sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Więcej ławek!

Więcej ławek!

Więcej ławek!
Data publikacji: 2019-03-15 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:11
Wywietleń: 534 379508

Mieszkańcy narzekają na brak ławek w parku u zbiegu ul. Twardowskiego i 26 Kwietnia - tak wynika z sygnałów przekazywanych przez naszych Czytelników. Jak sprawdziliśmy, największym problemem jest ich rozmieszczenie.

Do dyspozycji szczecinian w tym parku ustawiono blisko 40 ławek. Tyle że nie rozmieszczono ich wzdłuż alejek lecz zgrupowano. Najwięcej - co zrozumiałe - zostało ustawionych wokół pl. zabaw (10 szt), na placu pomiędzy halą tenisową a wybiegiem dla psów (11 szt.). Kolejne są na jego terenie (6), przy siłowni i budowanym pumptracku (w sumie 10). I tylko dwie na alejce prowadzącej od osiedla.

To na długich odcinkach alejek parkowych ławek nie ma. I tam właśnie spacerującym ich najbardziej brakuje. Tym bardziej, że park jest specyficznie położony na skarpie. Od ul. Twardowskiego ku osiedlu ścieżki są strome, więc przydałoby się - szczególnie osobom starszym - miejsce na złapanie oddechu. Tym bardziej, że nie każdemu musi odpowiadać siedzenie na ławce przy placu zabaw, siłowni czy psim wybiegu. Niektórzy łakną wypoczynku w ciszy i spokoju, kameralnie nie w tłumie.

Mamy nadzieję, że zawiadujące tym terenem Rada Osiedla Świerczewo oraz Zakład Usług Komunalnych, planując doposażenie parku w kolejne elementy małej architektury, wezmą pod uwagę także głosy naszych Czytelników. Zarówno dotyczące ławek, jak i uciążliwego braku koszy na śmieci. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Więcej ławek! Więcej ławek! Więcej ławek! Więcej ławek!

Komentarze

Ławki na cmentarzu
Może to nie jest komentarz do wpisu, ale przy okazji chciałabym zapytać o ławeczki na cmentarzu. Tam to nie ma gdzie przysiąść. Starsi ludzie muszą się naprawdę nadreptać, żeby choć trochę odpocząć. Pod rozwagę władzom miasta.
2019-03-20 14:45:39
Proponuję
Zrobić usługę "ławka na żądanie" - będą ludzie dzwonić i mówić: proszę ławkę tutaj bo 20 metrów dalej nie chce mi się iść. Gościu przyjedzie z łopatą i przestawi.
2019-03-15 09:32:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie