Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wenecja w końcu ożyje?

Data publikacji: 23 kwietnia 2016 r. 18:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Wenecja w końcu ożyje?
 

Nieruchomości przy ul. Kolumba w Szczecinie oraz Wyspa Jaskółcza już w przyszłym roku mają zostać udostępnione artystom z całego świata. Taki plan na rewitalizację tzw. szczecińskiej Wenecji ma m.in. Baltic Contemporary, spółka zarządzająca Trafostacją Sztuki.

FABRYKA Sztuki i Wyspa Artystów z basenem na Odrze zaprojektowanym przez Suzanne Lorenz, autorkę berlińskiego Badeschiff nad Szprewą - z takich elementów ma się składać Kwartał Kultury przy ul. Kolumba. Przedstawiciele Baltic Contemporary prowadzą „daleko posunięte" rozmowy z miastem oraz prywatnymi inwestorami na temat zagospodarowania i rewitalizacji tych lokalizacji. W dawnych budynkach fabryki Lefevera przy ul. Kolumba 81/83 ma się znaleźć zaplecze złożone z małych firm usługowych wspomagających artystów, ale jako pierwsza przygotowana zostanie tzw. Wyspa Artystów na Wyspie Jaskółczej. To tutaj, w dawnej siedzibie szkoły, planowane jest stworzenie pracowni, sal wystawienniczych, restauracji, kawiarni, klubu oraz basenu na barce.    

- Chcemy, aby ta część Szczecina była rewitalizowana przez sztukę. Nie chodzi o wielkie inwestycje, a stworzenie pracowni pod wynajem dla artystów oraz oferty społecznej dla mieszkańców - mówi Mikołaj Sekutowicz, prezes Baltic Contemporary.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 kwietnia 2016 r.

(szymw)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

super sprawa
2016-06-25 08:47:08
super sprawa!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA