Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Więcej mieszkań czynszowych w 2019 roku

Data publikacji: 2018-12-28 06:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Więcej mieszkań czynszowych w 2019 roku
 

Pomorze Zachodnie zyska w przyszłym roku prawie 300 nowych mieszkań czynszowych. Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie ocenił wnioski inwestorów w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego. Na liście znalazły się TBS-y ze Szczecina, Stargardu, Wałcza i Białogardu. 

Z programu SBC mogą korzystać towarzystwa budownictwa społecznego, spółki gminne oraz spółdzielnie mieszkaniowe, które chcą sfinansować budowę nowych lub adaptację istniejących budynków do celów mieszkaniowych. Planowane inwestycje to dobra wiadomość dla osób, których aktualny dochód nie pozwala na zakup mieszkania na rynku, ale jest wystarczający do opłacenia umiarkowanego czynszu.

W piątej, jesiennej edycji naboru, BGK ocenił pozytywnie 20 wniosków, co pozwoli na pozyskanie preferencyjnego kredytu na inwestycję mieszkaniową. Najwięcej złożyli inwestorzy z województwa pomorskiego (Gdańsk, Gniew, Chojnice i Malbork) i zachodniopomorskiego - Towarzystwa Budownictwa Społecznego (Szczecin, Stargard, Wałcz i Białogard). Pozytywnie ocenione projekty z Pomorza Zachodniego to łączna kwota ponad 76 mln złotych, dzięki której powstanie prawie 300 mieszkań.

BGK jest współinicjatorem rządowego programu Społecznego Budownictwa Czynszowego, który od 2015 r. wspiera budownictwo społeczne szerzej niż produkty dostępne na rynku. Wsparcie polega na finansowaniu budowy mieszkań na preferencyjnych warunkach. Oprocentowanie kredytu stanowi jedynie stawka WIBOR 3M, bez marży banku. Ponadto okres spłaty może wynieść do 30 lat, co jest szczególnie ważne przy budowie mieszkań o regulowanej stawce czynszu.

(g)

Fot. STBS (arch.)

Na zdjęciu: Dzięki wsparciu Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie kontynuować wznoszenie osiedla "Wrzosowe Wzgórze".  

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA