niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wieża widokowa na polanie

Wieża widokowa na polanie

Wieża widokowa na polanie
Data publikacji: 2017-05-08 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:14
Wywietleń: 529 251588
Przy Jeziorze Szmaragdowym nie powstanie specjalna platforma obserwacyjna, jak proponował jeden z miejskich radnych. Zamiast niej będzie… wieża widokowa. Najprawdopodobniej w czwartym kwartale 2018 roku.

W ubiegłym miesiącu „Kurier” informował o pomyśle radnego miejskiego PO Jana Posłusznego, który zaproponował stworzenie w Szczecinie nowej atrakcji turystycznej – budowę specjalnej platformy widokowej przy Jeziorze Szmaragdowym.

– Widziałem podobną konstrukcję przy Renie i Mozeli w Niemczech. Cieszyła się ogromną popularnością. Staramy się przywrócić życie dawnym atrakcjom turystycznym na prawobrzeżu, m.in. Grocie oraz zajazdowi nad Jeziorem Szmaragdowym. Są na to pieniądze. Dlaczego więc jeszcze nie uatrakcyjnić tych okolic? – przekonywał Posłuszny podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Według niego przed drugą wojną światową w okolicy Jeziora Szmaragdowego była już taka konstrukcja. Podobna więc mogłaby stanąć w najwyższym punkcie okolicy, z widokiem na akwen oraz Puszczę Bukową.

Okazuje się, że miasto ma podobny pomysł na zagospodarowanie terenu przy Jeziorze Szmaragdowym.

– W dniu 16 czerwca 2016 roku została podpisana umowa partnerska pomiędzy województwem zachodniopomorskim a gminami i nadleśnictwami z regionu w sprawie realizacji projektu pn. „Budowa infrastruktury turystycznej w parkach krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego w celu zmniejszenia antropopresji – II etap”. W ramach przedmiotowego projektu m.in. na terenie polany Widok w Parku Leśnym Zdroje zostanie wybudowana wieża widokowa. Zakończenie wszystkich robót budowlanych w ramach projektu przewiduje się w czwartym kwartale 2018 roku – informuje Marcin Pawlicki, wiceprezydent Szczecina.

(dar)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

Tadeusz Śledziewski
Od trzech lat zgłaszam wniosek do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. O swoim wniosku, także informowałem Kurier Szczeciński. Niestety, nikt nie wykazał zainteresowania - pewnie dlatego, że nie jestem radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej. Poza tym mój projekt nie nawiązuje do, przedwojennej wieży niemieckiej. Proponuję konstrukcję polską, szkieletową, z rur ze stali nierdzewnej, a więc trwałą. Wieża miałaby bieżnię spełniającą wymagania podjazdowe dla wózków inwalidzkich. Na kolejnych piętrach byłby taras obserwacyjny. Na wierzchołkowym tarasie proponuję stanowiska obserwacyjne z lunetami, zabezpieczonymi przed kradzieżą. - Szczegółowy opis i szkic rysunkowy zawiera zgłoszenie, do którego prowadzi, poniższy link. https://sbo.szczecin.eu/prezentacja-2017-1400579329.html Ciekaw jestem, czemu jestem banowany, tak w mediach, jak i w Urzędzie Miejskim. Swój projekt promowałem w Kronice Szczecińskiej TVP-3 w dniu 06-07-2017 roku. I proszę sobie wyobrazić, że dzisiaj próbowałem obejrzeć Kronikę z tego dnia i okazało się, że Kronika otwiera się i dochodzi do prezentacji Łasztowni, a potem w środku okienka pokazuje się kwadracik z kółeczkami obracającymi się w kółko. Wygląda na to, jakoby ktoś, łaskawie zablokował odtwarzanie. - Czyżby widok starego, do PO nie należącego Szczecinianina, aż taki wstręt wzbudził, że zablokowano ciąg dalszy Kroniki, z prezentacją wniosku SBO?
2017-07-22 21:11:32
Xyz
A co dalej z wieża Bismarcka?
2017-05-09 00:16:29
Re: gh
Organizacje protestują przeciw łamaniu praw i nieuwzględnianiu standardów w zakresie uwarunkowań środowiskowych w działalności gospodarczej. W tym wypadku nie ma problemu - wieża widokowa dopuszczona jest w planie ochrony parku krajobrazowego od dawna.
2017-05-08 14:17:40
drewn
Czyżby platforma miałaby być zbudowana z drzew, które ściął radny?
2017-05-08 13:31:17
city play
Czyli reanimowana zostanie Wieża Baresela na Polanie Słonecznej obok Jeziora Szmaragdowego, tak jak to było przed wojną. Dobry pomysł.
2017-05-08 11:49:20
Gość
Dobry pomysł należy go popierać i doprowadzić do realizacji!
2017-05-08 10:46:46
gh
A co na taka ZABUDOWĘ Puszczy wiecznie protestujący działacze pewnej organizacji?
2017-05-08 10:22:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy