Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wiatr połamał drzewa. Problemy z przejazdem (akt. 3)

Data publikacji: 30 września 2019 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 30 września 2019 r. 21:04
Wiatr połamał drzewa. Problemy z przejazdem
 

Prawie 570 interwencji odnotowali w poniedziałek zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem. Poszkodowany jest kierowca samochodu, na którego auto spadło drzewo.

W miejscowości Nielep, w powiecie świdwińskim, na jadący samochód spadło drzewo. Kierowcę z lekkimi obrażeniami pogotowie zabrało do szpitala na obserwację - podał rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Najwięcej interwencji odnotowano w Szczecinie, a także w powiatach myśliborskim, gryfińskim, pyrzyckim, polickim, kamieńskim i choszczeńskim.

Na terenie województwa prądu pozbawionych jest blisko 24 tys. odbiorców.

***

Silny wiatr w poniedziałek połamał drzewa i ich konary w Szczecinie. Niektóre z nich upadły na jezdnię.

Wiatr powalił drzewo na dom przy ul. Szerokiej. W efekcie zakorkowana jest cała ta ulica, od ul. Żołnierskiej. Stoi także ul. Klonowica w stronę al. Wojska Polskiego.

Kolejne drzewo padło przy rondzie Gierosa. Utrudnienia dotyczą głównie dojazdu ul. Derdowskiego.

Także powalone na torowisko drzewo zatrzymało tzw. szybki tramwaj na Basenie Górniczym. Do usunięcia zawalidrogi ruch tramwajowy na tym odcinku jest zatrzymany.

Natomiast już została opanowana sytuacja przy ul. Portowej. Strażacy usunęli zawalidrogę - drzewo, które upadło na jezdnię.

Drzewo padło też dziś na ul. Romana Dmowskiego przy jednostce wojskowej w Podjuchach. Zatarasowało całkowicie przejazd. Usunęli je strażacy. W związku z tym tworzyły się korki.

Drzewo przewróciło się także na jezdnie także na ul. Przestrzennej. Tam także były problemy z przejazdem.

Podobna jest przyczyna korka, który utworzył w Płoni od strony wjazdu ze Stargardu.

W całym regionie w związku ze szkodami wyrządzonymi przez wiatr strażacy interweniowali już ponad 300 razy. Uszkodzonych zostało też kilka stojących na parkingach samochodów. Załamanie pogody ma potrwać do wieczora.

Wichura nasiliła się wczesnym popołudniem, w ciągu godziny liczba interwencji wzrosła o ponad sto. 

- Interwencje dotyczą najczęściej połamanych drzew na drogach. W pojedynczych przypadkach uszkodzone zostały linie energetyczne, a także samochody na parkingach - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak. Dodał, że w zdarzeniach atmosferycznych nikt nie został poszkodowany.

Najwięcej interwencji było w powiatach myśliborskim, gryfińskim, pyrzyckim, polickim, kamieńskim i choszczeńskim, a także w Szczecinie.

Według prognoz IMGW w Zachodniopomorskiem wiatr z północnego zachodu i zachodu może w poniedziałek wiać z prędkością od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h lub nawet 100 km/h. Ostrzeżenie przed wichurą obowiązuje do godz. 20, a w powiatach nadmorskich do godz. 5 we wtorek.

(an, k, pap)

Fot. Facebook Suszą! Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Eko durnie
2019-09-30 19:33:47
@18:34:41 Nie dokazuj tyle, tylko zbieraj na odszkodowania za szkody spowodowane utrzymywaniem drzew "od nasionka do naturalnej śmierci" w obszarze innym niż twój prywatny ogródek.
Eko durnie
2019-09-30 19:30:33
@18:26:39 A ty czym ogrzewasz? Pochwal się!
@Eko durnie
2019-09-30 18:34:41
Ok. Postawimy je na grobie twojego mózgu, dzbanie.
@ Eko durnie
2019-09-30 18:26:39
Ty za to dokładaj do pieca Ruskiego węgla kupionego przez PIS , tylko jak już nie zobaczysz domu sąsiada to nie dokładaj :)) oto świadomość Polaczka...
Eko durnie
2019-09-30 14:43:13
Szykować znicze!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA