Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Szczecinie i Policach

Data publikacji: 09 stycznia 2020 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 05 września 2020 r. 22:24
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Szczecinie i Policach
Fot. Grzegorz Siwa  

Tysiące czerwonych serduszek oraz charakterystycznie oklejone puszki – tak „uzbrojeni” wolontariusze dziesięciu sztabów wyjdą w niedzielę na szczecińskie ulice i będą zbierać pieniądze na dziecięcą medycynę zabiegową. Natomiast Łasztownia od godz. 14 stanie się w Szczecinie centrum 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielki finał rozpocznie tradycyjnie o godz. 14 bieg „Policz się z cukrzycą”. Dystans to około 3 kilometrów dla dorosłych i 500 metrów dla dzieci. Chętni mogą zapisywać się do 10 stycznia do godz. 24 poprzez strony protiming24.pl oraz maratonczykteam.szczecin.pl.

Hardcorowe Serce 2 - bieg bez wymówek

Kolejną sportową atrakcją finału będzie bieg z przeszkodami „Hardcorowe Serce 2 – bieg bez wymówek”. Organizatorem jest Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego wraz ze Szczecińską Agencją Artystyczną. Wydarzenie otworzą Aleksander Doba oraz trener personalny Krzysztof Kryj. „Zapraszamy wszystkich, którym niestraszny jest wysiłek oraz kochają nowe wyzwania. Nagrodą za ukończenie trasy będzie satysfakcja z przekazanych pieniędzy na szczytny cel oraz piękny pamiątkowy medal” – zachęcają organizatorzy.

W biegu może wziąć udział 300 osób. Zapisywać się można do 9 stycznia poprzez stronę https://www.sport-time.com.pl/competitions/view?id=378. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16 obok dźwigozaurów. Imprezie patronuje „Kurier Szczeciński”.

Atrakcje WOŚP w Starej Rzeźni 

Po sportowych zmaganiach temperatura będzie już tylko rosnąć, pomimo że termometry będą wskazywać okolice zera. – Chcemy, żeby osoby spacerujące po Szczecinie, wolontariusze i wszyscy miłośnicy wspaniałej działalności Jurka Owsiaka znaleźli się chociaż na chwilę w Starej Rzeźni, aby się ogrzać, wziąć udział w licytacjach i posłuchać doskonałych artystów, którzy 12 stycznia będą zachęcać nas do dawania siebie innym – mówi Iwona Nowakowska z CKE Stara Rzeźnia. – Przed nami moc prezentacji ratowniczych oraz mnóstwo doskonałych występów artystycznych. Na otwarcie finału pokazy żonglerskie, a następnie występ ukochanego zespołu wszystkich szczecinian, czyli Arfika.

Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół Tragarze. – Jesteśmy zawsze z Wielką Orkiestrą. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność grać dla wspaniałej niemieckiej Polonii. W tym roku będziemy na Łasztowni, gdzie rozgrzejemy publiczność swoimi utworami – mówi Przemysław „Skala” Kazaniecki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Mieszkańcy zobaczą i usłyszą także prezentacje szkoły Irish Rhytms, Stana Gera, Jowitę Świtońską oraz znanego w Starej Rzeźni prof. Jacka Rudnickiego.

– Tradycyjne światełko do nieba będzie mieć miejsce pod dźwigozaurami. Natomiast przez cały finał odbywać się będą licytacje. Liczymy na obecność mieszkańców Szczecina. Niech Orkiestra Owsiaka gra do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Iwona Nowakowska.

Mieszkańcy grodu Gryfa będą mogli również zjeść pyszne ciasta zrobione przez członków Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku oraz oddać krew w Punkcie Poboru Krwi.

Wielka zbiórka na WOŚP

Laura Hołowacz, prezes CKE Stara Rzeźnia, chce, aby nie tylko dźwigozaury świeciły w niedzielę o godz. 20. – Apelujemy do znajomych żeglarzy, a w szczególności do posiadaczy dopuszczonej do użytkowania pirotechniki jachtowej o przybycie 12 stycznia o godzinie 19.40 na Łasztownię i przyniesienie pochodni oraz rakiet sygnałowych, używanych na co dzień w sezonie żeglarskim. O godzinie 20 będzie można użyć ich do gremialnego przesłania naszego żeglarskiego „światełka do nieba” – mówi Laura Hołowacz.

Zbieranie pieniędzy przez wolontariuszy to niejedyna forma pomocy. Polacy tworzą również aukcje i licytacje internetowe, z których dochód w całości przeznaczany jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jedna z najciekawszych licytacji dotyczy błota z… Woodstock. „Cudo zostało pobrane trzeciego dnia (a więc nabrało już właściwej esencji) na przystanku Woodstock 2019 r.” – piszą organizatorzy aukcji Ania i Piotr. Jako dowód para dodała zdjęcia, które przedstawiają pobieranie błota z pola imprezy. „Dodatkowo jako gratis na życzenie kupującego prześlemy w wersji elektronicznej reprodukcję portretu Jurka Owsiaka, który został wylicytowany na aukcji WOŚP dwa lata temu” – dodają.

Z kolei Szczecińska Liga Superbohaterów, a dokładnie Batgirl Daria, przekazała na aukcję swoją Turbo Corsę. Auto zostało pomalowane przez dzieci z Kliniki Pediatrii Hemato-Onkologii i Gastroeneterologii PUM podczas Dnia Dziecka w 2018 roku. Z kolei szczeciński Vulcan Training Center przekazał na licytację aż 5 szkoleń przeprowadzanych m.in. na symulatorze helikoptera HUET (Helicopter Underwater Escape Training).

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Policach

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Policach włącza się do Finału WOŚP. Start w niedzielę w polickim MOK-u o godz. 12.

Na scenie wystąpią liczni wykonawcy, tancerze, wokaliści, a także odbywać się będą licytacje. Podczas tego punktu programu licytowane będą m.in. gadżety z logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy np. koszulki, kalendarze, kubki, plecaki, zegar, smycze, ekologiczne torby i wiele innych, a także gadżety Gminy Police i Powiatu Polickiego.

W holu MOK-u na licznych stoiskach będą sprzedawane pamiątki, rękodzieło, wypieki, kanapki VIp-ów. Zapraszać będą do swoich stoisk będą m.in. Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku, sztab Jasienica, Zespól Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, SP1, SP5, SOSW, RO nr2 i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Harmonii Społecznej w Policach. 

Imprezę zakończy wieczorne puszczanie światełka do nieba. 
Wstęp wolny.©℗

(KaNa) (isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tramwajarz
2020-09-05 22:03:04
kolejarz to august
Ada
2020-01-10 17:37:42
Jakże populistyczna jest wiara w Wielkiego Szamana w czerwonych portkach.No ale cóż suweren ma różne gusta i co najważniejsze suweren jest zmienny w opiniach.Przyjdzie dzień kiedy jak to mówi Wielki Szaman wypłaci z główki i wszystko rozsypie się jak domek z kart.
Rg
2020-01-09 21:33:04
Ojciec porządny,matka porzadna A syn kolejarz...
Obserwator
2020-01-09 21:21:49
Śmieszne jest nazywanie świadczeniobiorców 500+ patologią i korzystanie z tego wsparcia :)
Gościówa
2020-01-09 18:46:33
Nie ma czegoś takiego jak środki państwowe, to są środki moje, Twoje, nasze, więc zabranianie komuś korzystania z "państwowego" sprzętu jest śmieszne, tak samo śmieszne jak korzystanie ze sprzętu z WOŚPu przez kogoś kto jest anty. Jak trwoga, to do Owsiaka (taka parafraza).
@cdn
2020-01-09 17:16:16
Możesz nabijać kasę czarnym malwersantom z caritasu
cdn
2020-01-09 15:55:37
cZAS SKONCZYC Z TA ZEBRANINA.DOSYC NABIJANIA KASY TZW JURASOWI I WYKORZYSTYWANIA DO TEGO DZIECI.
Cap lewacki
2020-01-09 15:29:50
A jak tam z kasą dla Mrówki Całej, Złotego Melona i Jasnej Sprawy?
@:)
2020-01-09 15:04:15
W takim razie ty nie korzystaj ze sprzętu niekupionego przez WOŚP, a który jest kupowany ze środków państwowych i stanowi zdecowaną większość wyposażenia w szpitalach.
abcd
2020-01-09 14:53:20
@hm Z przyjemnością "odejdę w nicość". ps. mam 59 lat.
Wspaniałe wydarzenie
2020-01-09 13:29:43
Tego dnia wszyscy ludzie w Polsce jednoczą się w jednym celu. Aby pomagać innym, pomagać dzieciom. To co powinno działać dzięki sprawnemu systemowi służby zdrowia wielokrotnie funkcjonuje tylko dzięki ofiarności ludzi związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Największe słowa uznania należą się za to wszystko Jurkowi Owsiakowi, który nieprzerwanie od 28 lat gra ze swoją Orkiestrą pomagając chorym i potrzebującym dzieciakom.
:)
2020-01-09 13:23:21
Zamiast się kłucić lepiej wyślijcie SMS-a o treści "Serce" na numer 75 565 -koszt 5zł+vat, pamietajcie o tym jak wam sie urodzi dziecko i będzie potrzebować pomocy sprzętu WOŚP w szpitalu.
@Hm
2020-01-09 13:01:51
Wszyscy kiedyś odejdziemy w nicość tak jak z niej przyszliśmy. Pogódź się z tym.
Hm
2020-01-09 11:46:15
A jak juz przyjdzie czas na ciebie nie wolaj ksiedza, nie mysl o Bogu bo twoim zdaniem on nie istnieje. Odejdz w NICOSC.
Kolejarz
2020-01-09 11:16:36
Kiedys byl w Szczecinie jeden zebrak pod Medicusem niejaki August a w niedziele bedzie tysiace dzieci zebrac dla jednego Guru
Cap kościelny
2020-01-09 11:10:31
Wielka Orkiestra gra w Szczecinie, zbiera pieniądze dla naszych dzieci , raduje starszych i młodszych.Całość dobrze zorganizowana.Z wyrazami najwyższego uszanowania chylę mój rogaty łeb przed Organizatorami, sztabowcami i młodzieżą z puszkami serduszkowymi! Mam nadzieję, że Wielka Orkiestra będzie grała do końca świata i i wiele dni dłużej! Niech się dzieje!!!
:)
2020-01-09 10:35:27
Tymczasem dobra zmiana dla Szczecina : Ponad 4,5 mln zł straty zarejestrowała Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" - poinformowała przedstawicielka ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. APEL DO LEPSZEGO SORTU O NIE KORZYSTANIE W SZPITALACH ZE SPRZETU WOSP-DOTYCZY TAKZE RODZINY,NIECH WAS LECZA UZDROWICIELE DUCHOWI,SZAMANI,ALTMEDY,FOLIARSTWO,SZURIA,ZNAHORZY I ANTYSZCZEPY

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA