Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Weekend w regionie: 29 – 31 marca

Data publikacji: 29 marca 2019 r. 13:56
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Weekend w regionie: 29 – 31 marca
 

Koncert Ego Vou

Gryfino. Dziś (piątek) i w sobotę w Gryfińskim Domu Kultury odbędzie się koncert miejscowego Teatru Tańca Ego Vou. Tradycyjnie będą to dwa bliźniacze występy, podczas których zaprezentowane zostaną premierowe choreografie zespołu. Będą to prace autorstwa Elizy Hołubowskiej, szefowej Ego Vou, oraz uczestników obu sekcji tanecznych – grupy młodszej i repertuarowej, będące wynikiem wspólnych artystycznych poszukiwań. Na scenie pojawi się także śpiew i muzyka wykonywane na żywo, co będzie dodatkowym wyzwaniem dla tancerzy. W sumie widzowie zobaczą siedem choreografii. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac rysowniczki i graficzki Marty Garbaczewskiej. Oba taneczne wieczory rozpoczynają się o g. 18. Bilety na koncerty (20 zł) można nabyć w kasie Kina Gryf oraz drogą elektroniczną (przez zakładkę „kup bilet” na stronie www.gdk.com.pl)

Pobiegajmy razem!

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym rozpocznie się bieg w ramach „parkrunu”. Do przebycia jest 5 km. Warto przyjść nieco wcześniej, żeby przygotować się do zawodów i wziąć udział we wspólnej rozgrzewce.

Wiosna, ach to ty!

Świnoujście. Koncert plenerowy, warsztaty florystyczne i ognisko odbędą się w sobotę o g. 12 w filii MDK Karsibór. Wstęp wolny.

Spotkanie z sensei Kirimelem

Świnoujście. O g. 16 w sobotę w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie z sensei Piotrem Kirimelem. Będzie pokaz oraz otwarty dla wszystkich trening aikido. Wstęp wolny.

Alosza Awdiejew jubileuszowo

Stargard. Niemal 80-letni nie zwalnia tempa. Artysta przygotował nowy program – recital jubileuszowy „Ech raz, jeszcze raz”, m.in. z okazji 45-lecia jubileuszu pracy artystycznej i współpracy z krakowską „Piwnicą pod Baranami”. Stargard będzie jednym z kilku pierwszych miast w Polsce, gdzie ten jubileuszowy recital będzie grany. A. Awdiejew wraz z zespołem wystąpi w sobotę o g. 19 w Stargardzkim Centrum Kultury. Koncert jest biletowany.

Kobieta według Młynarskiego

Choszczno. W sobotę o g. 17 w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Kobieta według Młynarskiego”. Pod tym tytułem ukazała się też płyta, którą promuje to wydarzenie. Będzie to też okazja do wysłuchania znanych piosenek, które wykonywane będą m.in. w towarzystwie mimów. Bilet wstępu 40 zł.

Wystąpi Mikromusic

Goleniów. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach. Muzykę tego zespołu określa się mianem avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspirację słowiańskiego folku, jazzu i rocka. Grali na najważniejszych polskich festiwalach, koncertowali też za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najwyższej muzycznej nagrody Fryderyki w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Muzycy występują w składzie: Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara), Robert Szydło (gitara basowa). W sobotę o g. 19 wystąpią w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury. Koncert jest biletowany.

Droga Krzyżowa Sybiraków

Łobez. Dziś (piątek) o g. 15.30 w kościele parafialnym odbędzie się doroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem Sybiraków, bliskich z ich rodzin oraz przyjaciół wiernych pamięci Golgoty Wschodu. Uroczystość odbędzie się już po raz 25. z inicjatywy łobeskiego koła Związku Sybiraków. 

Turniej tenisa

Łobez. W sobotę o g. 9 w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej odbędzie się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego, który organizuje Ognisko TKKF Błyskawica. Impreza jest otwarta dla wszystkich, a pojedynki będą rozegrane w kategoriach: seniorzy, juniorzy, kobiety, dziewczęta, dzieci. Mile widziani są kibice.

Przykład z Kolumbii

Koszalin. Dziś (piątek) o g. 16.45 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 pokaz filmu z cyklu „Мiasto na przykład”. „La Comuna 9. Odzyskując miasto” to dokument o ludziach jednej z dzielnic w Medellin w Kolumbii, tworzących swoje miejskie środowisko i procesie partycypacyjnym, który im to umożliwia. Obraz może być inspiracją dla aktywistów ruchów miejskich. Wstęp wolny. 

Pamięci Grażyny Bacewicz

Koszalin. To tytuł piątkowego koncertu, w którym zabrzmią dwa utwory kompozytorki, która jest patronem miejscowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Będą to: Divertimento na smyczki i Koncert fortepianowy. Program występu w Filharmonii Koszalińskiej uzupełni Symfonia D-dur nr 104 Londyńska Josepha Haydna. Wykonawcami będą: pianistka Julia Kociuban i orkiestra filharmoników pod dyrekcją Massimiliana Caldiego. Początek o g. 18.30. 

W klimacie filmów Tarantino

Koszalin. Dziś (piątek) w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin odbędzie się specjalny koncert pt. Tarantino Unplugged. Zagra grupa Bacteryazz w poszerzonym składzie. Podczas występu muzycy zagrają utwory wykorzystane w popularnych filmach amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino, nierzadko w nowych aranżacjach. Początek o g. 18 w siedzibie rozgłośni. 

Godzina dla Ziemi

Koszalin. To wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku poparli je mieszkańcy 188 państw, a ponad 13 tysięcy instalacji rozświetlających zabytki i pomniki przez 60 minut zostało wyłączonych. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się ph. „Nie niszczmy naszego domu”. W sobotę o g. 20.30 w całej Polsce, w geście solidarności z ideą, zgasną światła. W Koszalinie udział potwierdzili: Muzeum, Zarząd Dróg i Transportu, Filharmonia Koszalińska, Centrum Handlowe Atrium, Galeria EMKA, Politechnika Koszalińska i Urząd Miejski. 

Balet w filharmonii

Koszalin. W sobotę o g. 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Narodowy Balet Ukrainy Virski. Swoje korzenie datuje na 1937 rok, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Swoje popisy balet łączył z akrobatyką i tańcem klasycznym. Virski odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach. Od 1980 r. dyrektorem jest Myroslav Vantuch. To on w 1991 r. przy zespole powołał szkołę baletową dla dzieci, czego efektem są nowi artyści uczący się od najlepszych z pokolenia na pokolenie. 

Stare Dobre Małżeństwo

Koszalin. Sala widowiskowa Centrum Kultury 105 będzie w niedzielę miejscem koncertu grupy Stare Dobre Małżeństwo. Wykonawcy poezji śpiewanej wystąpią w ramach akcji „Mamo! Tato! Wychodzimy!”. To oznacza, że dzieci miłośników twórczości zespołu w trakcie koncertu mogą brać udział w zorganizowanych zajęciach artystycznych pod opieką pracowników placówki. Początek występu o g. 18.30. 

Pociąg do jazzu

Darłowo. To już 74. edycja imprezy dla fanów tej formy muzycznej. W sobotę koncertuje Somebody’s Quartet, który tworzą wykonawcy jazzowi z Norwegii, Danii i Szwecji. Występ odbędzie się w Klubie Wampira na poddaszu Karczmy Rzymskiej przy ulicy Powstańców Warszawskich 26. Początek występu zespołu skandynawskiego o g. 20. 

Potrójne otwarcie sezonu

Darłowo. W niedzielę na kanale morskim w Darłowie nastąpi oficjalne otwarcie sezonu wędkarskiego Koszalińskiego Okręgu PZW. Cykl imprez ph. „Morski Puchar Prezesa Okręgu” obejmuje konkurencje: otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym i gruntowym (na dwie wędki) zaliczane do Grand Prix Okręgu na 2019 rok oraz otwarte towarzyskie zawody spinningowe na kanale morskim i rzece Grabowej z wyłączeniem odcinka Żukowo Morskie-ujście do Wieprzy. Zawody na „żywej rybie” zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Zbiórka uczestników do g. 7.30 w Darłówku Wschodnim do godz. 7.30. Zgłoszenia w sklepie wędkarskim Darko w Koszalinie przy ul. Mieszka I 13 lub pocztą elektroniczną pod adresem: j.makara@wp.pl.

Fot. Maria PIZNAL

Na zdjęciu: W Gryfińskim Domu Kultury zaprezentowane zostaną premierowe choreografie Teatru Tańca Ego Vou.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA