Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Wegetariada na Łące Kany. Prozdrowotnie i aktywnie

Data publikacji: 22 września 2023 r. 19:57
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2023 r. 18:37
Wegetariada na Łące Kany. Prozdrowotnie i aktywnie
Fot. Ryszard Pakieser  

W sobotę 23 września w godzinach 12-19 odbędzie się Wegetariada na Łące Kany w Szczecinie. Wydarzenie to będzie benefitem na rzecz działalności grupy aktywizacyjnej ,,Jedzenie zamiast Bomb", która istnieje już od 24 lat.

Wegetariadę rozpocznie joga. Następnie zaplanowano wykład dotyczących historii inicjatywy „Jedzenie zamiast bomb”. Elżbieta Abramowicz opowie o Szczecińskiej Jadłodzielni, a dietetyczka Joanna Sołowińska o tym, jakich błędów nie popełniać jeśli jest się wege.

Zapowiedziano warsztaty poświęcone rękodziełu (szydełkowanie, makrama, robienie na drutach) i twórczo-plastyczne warsztaty dla dzieci. Czas można również spędzić na tworzeniu origami, zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych.

W trakcie tego wydarzenia odbędą się koncerty zespołów: Dzidowcy, Jadzia & Dzieci Puszkina oraz Marszałek. Szczeciński kolektyw zaprasza również na koncert do klubu ,,Krzywy Gryf" przy ul. Kolumba 5. O godzinie 19 wystąpią tam zespoły: Ohyda, Gash Faith, Zdrajca i Smoła.

Na łące Kany będzie też można spróbować wegańskiego jedzenia, ciast, wypieków przygotowanych przez organizatorów. Kto chce zrobić okazjonalny nadruk sitodrukowy, powienin wziąć ze sobą koszulkę, bluzę lub torbę. Na uczestników czekać będzie również loteria fantowa.

Wstęp na wydarzenie jest „wolnocenowy”. Dochód będzie przeznaczony na działalność kolektywu - zakup produktów spożywczych.

(dc)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Uczestnik impry.
2023-09-24 20:03:19
Powitanie było fajne. Jakąś kobieta z dredami zapytała się czy przyszedłem tu po pojary. Nie skomentowałem tego. Później były tam jakieś narkotyki . Wkrętka w medytacje - czyżby werbunek do sekty? Weganizm a wegetarianizm są jednak spore różnice. Od razu zauważyłem że ci ludzie są jacyś slabowici i nic sensownego że swoim ciałem nie robią. Nie wiem jak taką imprezę mozna nazwać pro zdrowotna. Chyba że był ktoś extra kogo nie zauważyłem. Po czymś takim nie polecam tego miejsca . Dzięki.
Uczestnik impry na
2023-09-24 19:56:34
No to od początku. Powitanie dostałem tam świetne. Jakąś kobieta z dredami zapytała się czy przyszedłem tu po pojary. Chyba wiecie kto to? Bo ja nie wiem. Świetny początek. Później jakieś narkotyki, wkrętka w medytacje [może później jakąś sekta i pranie bańki?]. Ludzie którzy tam byli - od razu zauważyłem że są slabowici i nic właściwie z tymi swoimi ciała nie robią sensownego. Weganizm a wegetarianizm są jednak spore różnice. To nie jest pro zdrowotne. Jakąś skrajność. Nawet jogurt odpada.
ja
2023-09-23 17:34:31
Droga redakcjo, zacznijcie proszę moderować komentarze. Nie wystarczy umieścić napis "HEJT STOP" by mieć czyste ręce i sumienie. Pozdrawiam
Ale co
2023-09-23 13:30:13
tu jest prozdrowotne? Chyba, że chodzi o jedzenie trawy i tu się zgodzę, bo sam tak robię. Za pośrednictwem krowy. Najpierw ona je trawę, a potem ja ją. Nawet nie wyobrażacie sobie jaka trawa jest smaczna.
Helikopter z Misia
2023-09-23 10:27:39
cz2 Jest to też jawne złamanie regulaminu SBO , bo nie można budować obiektów na których prowadzona jest działalność zarobkowa. Niestety ta zasada jest łamana na prawie wszystkich obiektach wybudowanych z SBO bo wybudowano już 6-8 stadionów i na każdym działa akademia piłkarska + wynajmują te boiska za pieniądze. Jest to jawne bezprawie.
Helikopter z Misia
2023-09-23 10:23:26
obiekt wybudowany za pieniądze z SBO za 738 tys pln. Podczas głosowania nazywał się Społeczna Łąka 2.0 mimo że na wizualizacjach dołączonych do wniosku była już nazwa Łąka Kany. Takie spotkania odbywają się tam 2 x w roku (no niech będzie, że 8) a na co dzień jest tam ogródek piwny. Jest to jawne złamanie prawa , bo jeśli jest to Łąka Kany lub Społeczna Łąka to jest to miejsce publiczne i nie można tam spożywać alkoholu. Pozdrowienia dla wszystkich radnych, prokuratorów i miejskich sygnalistów.
Niemożliwe
2023-09-23 09:18:28
Kto pozwala na promowanie szkodliwych dla zdrowia nawyków żywieniowych?
Czy krowie placki
2023-09-23 01:18:52
będziecie zjadać zamiast wołowiny z rosołu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA