Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wielkanocne paczki pojechały na Litwę

Data publikacji: 06 kwietnia 2019 r. 15:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Wielkanocne paczki pojechały na Litwę
 

Dwa busy wypełnione darami pojechały do Polaków mieszkających na Litwie. Paczki przygotowano w piątek (5 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Przecławiu. To już 6. edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, na którą się składają: Wielkanoc 2019, Wakacje Kresowe 2019 i Boże Narodzenie 2019. Organizatorem jest Fundacja Polskich Wartości.

– Pomagamy m.in. w miejscowościach: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego czy Klub Weteranów Armii Krajowej), Balańdziszki, Niemenczyn, Połuknie, Rudziszki, Nowa Wilejka – podaje fundacja.

Do dwóch busów trafiło ponad 400 paczek z żywnością i artykułami higienicznymi. W pakowaniu pomagało kilkadziesiąt osób, głownie młodzieży. Byli też Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty, a także Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Sponsorami akcji są: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (partner główny) oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Patronat sprawują: wojewoda zachodniopomorski, zachodniopomorski kurator oświaty i wójt gminy Kołbaskowo. Ponadto wsparcia udzielają Netto i JBB.

(ek)

Fot. Łukasz Szełemej


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hmm
2019-04-07 00:54:08
A gdzie "PO-KO-nywany"... Marszalek ? A jak Polakom jest tam jeszcze tak "Zle"... to dlaczego nie staraja sie o przyjazd do obecnej juz R.P. !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA