym gronie.

Nie zabrakło życzeń od przedstawicieli Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, prezydenta Szczecina i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Tekst i fot.: ToT

Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej Wigilijnie w Dobrej

Komentarze

Wspomnienia..
Pozdrawiam wszystkich... To tylko reklama, nikt nie był z prasy na co dzień w środku i nie wie co to za ludzie i jak odporna psychikę trzeba na nich mieć.. Dlatego już tam nie pracuje... Mimo moich niepelnosprawnosci spotkało mnie tam wiele złego. To był czas przykry dla mnie pełen nerwów.. Mogę coś powiedzieć na ten temat...
2017-12-14 08:25:28
Nadzieja na lepsze jutro
Oby tylko jeszcze "nie narzekali"...??
2017-12-14 01:06:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy