Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Wigilia dla potrzebujących przy szczecińskiej katedrze [GALERIA]

Data publikacji: 2018-12-24 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wigilia dla potrzebujących przy szczecińskiej katedrze
 

Wigilia dla ponad pół tysiąca bezdomnych i potrzebujących szczecinian rozpoczęła się wspólnym kolędowaniem w poniedziałek (24 grudnia) w samo południe. Przy szczecińskiej katedrze wolontariusze rozdawali ciepły barszcz oraz zadbali o to, aby każdy znalazł miejsce przy wigilijnym stole. W świątecznych paczkach, których ponad tysiąc przygotowali wolontariusze, znalazły się  m.in. konserwy, cukier oraz słodkości.

- Rodzice od zawsze powtarzali mi, że trzeba pomagać potrzebującym - mówi Bartek, wolontariusz. - Chcemy, aby ci ludzie poczuli, że nie są sami w święta Bożego Narodzenia i że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony bliźnich.

Odczytany został również specjalny list od papieża Franciszka, który pobłogosławił inicjatywę. To już czwarta edycja "Wigilii dla Ubogich i Bezdomnych", której organizatorem jest parafia pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Od dwóch lat współorganizatorem jest Caritas. ©℗

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2018-12-25 12:25:59
Tradycją w Najjaśniejszej było, jest i będzie by do wieczerzy na stół stawiano dla licznej rodziny o jedno nakrycie więcej dla zdrożonego, wędrowca. A tu co ja widzę? Kilku nielicznych gospodarzy nakryło dla tysięcy zdrożonych wędrowców. To jest profanacja , karykatura, zdrowej polskiej tradycji. Takie sztuczne, nieszczere. Tych kilku co nie sieją, nie orzą udają bogatych gospodarzy a drudzy kilkuset hreczkosiejów zasiada do stołu w roli zdrożonych zamożnych wędrowców. A przecież wszyscy są mieszkańcami tego samego grodu. Struże porządku publicznego pomylili służalczość , ze służbą. Inicjatywy się nie błogosławi. Chrześcijaństwo europejskie dobrze pamięta z historii , jak kończyły się zamierzenia i dobre inicjatywy. Waśniami. O krzyżowcach nie wspomnę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA