czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Weekend w regionie: 21–23 września

Weekend w regionie: 21–23 września

Weekend w regionie: 21–23 września
Data publikacji: 2018-09-21 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 1526 352272

Orły nad Driel

Gryfino. W sobotę na nabrzeżu odbędzie się inscenizacja pn. „Orły nad Driel” związana z wydarzeniami z okresu II wojny światowej; początek o g. 17. Wcześniej zaplanowano prezentację wyposażenia wojskowego oraz pokaz militariów – od g. 12 na placu Barnima. O g. 15 na nabrzeżu – występy amatorskich zespołów muzycznych. W tym samym miejscu (ok. g. 18.30) rozpocznie się koncert grupy Chłopcy z Placu Broni.

Spotkanie z autorem kryminałów

Gryfino. Miejscowa Biblioteka Publiczna zaprasza w piątek o g. 17 na spotkanie z Mariuszem Czubajem, dwukrotnym (2009 i 2017 r.) laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej. Podczas autorskiego spotkania będzie okazja do rozmowy o twórczości M. Czubaja, w tym o najnowszej książce pt. „Dziewczynka z zapalniczką”. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej placówki.

Rowerem – tam i z powrotem

Gryfino. W sobotę pracownia turystyczna Gryfińskiego Domu Kultury organizuje rajd rowerowy „Gryfino-Borzym-Gryfino”. Uczestnicy wyruszą o g. 9.30 z miejsca rozpoczynającego ścieżkę rowerową w kierunku Szczawna. Do pokonania będzie ok. 30-kilometrowa trasa. 

Piknik ekologiczny

Świnoujście. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę za darmo będziemy mogli jeździć autobusami Komunikacji Miejskiej. W g. 11-16 na placu Wolności trwać będzie ekologiczny piknik rodzinny. Można tu wymienić zepsuty sprzęt RTV i AGD na elementy wyposażenia roweru. Będą też testowane rowery elektryczne wypożyczalni Baltic Bike.

Pchli targ

Świnoujście. W sobotę w g. 9-16 na targowisku Zielony Rynek pod Zegarem odbędzie się pchli targ. Za cenę trzech złotych samemu będzie można wystawić stoisko o wielkości od jednego do siedmiu metrów kwadratowych.

Jubileusz chóru Logos

Świnoujście. W sobotę o g. 17.30 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert jubileuszowy Miejskiego Chóru Dziewczęcego „Logos”. Wstęp wolny.

Koncert dobroczynny

Świnoujście. W muszli koncertowej na promenadzie w sobotę o g. 19 odbędzie się koncert dobroczynny zespołu Delta Songs. Organizuje go Fundacja Misja Polaka, a współorganizuje Miejski Dom Kultury. Wstęp wolny.

Extreme Cup

Świnoujście. W niedzielę o g. 10 w skateparku przy ul. Matejki odbędą się zawody Extreme Cup Świnoujście. Swoje umiejętności zaprezentują wyczynowcy jeżdżący na skateboardach, hulajnogach i BMX-ach.

Koncerty i pokazy

Świnoujście. W niedzielę o g. 14 w muszli koncertowej odbędą się koncerty i pokazy w ramach Kampanii Promującej Ideę Rodzicielstwa Zastępczego. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wstęp wolny.

Seniorzy świętują

Goleniów. Stowarzyszenie Seniorów Relaks świętuje swoje 15-lecie. Z tej okazji zaprasza w piątek o g. 17 na występ w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury, z udziałem członków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. W repertuarze będą m.in. skecze kabaretowe. Wstęp wolny.

Elvis na jazzowo 

Goleniów. W jazzowych aranżacjach zaprezentują utwory Elvisa Presleya słuchacze dyplomowego roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Wśród wykonawców wystąpi goleniowska wokalistka Katarzyna Ogrodniczak. Koncert odbędzie się w sobotę o g. 17 w GDK-u. Wstęp – 10 zł.

Festyn Jachtowy

Goleniów. W sobotę będzie można zwiedzić zakład Technologie Tworzyw Sztucznych, produkujący luksusowe jachty na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. W ramach Festynu Jachtowego będzie można obejrzeć jachty i porozmawiać z osobami, które na co dzień pracują przy ich budowie. Dla najmłodszych, oprócz zabaw na świeżym powietrzu w specjalnej strefie zabaw i dmuchańców, dostępna będzie interaktywna gra edukacyjna z nagrodami. Na wszystkich czeka również poczęstunek. Festyn odbędzie się przy ulicy Prostej 28 w Łozienicy. Start o g. 10.

Relaks na rybach

Łobez. Na zakończenie sezonu nad wodą, w niedzielę o g. 7 na jeziorze Moszczenica k. Unimia odbędą się zawody w wędkarstwie spławikowym, które organizują: łobeskie Ognisko TKKF Błyskawica i Klub Wędkarski Rega. 

Spotkanie absolwentów

Resko. W sobotę o g. 9. w Resku odbędą się uroczyste obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego. Po mszy św. w Sanktuarium Maryjnym w intencji nauczycieli i absolwentów, uczestnicy przemaszerują ulicami miasta do hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. B. Prusa 2, gdzie nastąpi część oficjalna imprezy. Na zakończenie planowane jest spotkanie przy ognisku i „mikrofon dla wszystkich”.

Igła z nitką

Kołobrzeg. Regionalne Centrum Kultury zaprasza w piątek o g. 18 do Galerii Sztuki Współczesnej im. A. J. Ściesińskich na otwarcie wystawy „Igłą i nitką malowane”. Prezentowane będą prace francuskiej artystki Swavy Launay, która urodziła się na Zamojszczyźnie, jako Stanisława Bartosiewicz. Wstęp wolny.

Dla młodych widzów

Kołobrzeg. W niedzielę na g. 11 w ramach cyklu „Poranki młodego widza”, Regionalne Centrum Kultury zaprasza dzieci na spektakl „Dziób w dziób” w wykonania aktorów z Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Wstęp 8 zł. Po spektaklu zorganizowane zostaną zabawy animacyjne.

Rower zamiast samochodu

Kołobrzeg. W kurorcie Europejski Dzień Bez Samochodu minie pod znakiem poruszania się jednośladami. Urzędnicy zachęcają, aby w sobotę korzystać z rowerów miejskich, których jednorazowe wypożyczenia na 20 minut zawsze jest bezpłatne. Z okazji święta postanowiono przedłużyć darmowe minuty. Każdy, kto skorzysta z miejskiej wypożyczalni, będzie mógł jeździć za darmo jednośladem przez całą godzinę.

Biała Sobota

Koszalin. Na bezpłatne badania spirometryczne zapraszają w ramach Białej Soboty lekarze Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji u lekarza specjalisty w zakresie pulmunologii. Placówka przy ul. Niepodległości 44-47 zaprasza zainteresowanych w sobotę w g. 9-12 (wejście „B”). 

Rowery i auta elektryczne

Koszalin. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ph. „Przesiadaj się i jedź!”. Główne atrakcje w sobotę, gdy miasto będzie gospodarzem jednego z etapów Międzynarodowego Maratonu Samochodów Elektrycznych. Prowadzi on od Tallsinek (połączona nazwa stolic Estonii i Finlandii), przez Niemcy, do Monaco. Start w samo południe na Rynku Staromiejskim. Tego dnia kursuje bezpłatna komunikacja miejska.

Zaśpiewa Janusz Radek 
Koszalin. W sobotę o g. 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 wystąpi Janusz Radek z zespołem. Koncert odbędzie się w ramach akcji „Mamo! Tato! Wychodzimy!”, bo dzieci mają na ten czas zapewnioną opiekę w CK105. ©℗

(reg)

Fot. Maria Piznal

Na zdjęciu: Dwa lata temu na nabrzeżu w Gryfinie odbyło się widowisko historyczne pn. „Orły nad Nijmegen”. W sobotę (22 września) w tym samym miejscu widzowie zobaczą inscenizację „Orły nad Driel”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie