Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wigilijne spotkanie [GALERIA]

Data publikacji: 20 grudnia 2019 r. 17:31
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2019 r. 18:00
Wigilijne spotkanie
 

Spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych, samotnych i starszych odbyło się w piątek (20 grudnia) w hali Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Gen. Józefa Sowińskiego w Szczecinie. Do świątecznych stołów zasiadło czterystu gości. Życzenia złożyli im m. in. przedstawiciele władz miasta i województwa.

To uroczyste spotkanie zorganizowali wspólnie Dom Kultury Słowianin, Polski Czerwony Krzyż oraz Caritas, zapraszając na nie podopiecznych tych organizacji pomocowych, a także schronisk i noclegowni. Na stołach pojawiły się tradycyjne świąteczne potrawy i ciasta przygotowane przez szczecińskich restauratorów - był barszcz, pierogi, ryba w galarecie, śledzie, kluski z makiem. Każdy z gości otrzymał też paczkę żywnościową. W obsługę wydarzenia włączyło się stu wolontariuszy, m.in. z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, z Technikum Ekonomicznego, a także strażniczki miejskie. Takie opłatkowe spotkanie jest organizowane w Szczecinie co roku.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Właśnie....
2019-12-20 23:13:42
I dlaczego co roku,niezmiennie....stół,dania i nawet zastawa stołowa dla tzw.VIPów jest inna....żal patrzeć na plastikowe talerzyki,sztućce,kubeczki,chleb w workach foliowych....
Hmm
2019-12-20 22:10:41
A dlaczego "w Imie Ojca i Syna" i ta cala Smietanka nie usiadli wsrod tych najbiedniejszych...???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA