sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Więcej mieszkań czynszowych w 2019 roku

Więcej mieszkań czynszowych w 2019 roku

Więcej mieszkań czynszowych w 2019 roku
Data publikacji: 2018-12-28 06:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 977 369028

Pomorze Zachodnie zyska w przyszłym roku prawie 300 nowych mieszkań czynszowych. Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie ocenił wnioski inwestorów w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego. Na liście znalazły się TBS-y ze Szczecina, Stargardu, Wałcza i Białogardu. 

Z programu SBC mogą korzystać towarzystwa budownictwa społecznego, spółki gminne oraz spółdzielnie mieszkaniowe, które chcą sfinansować budowę nowych lub adaptację istniejących budynków do celów mieszkaniowych. Planowane inwestycje to dobra wiadomość dla osób, których aktualny dochód nie pozwala na zakup mieszkania na rynku, ale jest wystarczający do opłacenia umiarkowanego czynszu.

W piątej, jesiennej edycji naboru, BGK ocenił pozytywnie 20 wniosków, co pozwoli na pozyskanie preferencyjnego kredytu na inwestycję mieszkaniową. Najwięcej złożyli inwestorzy z województwa pomorskiego (Gdańsk, Gniew, Chojnice i Malbork) i zachodniopomorskiego - Towarzystwa Budownictwa Społecznego (Szczecin, Stargard, Wałcz i Białogard). Pozytywnie ocenione projekty z Pomorza Zachodniego to łączna kwota ponad 76 mln złotych, dzięki której powstanie prawie 300 mieszkań.

BGK jest współinicjatorem rządowego programu Społecznego Budownictwa Czynszowego, który od 2015 r. wspiera budownictwo społeczne szerzej niż produkty dostępne na rynku. Wsparcie polega na finansowaniu budowy mieszkań na preferencyjnych warunkach. Oprocentowanie kredytu stanowi jedynie stawka WIBOR 3M, bez marży banku. Ponadto okres spłaty może wynieść do 30 lat, co jest szczególnie ważne przy budowie mieszkań o regulowanej stawce czynszu.

(g)

Fot. STBS (arch.)

Na zdjęciu: Dzięki wsparciu Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie kontynuować wznoszenie osiedla "Wrzosowe Wzgórze".  

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie