środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wigilia kapitańska

Wigilia kapitańska [GALERIA]

Wigilia kapitańska
Data publikacji: 2018-12-18 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:03
Wywietleń: 1966 367513

Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, zorganizował spotkanie wigilijne. We wtorek (18 grudnia) klubowicze i zaproszeni goście spotkali się w klubie „Pod Masztami” Akademii Morskiej w Szczecinie.

Nie zabrakło życzeń, łamania się opłatkiem i poczęstunku.

Członkom klubu zrobiono pamiątkową fotografię, a do kapitanów dołączyli przedstawiciele władz morskiej uczelni: rektor, prof. Wojciech Ślączka oraz prorektor ds. nauczania, dr inż. Agnieszka Deja.

Kapitańskie stowarzyszenie istnieje od ponad 40 lat. Obecnie przewodniczącym tej organizacji jest dr inż. kpt. ż.w. Krzysztof Pleskacz.

(ek)

Fot. Grzegorz Siwa

Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska Wigilia kapitańska

Komentarze

Kapitan
Poziom niektórych komentarzy jest żenujący. Aby zostać członkiem Szczecińskiego Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej lub Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni, trzeba się do niego zapisać. Trzeba chcieć być członkiem takiego gremium oraz spełnić jeden warunek – trzeba posiadać Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej. Aby być dyrektorem przedsiębiorstwa nie trzeba posiadać „Dyplomu Dyrektora Przedsiębiorstwa Wielkiego” natomiast proszę zostać Kapitanem statku bez Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej. Kapitanem się jest a nie bywa. Z wyrazami szacunku dla komentatorów Kapitan
2018-12-20 16:39:32
Kapitan
To nie jest klub kapitanów, to jest Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Pani „marynarzowa” i „ja” mylą dwa pojęcia. W tym Klubie są osoby posiadające dyplom kapitana żeglugi wielkiej, a być może nigdy nie byli kapitanami statku. To duża różnica. Ponadto są tam kapitanowie, którzy jeszcze pływają, do tego na bardzo dużych nowoczesnych statkach. Faktycznie, dominują starzy kpt. ż.w., którzy bardzo dawno na statku nie byli, chyba, że w charakterze gości. Faktem jest, że są tam tajni współpracownicy SB z dawnych lat, ale mają dyplomy kpt.ż.w. więc w czym rzecz? O kurierze z majątkiem narodowym wiezionym do Sfaksu nie słyszałem więc się nie wypowiada. Pani prorektor ma regulaminowy mundur z właściwą długością spódnicy, a że ma długie nogi to powinno nas cieszyć. Sport ją uczynił zgrabną kobietą. Może jeszcze i geny…
2018-12-19 18:31:40
@ marynarzowa
Aktualnie pracujący kapitanowie są w pracy.
2018-12-19 12:12:52
kopać
Towarzystwo nadal nie oczysciło sie z tajnych współpracowników brakuje tylko kuriera ktory wywiozł muzeum narodowe do Sfaksu
2018-12-19 12:00:29
Ja
Nie ważne kim ta pani jest. Uważam, że pokazywanie uda jest nie na miejscu, tym bardziej, że ma mundur na sobie. Jakoś inne kobiety potrafią w mundurze siadać przyzwoicie, a nie jak na przyjęciu u cioci (z całym szacunkiem dla naszych cioć) noga na nogę. Poza tym faktycznie, to jest chyba klub byłych kapitanów. Kapitan to funkcja a nie zawód, tak samo jak zawodem nie jest dyrektor czy prezes - no chyba, że się mylę. Kapitanowie to są ale w pracy na jednostkach pływających. Będąc na emeryturze mogę jedynie stwierdzić, że pełniłem na statku funkcję kapitana a nie, że jestem kapitanem.
2018-12-19 11:48:01
Ivetdm
Dla wszystkich zgorzkniałych tetryków, albo innych smutnych ludzi - to nie jest DZIEWCZYNKA tylko Pani Prorektor ds. Nauczania i ma na sobie mundur. Wstyd, że wypowiadają się osoby, które pojęcia nie maja na dany temat.
2018-12-19 11:14:08
AMka
Strój Pani regulaminowy.
2018-12-19 10:47:03
marynarzowa
Co ten klub właściwie znaczy? Czyżbysmy mieli tylko kapitanów emerytów ? Zdjecia pokazują , że tak. Cos tu chyba nie tak! Z całym szacunkiem do zawodu i tych ludzi , gdzie sa aktualnie pracujacy kapitanowie, z doświadczeniem i umiejetnosciami zarzadzania nowoczesnymi jednostkami pływajacymi ? A może by własnie takich kapitanów zaprosić do tego stowarzyszenia?
2018-12-19 08:58:11
Alicja
Ta pani chyba imprezy pomyliła. Ale co sobie starsi panowie pooglądali to ich. Wstyd proszę pani oj wstyd.
2018-12-19 08:17:47
obserwator
a ta dziewczynka to na plażę czy wybieg dla modelek się ubrała????
2018-12-19 05:22:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie