Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Więcej ławek!

Data publikacji: 2019-03-15 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Więcej ławek!
Jak widać, ławek wzdłuż parkowych alejek brakuje. Fot. Mirosław WINCONEK  

Mieszkańcy narzekają na brak ławek w parku u zbiegu ul. Twardowskiego i 26 Kwietnia - tak wynika z sygnałów przekazywanych przez naszych Czytelników. Jak sprawdziliśmy, największym problemem jest ich rozmieszczenie.

Do dyspozycji szczecinian w tym parku ustawiono blisko 40 ławek. Tyle że nie rozmieszczono ich wzdłuż alejek lecz zgrupowano. Najwięcej - co zrozumiałe - zostało ustawionych wokół pl. zabaw (10 szt), na placu pomiędzy halą tenisową a wybiegiem dla psów (11 szt.). Kolejne są na jego terenie (6), przy siłowni i budowanym pumptracku (w sumie 10). I tylko dwie na alejce prowadzącej od osiedla.

To na długich odcinkach alejek parkowych ławek nie ma. I tam właśnie spacerującym ich najbardziej brakuje. Tym bardziej, że park jest specyficznie położony na skarpie. Od ul. Twardowskiego ku osiedlu ścieżki są strome, więc przydałoby się - szczególnie osobom starszym - miejsce na złapanie oddechu. Tym bardziej, że nie każdemu musi odpowiadać siedzenie na ławce przy placu zabaw, siłowni czy psim wybiegu. Niektórzy łakną wypoczynku w ciszy i spokoju, kameralnie nie w tłumie.

Mamy nadzieję, że zawiadujące tym terenem Rada Osiedla Świerczewo oraz Zakład Usług Komunalnych, planując doposażenie parku w kolejne elementy małej architektury, wezmą pod uwagę także głosy naszych Czytelników. Zarówno dotyczące ławek, jak i uciążliwego braku koszy na śmieci. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ławki na cmentarzu
2019-03-20 14:45:39
Może to nie jest komentarz do wpisu, ale przy okazji chciałabym zapytać o ławeczki na cmentarzu. Tam to nie ma gdzie przysiąść. Starsi ludzie muszą się naprawdę nadreptać, żeby choć trochę odpocząć. Pod rozwagę władzom miasta.
Proponuję
2019-03-15 09:32:44
Zrobić usługę "ławka na żądanie" - będą ludzie dzwonić i mówić: proszę ławkę tutaj bo 20 metrów dalej nie chce mi się iść. Gościu przyjedzie z łopatą i przestawi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA