Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Weźmy udział w wyborach

Data publikacji: 2020-06-04 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05 17:05
Weźmy udział w wyborach
 

Cała Polska. Na wybory! – to hasło kampanii społecznej ogłoszonej przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina. Jej celem jest zachęcanie mieszkańców nie tylko Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale i innych regionów Polski do udziału w zbliżających się wyborach Prezydenta RP.

Akcja zaczęła się w czwartek 4 czerwca w Szczecinie i w regionie. Prezydent stolicy Pomorza Zachodniego zaprosił do niej także prezydentów innych miast, m.in. z Unii Metropolii Polskich, samorządowców, liderów opinii oraz osoby zaangażowane społecznie z regionu i całej Polski. Kampania ma zachęcać, pomagać i promować udział w wyborach.

Promowanie udziału w wyborach

- To praktyczna realizacja ustawy o samorządzie, która mówi o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej, w tym tworzeniu warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażaniu programów pobudzania aktywności obywatelskiej. W naszej inicjatywie ważne jest to, aby łączyć siły i unikać tego, co dzieli. Dlatego swoje sympatie zostawiamy na boku i apelujemy o wspólne działanie w myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to, na kogo chcemy głosować - stwierdził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Akcja prowadzona będzie głównie w internecie i mediach społecznościowych. W ramach kampanii powstanie m.in. strona internetowa, na której w prosty sposób będzie można porównać programy poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP.

- To będą jedne z ważniejszych wyborów. Dlatego jeszcze raz zachęcam do udziału: Cała Polska. Na wybory! - wezwał Krzystek.
Dodaje, że choć zna osobiście większość kandydatów startujących w wyborach na prezydenta RP, to w tym momencie nie zamierza nikogo poprzeć.

- Mam swoje poglądy, wiem na kogo oddam swój głos. Ale nie będę tego ujawniał publicznie - stwierdził prezydent Szczecina.

Dlaczego nie odbyły się wybory w maju?

Jednocześnie skomentował, dlaczego w maju tego roku jego i wielu samorządowców zdaniem nie mogło dojść do wyborów.

- Wtedy do ostatniego momentu nie było wiadomo, na jakich warunkach mają się one odbyć. A ja jestem człowiekiem odpowiedzialnym. Musimy zadbać o większe bezpieczeństwo, przestrzegać rygorów, zadbać o ich sprawne przeprowadzenie. W formie bezpośredniej oraz korespondencyjnej. Już wpłynęły trzy wnioski o umożliwienie skorzystania z takiej formy oddania głosu - dodał Krzystek.

Na razie nie wiadomo, ile wybory w Szczecinie będą kosztować.

- Liczymy, o ile będą droższe od tych tradycyjnych. Chodzi o zwiększenie środków bezpieczeństwa głosujących, jak i osób pracujących przy obsłudze wyborów. Wybory to zadanie zlecane samorządom przez rząd. Idzie za tym dotacja. Na razie jest ona na takim poziomie jak w przypadku tradycyjnych wyborów. Ale nie sądzę, aby były problemy z uzyskaniem dodatkowych funduszy na ten cel - uznał prezydent Szczecina. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dobrze poinformowany
2020-06-05 16:30:26
Pan Krzystek ma poparcie w Szczecinie, niczym Czaskowski w Warszawie. Musi być czujny. Kilka pomników jawnego wałka są widoczne gołym okiem. To , że w " łapę nie bierze " to oczywiste , ale grupy interesów reprezentuje ,że HO! HO!. Na tym chyba jednak polega władza .Dla mnie to logiczne i do zaakceptowania !
do @jan
2020-06-05 12:01:44
Wiadomość w Kurierze z 03.06.2020 r.: Nowe przypadki dotyczą: (...) Kobiety w średnim wieku i starszej kobiety (Szczecin)(!)
@Janek bury
2020-06-05 11:58:44
Krzystek ma w Szczecinie ponad 80% poparcie, nikt się Twoim głosem nie będzie przejmował.
zosfi
2020-06-05 07:06:09
Panie gospodarzu miasta,informuję ze pana obowiazek to dbać o miasto a nie o politykę zagraniczną niemiec.Ulice są nie sprzątane od lat,Trawa przy krawężniku urosła na pół metra.
@jan
2020-06-04 19:19:32
Codziennie było kilkanaście nowych przypadków zarażenia wirusem? Gdzie? Bo na pewno nie w Szczecinie. Przez większość dni pandemii w Szczecinie nie było nowo zarażonych i zmarłych na koronawirusa.
Janek bury
2020-06-04 17:35:20
Glosujac za placem aferala Adamowicza stracil pan mój szacunek i mój glos w przyszłości.
WIT
2020-06-04 14:54:01
On ,spontanicznie,zaglosuje na ..ADAMOWICZA !
jan
2020-06-04 14:33:41
@Christa 3 tygodnie temu ludzie umierali w Szczecinie na Covid 19, było codziennie kilkanaście nowych ujawnionych przypadków zarażenia wirusem. Jak jest dzisiaj poczytaj Kurier, nawet wydanie internetowe. Gorsze jest to co mówi doradca kaczora spin doctor Bielan,zaliczone. To jest PISOWSKIE ZA WSZELKĄ CENĘ. Po prostu Qrestwo
pejot
2020-06-04 14:32:27
szczecin w pełnej krasie, zawsze to parę zleceń na nalepki i plakaty się przyda w tych ciężkich czasach. Też jacyś doradcy i ngo się wyżywią.
@Christa
2020-06-04 14:10:41
A z jakiej racji miały udostępnić dane wszystkich wyborców jakiejś prywatnej firmie?
Christa
2020-06-04 13:30:29
To już wybory nie zabijają i nie zarażają?Co za zmiana wektora narracji. Czy to nie te same osoby powiedziały 3 tygodnie temu że za żadne skarby nie udostępnią listy wyborców bo nie chcą by się zaraziły i w ogóle wybory to bezprawie.Dzisiaj naganiają nachalnie na wybory.Suweren który przed wyborami jest kochanym elektoratem a później tłumem populistów przekupionych 500+ dobrze pamięta kto co mówił.Nie tak łatwo zapomnieć tych groźnych napomnień o zakażonych kopertach które okazały się planem na podmianę wyborczego dublera i nie eleganckie zachowanie wobec kobiety kandydata Prawdziwej Prezydent

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA