piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Weekend w regionie: 23–25 marca

Weekend w regionie: 23–25 marca

Weekend w regionie: 23–25 marca
Data publikacji: 2018-03-23 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 845 319768

Łobeska Baba Wielkanocna

Łobez. W sobotę o g. 12 w hali sportowo-widowiskowej w Łobzie odbędzie się oficjalne otwarcie XIV edycji Łobeskiej Baby Wielkanocnej – jarmarku rękodzieła i wyrobów wielkanocnych oraz międzynarodowego spotkania z folklorem. Od g. 13 do 19 na estradzie grać i śpiewać będą kapele, zespoły śpiewacze oraz obrzędowe, soliści. W niedzielę świętowani rozpocznie msza święta w kościele parafialnym o g. 10.30, a po niej korowód z palmami na ulicach miasta i popisy zespołów folklorystycznych. O g. 16 poznamy laureatów konkursów i przeglądów. Akcentem końcowym „Baby...” będzie koncert galowy. Blok imprez organizują: starostwo powiatowe, Łobeski Dom Kultury i Stowarzyszenie Czas. Patronat honorowy sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. „Kurier Szczeciński” jest patronem medialnym wydarzenia, które w tym roku gości 20-osobową delegację pracowni rękodzieła w Stralsundzie (Niemcy).

Barlinecki Dzień Zdrowia

Barlinek. II Barlinecki Dzień Zdrowia odbędzie się w sobotę w godz. 9–13 w miejscowym szpitalu. Można będzie skorzystać m.in. z bezpłatnego usg jamy brzusznej, badania piersi, cytologii, pomiarów składu ciała, badania krwi i ciśnienia. Będą też wykłady z dietetyki, pediatrii, fizjoterapii oraz wizażu. Panie, które wezmą udział w badaniach, zyskują vouchery, bony i zaproszenia do wszystkich gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich w mieście oraz duże rabaty np. na zakup roweru, bielizny czy biżuterii. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Joy Aim oraz Szpital Barlinek.

Wieczór z klasyką

Goleniów. Jarocki & Rydz Duo to zespół utworzony przez akordeonistę Dawida Rydza i altowiolistę Radosława Jarockiego. Młodzi muzycy mogą się już pochwalić znaczącym dorobkiem koncertowym festiwalowym, a brali już udział w Warszawskiej Jesieni, oraz w festiwalu w Świnoujściu i są laureatami wielu koncertów muzycznych o randze międzynarodowej. Koncert zespołu odbędzie się w Goleniowskim Domu Kultury w sobotę o g. 18, a wstęp jest bezpłatny.

Pchli targ

Świnoujście. W sobotę na targowisku „Zielony Rynek pod Zegarem” przy ul. Kołłątaja 4 a odbędzie się w g. 9–14 pchli targ.

Jarmark rękodzieła

Świnoujście. W pasażu Rondo przy Placu Wolności 6 w sobotę i niedzielę – jarmark rękodzieła artystycznego. Potrwa od g. 9 do 10.

„Pożar Reichstagu” premierowy

Koszalin. Katarzyna Szyngiera to jedna z laureatek minionych edycji koszalińskich konfrontacji m-teatr. W sobotę będzie reżyserką prapremierowego wystawienia dramatu pt. „Pożar Reichstagu” Tadeusza Gieruta i Romana Ściślaka. Treść przedstawienia nawiązuje do wydarzenia z 1933 r. w Berlinie. Ówczesny proces działaczy komunistycznych doprowadził do zmiany władzy i narodzin totalitarnej III Rzeszy w Niemczech. Koszalińska widownia obejrzy spektakl też w niedzielę o g. 19 na Dużej Scenie BTD.

Jakubowe kreacje

Koszalin. W piątkowym koncercie symfonicznym „Jakubowe kreacje” w Filharmonii Koszalińskiej w rolach głównych wystąpi dwóch Jakubów: skrzypek Jakowicz i dyrygent Chrenowicz, który poprowadzi orkiestrę filharmoników. W programie są: Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza, 88. Symfonia G-dur Josepha Haydna i Wariacje na temat Haydna op. 56a Johannesa Brahmsa. Początek o g. 18.30.

Robal Tour 2018

Koszalin. Tak nazwana trasa koncertowa upamiętnia 5-lecie istnienia zespołu Bacteryazz. W piątek o g. 19 na scenie Club 105 Centrum Kultury jako support przed gwiazdą wieczoru wystąpią dodatkowo trzy zespoły rockowe. Będą to: Banda Puchatka, Męczenie Owiec i Time To Express.

Ognisko na plaży

Darłowo. „Zjarajmy ognisko na plaży” to nazwa piątkowej akcji na tzw. patelni w Darłówku Zachodnim przy ulicy Słowiańskiej. Ten wiosenny, rekreacyjny happening rodzinny na plaży rozpocznie się o g. 16. Można zabrać ze sobą bliskich i znajomych, a także kiełbasę, kaszankę, salceson i musztardę. Oby tylko aura dopisała, bo w przypadku złych warunków atmosferycznych impreza zostanie odwołana.

Koncert pieśni pasyjnych

Gryfino. W sobotę w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie odbędzie się koncert pieśni pasyjnych i wielkopostnych, w którym wystąpią chóry: Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”, „Concertino”, „Rapsodia”, „Cantate Deo” (wszystkie ze Szczecina), „Echo Arioso” (Stargard), „Cantate Deo” (Szczecin Dąbie), Policki Chór Kameralny oraz miejscowy „Res Musica”, który od lat współorganizuje wydarzenie. Początek koncertu o g. 16.

Pójdą powitać wiosnę

Gryfino. Uczestnicy pieszego rajdu pn. „Powitanie wiosny”, organizowanego przez Gryfiński Dom Kultury, wyruszą w sobotę o g. 10 w poszukiwaniu wyczekiwanej pory roku. Spróbują znaleźć ją w okolicach Gryfina, a wyprawę rozpoczną na początku ścieżki rowerowej w kierunku Wirowa przy ul. Armii Krajowej (miejsce zbiórki). W sumie (tam i z powrotem) do pokonania będzie ok. 10 km trasy; przewidziano także odpoczynek przy ognisku. Popularyzacja turystyki pieszej, aktywny wypoczynek oraz kultywowanie tradycji związanej z powitaniem wiosny – takie cele przyświecają organizatorom wydarzenia.

Wielkanocny jarmark

Gryfino. Na placu Barnima w sobotę  od g. 10 rozpocznie się wielkanocny jarmark, podczas którego będzie można nabyć m.in. pisanki i stroiki świąteczne, wielkanocne słodkości i specjały. Podczas kiermaszu rozstrzygnięte zostaną konkursy – na „babę wielkanocną” i „palmę wielkanocną” – których celem jest promocja tradycji i zwyczajów oraz kulinarnych obrzędów, związanych z nadchodzącymi świętami, a także rozwijanie zbiorowej aktywności twórczej mieszkańców gryfińskiej gminy.

„Moja siostra…” u Suszka

Gryfino. W sobotę w pubie „Wrota do Sławy” (u Suszka) odbędzie się projekcja filmu „Moja siostra…” Michała i Pawła Kulików, z Elizą Hołubowską w roli głównej. Gryfinianka debiutująca na dużym ekranie na co dzień jest szefową miejscowego Teatru Tańca Ego Vu. W filmie braci Kulików wciela się w rolę Anny, zmagającej się z depresją. Gryfińska premiera tego obrazu odbyła się przed dwoma miesiącami. Początek sobotniego filmowego spotkania o g. 18.30; po projekcji zaplanowano spotkanie z twórcami i aktorami filmu.

Jazzowo w RCK

Kołobrzeg. W sobotę o g. 19 na deskach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu rozpocznie się kolejny koncert z cyklu RCK PRO JAZZ. Tym razem wystąpi Dorota Miśkiewicz z projektem „PIANO.PL”.

Taneczne mistrzostwa

Kołobrzeg. Od soboty do niedzieli w kołobrzeskiej hali Milenium odbywać się będą Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 tańcach. Przez dwa dni tancerze walczyć będą o mistrzowskie tytuły w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorami imprezy są Federacja Tańca Sportowego, Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego oraz kołobrzeskie Stowarzyszenie AMBER. Eliminacje do poszczególnych kategorii rozpoczynać się będą każdego dnia o g. 14.30. Gale finałowe przewidziano na g. 18.30 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę).

Pstrąg Regi

Świdwin. W niedzielę o g. 7 odbędą się otwarte zawody wędkarskie (spinningowo-muchowe) Pstrąg Regi, które po raz siedemnasty organizuje koło PZW Rega. Połowy odbędą się na odcinku Regi od Bierzwnicy do Polakowa k. Łobza. Do zdobycia będą cenne nagrody, m.in. puchar dyrektora zamku świdwińskiego. Dodatkowych informacji udziela kierownik zawodów Marek Dubil (tel. 517-029 552).

(reg)

Fot. Czesław Burdun/Archiwum

Na zdjęciu: Łobeska Baba Wielkanocna – jarmark rękodzieła i wyrobów wielkanocnych oraz międzynarodowe spotkania z folklorem – co roku cieszy się zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Łobza.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy