Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Weekend z kulturą Dalekiego Wschodu. Festiwal Azji w Galaxy [GALERIA]

Data publikacji: 20 kwietnia 2024 r. 15:08
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2024 r. 10:52
Weekend z kulturą Dalekiego Wschodu. Festiwal Azji w Galaxy
Fot. Agata Jankowska  

Pokazy sztuk walki, zabawy dla dzieci, stoiska dla graczy czy konkursy wiedzy z nagrodami - te i wiele innych atrakcji czekają na miłośników krajów Azji. W Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie trwa właśnie weekendowy Festiwal Azji.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program wydarzeń, który ma przybliżyć szczecinianom kulturę krajów Dalekiego Wschodu. Dostępne są między innymi wystawy kaligrafii japońskiej, kimon czy oręża (katany, chińskie włócznie i wiele innych), warsztaty kaligrafii japońskiej czy nauki jedzenia pałeczkami. Dzieci mogą zapoznać się z zabawą ashomibashou, polegającą na rytmice i śpiewie.

Gracze mogą spędzić czas przy specjalnie przygotowanym stoisku z grami komputerowymi, ale jest też oferta dla tych, którzy wolą planszówki - oczywiście azjatyckie.

Dodatkowe atrakcje dzieją się na scenie. W programie zaplanowano między innymi: prelekcje na temat Japonii, quiz wiedzy "Co wiesz na temat Azji?", pokaz tańców z wachlarzami, występ japońskiej śpiewaczki Megumi Hayami, pokaz japońskiej sztuki szermierki, prelekcja na temat przygotowań do wyprawy do Azji oraz historia shogi i go, czyli najstarszej gry świata. 

Ponadto, podczas Festiwalu Azji dostępne będą także stosika rękodzielnicze czy punkty sprzedające produkty z Azji. Chętni mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej ściance, w towarzystwie modelek w japońskich kimonach.

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

abc
2024-04-21 10:15:09
@chester jakbyś posłuchał wlaściciela mieczy to byś wiedział, ze owszem może i repliki tzn. katany wykonane współcześnie ale w Japonii przez japończykow! Ponad to nie tylko przebierańcy (raptem dwie hostessy galaxy z obsługi) ale i śpiewała /grała prawdziwa Japonka (aktualnie żyjąca w Berlinie), a pokazy walki w wykonaniu Polaków ze znanej od dawna działającej szkoły KARATE. Akcja całkiem ciekawe choć skromnie zrealizowana. I miejsce głośne, kiepsko wybrane (już nowy hol byłby lepszy).
chester
2024-04-21 09:17:37
Dwie tanie, chińskie repliki japońskich mieczy, trochę przebierańców, nudne pogawędki. Wielki event!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA