Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 16 – 18 sierpnia

Data publikacji: 16 sierpnia 2019 r. 11:16
Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2019 r. 11:42
Weekend w regionie: 16 – 18 sierpnia
W Dziwnowie trwa Festiwal Gwiazd Sportu. Warto tam być! Fot. Mirosław Kwiatkowski  

Zlot pojazdów militarnych

Borne Sulinowo. Do Bornego Sulinowa zjechali miłośnicy militariów, by uczestniczyć w XVI Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy”.

W tym roku, oprócz wystaw militariów z nieodległej przeszłości, podczas zlotu będzie można zobaczyć również elementy uzbrojenia z odległego Średniowiecza. Zlot rozpoczął się w czwartek (15 sierpnia), a zakończy w niedzielę w południe.

Tradycyjnie już na zlocie pojawili się miłośnicy i kolekcjonerzy militariów z wielu krajów. Są czołgi, inne wozy bojowe i ciężka artyleria. Niektóre grupy rekonstrukcyjne prezentować będą dioramy i obozy wojskowe z różnych okresów. Będzie też parada pojazdów wojskowych wokół Bornego i jeziora Pile.

Oprócz atrakcji militarnych, będą też atrakcje kulturalne. Wystąpią m.in.: Szulerzy, Vołodia Grupa, Centrala 57, Nadmiar i 4 Szmery. A gwiazdami zlotowych wieczorów będą kapele Dżem i Kobranocka.

Dla kogo Złota Rybka?

Ińsko. Dobiega końca 46. Ińskie Lato Filmowe. W sobotę (17 sierpnia) o g. 19 w sali kina Morena poznamy laureatów – będą wręczone dwie Złote Rybki (dla najlepszego filmu polskiego i najlepszego filmu zagranicznego).

Na kinomanów czeka sporo interesujących przygód – okazja do obejrzenia ciekawych tytułów oraz spotkania z wybitnymi twórcami. W piątek o g. 9 dla milusińskich bajka „Manu – bądź sobą”. O g. 11 z cyklu „Bliżej natury” film dokumentalny Michała Sulimy „Stroiciel Himalajów”, a o g. 13.15 dokument Michała Bielawskiego „Wiatr. Thriller metafizyczny”. Po projekcji spotkanie z bohaterką filmu Teresą Bachledą-Kominek. O g. 16 będzie projekcja dramatu filmowego „Eter”. Po zakończeniu – spotkanie z twórcą Krzysztofem Zanussim. O g. 19.15 projekcja filmu dokumentalnego Pawła Ziemilskiego „In Touch” oraz spotkanie z autorem. O g. 21.45 koncert grupy Trzy Dni Później.

O g. 16 w Sali Zespołu Szkół film rosyjski (dramat) Kantermira Balagova „Wysoka dziewczyna”, a o g. 19 „Tajemnica Henriego Picka” komediodramat Remi Bezancona (Francja).

O g. 21.15 w kinie plenerowym przy Gospodarstwie Rybackim” amerykańska komedia „Blues Brothere” w reżyserii Johna Landisa.

W sobotę o g. 9 bajka dla dzieci „Paskudy”. O g. 11 dokument francuski „Czas lasów” w reżyserii Francoisa-Xaviera Droneta. O g. 13 pokaz dokumentalnego obrazu „O zwierzętach i ludziach” , a po zakończeniu spotkanie z jego reżyserem Łukaszem Czajką. O g. 16 dramat reżyserii Macieja Kawulskiego „Underdog”. Po projekcji spotkanie aktorem Januszem Chabiorem.
O g. 19  zakończenie festiwalu oraz prezentacja hiszpańskiego filmu „Ból i blask” w reżyserii Pedro Almodovara.

O g. 16 z okazji 60-lecia kin studyjnych pokaz komediodramatu francuskiego „Pamiątki Claire Darling” reżyserii Julia Bertuccelliego.
W niedzielę o g. 11 projekcja filmu nagrodzonego Złotą Rybką.

Festiwal Gwiazd Sportu

Dziwnów. Od czwartku (15 sierpnia) trwa osiemnasty Festiwal Gwiazd Sportu, na który przyjechali byli i obecni medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Potem były wspólne zdjęcia sportowców z wczasowiczami oraz gry i konkursy na plaży. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także przedszkoliada, gdzie najmłodsi pod okiem instruktorów, mogli ze sobą rywalizować. O tym, co nas czeka, w programie poniżej:

Piątek, 16 sierpnia

Plaża, zejście od ul. Reymonta, start g. 10.30:
* Przedszkoliada /Drużyna Kangura/Sport dla najmłodszych
* Motocross na Plaży - prezentacja Stali Gorzów - Mistrz Pucharu Polski Wiktor Jasiński
* Ryszard Wolny i zapaśnicy Klubu Wiking Wolin
* Wspomnienia Antoniego Piechniczka
* Szkoła Szymona Ziółkowskiego
* Mariusz Czerkawski - Nowa Pasja - Golf
* Siatkówka Moja Miłość - Łukasz Kadziewicz

Scena Główna, ul. E. Orzeszkowej, start g. 18.30
* DJ Ref- Przeboje dla wszystkich
* Wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu
* Koncert zespołu Electric Girls
* DJ Ref- Przeboje dla wszystkich
* Koncert Gwiazdy - Andrzej ”Piasek” Piaseczny

sobota, 17 sierpnia

Plaża, zejście od ul. Reymonta, start g. 10.30:
* Przedszkoliada /Drużyna Kangura/Sport dla najmłodszych
* Lech Piasecki Tour - szosowo z Mistrzem Świata
* Konkurs wiedzy o Pomorzu Zachodnim
* Konferencja z gwiazdami festiwalu ok. g. 12
* XXI Bieg „Cztery Mile Jarka” bieg pamięci Jarosława Marca
i „Trucht VIP-ów”
* Herosi na plaży - Tomasz Majewski, Bartłomiej Bonk, Maciej Zegan, Ryszard Wolny, Janusz Zarenkiewicz,
Edward Król, Tomasz Król i młodzi bokserzy BKS Olimp Szczecin

Scena Główna, ul. E. Orzeszkowej, start g. 18.30
* DJ Ref - przeboje dla wszystkich
* Relacja na telebimie Ceremonii Odsłonięcia Medali
* Koncert zespołu RBand
* Finał Festiwalu
* Pokaz sztucznych ogni
* Koncert Gwiazdy - SARSA

Organy i ukraiński chór

Kamień Pomorski. Krzysztof Ostrowski zasiądzie przy organach w kamieńskiej katedrze. Dziś (piątek) podczas koncertu 55. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim dla publiczności wystąpi także Chór Kameralny Sofia z Ukrainy.

Krzysztof Ostrowski był studentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina. W latach 2012-2013 studiował w Musikhochschule w Lubece. Jest laureatem trzeciej nagrody w II Krakowskim Konkursie Młodych Organistów (2009), nagrody za najlepsze wykonanie utworów Hermanna Schroedera na międzynarodowym konkursie organowym w Trewirze (2014) i drugiej nagrody na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie (2015). Podczas 61. European Music Festival for Young People w Neerpelt w Belgii został laureatem pierwszego miejsca z najwyższym wyróżnieniem Summa Cum Laude. W kamieńskiej katedrze muzyk wykona m.in. Preludium i fugę Es-dur Johanna Sebastiana Bacha oraz Wariacje na temat Ave Maris Stella Mariana Sawy.

Chór Kameralny Sofia został założony w 2008 r. w Kijowie. Od końca 2010 r. kieruje nim Oleksij Szamrycki. Zespół wielokrotnie brał udział w międzynarodowych konkursach chóralnych, otrzymując nagrody. W Kamieniu Pom. zaprezentuje m.in. X Koncert wokalny Wszystkie narody, klaszczcie rękoma Maksyma Berezowskiego oraz Koncert na piłę i chór Wiktora Stepurki.

Początek koncertu o g. 19.

Mistrz improwizacji i szczecińskie trio

Świnoujście. Przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie dziś  (piątek) wirtuoz gry organowej, wybitny mistrz improwizacji Tomasz Adam Nowak z Niemiec. Wystąpi także szczecińskie, rodzinne Trio fletowe „Con Passione”.

Tomasz Adam Nowak ukończył z wyróżnieniem studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów Joachima Grubicha. Podczas warszawskich studiów, decydujące dla artystycznego rozwoju impulsy, zawdzięcza artysta współpracy ze znakomitym pianistą – pedagogiem Kajetanem Mochtakiem. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium u Franza Lehrndorfera, Amsterdamie u Ewalda Kooimana oraz w Paryżu u Marie-Claire Alain. Ukończył też studia muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Essen. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów organowych w kraju i za granicą oraz - jako jedyny Polak w ponad 50-letniej historii konkursu – zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w Haarlem w Holandii. Jest profesorem organów i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, a także organistą w kościele św. Lamberta w Munster (Westfalia). Prowadzi międzynarodowe kursy z zakresu interpretacji i improwizacji organowej. Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi Europy.

Trio fletowe „Con Passione” tworzą: Elżbieta Podleśny-Głowacka, Bartosz Głowacki i Weronika Głowacka. Zespół, oprócz więzów rodzinnych, łączy zamiłowanie do muzyki oraz pasja wspólnego muzykowania. Repertuar, po który sięgają, to utwory od epoki baroku po dzieła muzyki współczesnej.

Elżbieta Podleśny-Głowacka - absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 1993 roku jest związana ze środowiskiem muzycznym Szczecina, pracując jako muzyk w Filharmonii Szczecińskiej. Jednocześnie prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Uczestniczka kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą, współpracowała z wieloma zespołami m.in.: Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Nova, Orkiestrą Kameralną w Słupsku, „Camerata Nova”.  Bartosz Głowacki - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, współpracował m.in. z „Operą na Zamku” w Szczecinie, „Orkiestrą Academia”, zespołem „Camerata Nova”.  Weronika Głowacka – uczennica klasy fletu Bartosza Głowackiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie. Mimo młodego wieku jej dorobek artystyczny jest całkiem pokaźny – jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. we Włoszech, Serbii, Szwajcarii, czynną uczestniczką kursów instrumentalnych pod kierunkiem uznanych pedagogów. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia kilkukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin.

W programie koncertu usłyszymy utwory: A. Fryer, J.J. Quantza, F. Kuhlau’a, F. Nowowiejskiego, J.B. de Boismortiera, S. Mercadante i T.A. Nowaka. Początek koncertu o g. 19.

Kto przekopie Regę?

Mrzeżyno. Ta sztuka jeszcze nikomu się nie udała, chociaż blisko szczęścia był w ubiegłym roku Mateusz Przygoda, wychowanek trzebiatowskiej Regi.

Kopnięta przez niego piłka uderzyła w nabrzeże, ale nie wpadła na brzeg. Czy tym razem uda się przekopać ujście Regi (70 metrów) do morza w Mrzeżynie przekonamy się w najbliższą niedzielę (18 sierpnia) o godz. 17. Warto się zjawić w porcie w Mrzeżynie tuż przed ujściem Regi do morza. Zabawa zapewne będzie przednia, gdyż niektórzy zawodnicy siłą rozpędu do strzału, wpadają do rzeki, z której wyciągają ich ratownicy. ©℗

Siatkówka i tenis na plaży

Pustkowo. Miłośnicy czynnego wypoczynku na plaży mogą spróbować swych sił w dwóch otwartych zawodach dla amatorów. W sobotę w Pustkowie rozegrany zostanie siatkarski turniej trójek z cyklu „Rewal Beach”, a w niedzielę rozgrywki tenisa plażowego (deble open) w ramach cyklu „Huck Tenis Beach”. Początek o g. 10.30.

Wyjątkowe spektakle

Janowo. Wioska Artystyczna Janowo zaprasza miłośników teatru i dobrej rozrywki. Dziś (piątek) o g. 20.15 na letniej scenie w tej małej miejscowości, położonej 8 km od Rewala, odegrany zostanie pełen humoru spektakl złożony z miniatur teatralnych. W sobotę o tej samej porze widzowie przyjmą zaproszenie do obejrzenia improwizowanej komedii romantycznej, a w niedzielę będą mogli uczestniczyć w tworzeniu kolejnego nieprzewidywalnego spektaklu. Z repertuarem wioski artystycznej można się zapoznać na stronie internetowej improatak.pl.

Fama!

Świnoujście. Od czwartku (15.08) do niedzieli (25.08) trwa 49. Fama, czyli święto sztuki, młodości, kreatywności i spontaniczności. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Co w programie na weekend? Piątek: g. 10–14 (Oflag) Fama Fashion, pracownia artystyczna i butik; g. 13 (Uzdrowisko Świnoujście S.A. – Henryk) Fama prasowa i koncert niespodzianka; g. 18 (Galeria Miejsce Sztuki44) „Miejsca literatury. Tak żyję” Olga Gitkiewicz – spotkanie autorskie; g. 20 (Bar Letni Hamaki) Iksy – koncert; g. 21 (Bar Letni Hamaki) Panilas – koncert. Sobota: g. 10–14 (Oflag) Fama Fashion, pracownia artystyczna i butik; g. 15.30 (El Papa Cafe Hemingway) Szymonmówi – koncert; g. 17 (Galeria Miejsce sztuki44) „Miejsca literatury. Tak żyję” Beata Chomątowska – spotkanie autorskie; g. 19 (KiteFORT) Lilac – koncert; g. 20.15 (KiteFORT) Hanz Bonanza – koncert; g. 21.15 (KiteFORT) Panilas – koncert. Niedziela: g. 10–20 (teren całego miasta) Śledź sztuka – gra miejska; g. 10–14 (Oflag) Fama Fashion, pracownia artystyczna i butik; g. 15.30 (Bar Letni Hamaki) Chwilantropia – koncert, g. 17 (Galeria Miejsce Sztuki44) „Miejsca literatury. Tak żyję” Filip Springer – spotkanie autorskie;  g. 18 (Miejski Dom Kultury) Grupa po omacku – spektakl osobowy ilustrowany; g. 19.15 (Miejski Dom Kultury) Michał Pawlik – stand-up Płonie stodoła; g. 20 (Plac Wolności) dancing na koniec sezonu, Babu król i smutne piosenki – koncert, support: Chwaty.

Sail Świnoujście i Wiatrak

Świnoujście. Świnoujście stało się żeglarską stolicą Wybrzeża, a to za sprawą słynnej już imprezy Sail Świnoujście oraz 35. Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2019”. W tym roku kurort gości 17 żaglowców, w którymi będzie można wybrać się w rejsy na pełne morze. Na lądzie na wilków morskich będzie czekał jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi na Wybrzeżu Władysława IV – dziś (piątek) w g. 10–22, w sobotę w g. 10-23, a w niedzielę – w g. 10–20.30. Wśród atrakcji dla najmłodszych będą m.in. pokazy morskich eksperymentów. Przez cały weekend będzie można także zwiedzać okręt 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Będzie oczywiście także spora dawka muzyki. W ramach festiwalu „Wiatrak” dziś (piątek) o g. 18.30 da koncert zespół The Nierobbers, a po nim na scenie na Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu) zagra Drake Sea Folk Group (g. 20). O g. 21 organizatorzy zapraszają na Nocne Granie do hali w Porcie Jachtowym (ul. Jachtowa/Rogozińskiego). W programie: Benefis Jurka Porębskiego oraz Jubileusz Festiwalu z udziałem zespołów Klang, Majtki Bosmana, Stare Dzwony, Flash Creep, Mirek Kowalewski, My z Portu. Będzie także wystawa fotografii marynistycznej autorstwa Marka Wilczka oraz koncert zatytułowany „Gdzieś tam i nie tylko” w wykonaniu: The Nierobbers, Ryczących Dwudziestek i Jurka Porębskiego. W sobotę kolejne koncerty, a wystąpią m.in. Majtki Bosmana (g. 19.30). Nie można przegapić widowiskowej parady żaglowców (g. 18.30–20.30), która będzie mocnym finałowym akcentem sobotniej odsłony Sail Świnoujście. Wieczór zakończy ok. g. 23.10 pokaz fajerwerków.


Impreza Sail Świnoujście na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń organizowanych w kurorcie.
Fot. Bartosz Turlejski

Biegamy w parku

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym odbędą się biegi w ramach Parkrun Świnoujście na dystansie 5 km. Start przy wejściu do parku od ul. Bolesława Chrobrego, obok boisk i siłowni pod chmurką. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział we wspólnej rozgrzewce.

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich 

Świnoujście. Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, razem z Muzeum Obrony Wybrzeża „Fort Gerharda” i Świnoujską Organizacją Turystyczną zapraszają mieszkańców na Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Świętowanie zainauguruje w sobotę w południe widowiskowa Parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody w centrum miasta i dzielnicy nadmorskiej, która ok. g. 15.30 dotrze także na prawobrzeże kurortu. W niedzielę, w g. 10-16 i 18-21 będzie można bezpłatnie zwiedzić Latarnię Morską. Przy nabrzeżu GPK Warszów zacumuje okręt 8. FOW, który zaprosi zwiedzających na pokład w g. 10-13. Hołd złożony Neptunowi i chrzest morski to kolejne punkty programu (g. 11.30), następnie organizatorzy zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy z piratami. O g. 16 odbędzie się Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską. Kto ma ochotę, będzie mógł zwiedzić latarnię morską przy zachodzie słońca i upiec kiełbaskę przy ognisku (prowiant we własnym zakresie). O g. 22 – spotkanie z duchem Latarnika Sharki.

Kobiecym głosem

Stargard. Taki tytuł nosi koncert, który odbędzie się w sobotę w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Recital Julity Kożuszek składa się z pieśni m.in. Astora Piazzolli, Ennio Moricone, Leonarda Bernsteina, Michela Legrand i kilku piosenek Barbary Streisand. Artystce będzie akompaniował Piotr Matuszczyk. Początek o g. 19.

Przypomną muzyczne hity

Stargard. W niedzielę o g. 17 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego da koncert zespół Big Band Stargard pod dyr. Mirosława Wesołowskiego. Wystąpią: Ewa Korzeniowska (sopran) i Andrzej Kwiczała (tenor), a usłyszymy przeboje muzyki filmowej i tanecznej. Muzyczny wieczór poprowadzi Andrzej Mleczko.

Festiwal Twórczości Ludowej

Bartkowo. W sobotę po raz 10. odbędzie się Festiwal Twórczości Ludowej; początek imprezy o g. 16.

–  W prowadzonej przeze mnie świetlicy odbywały się próby „Bartkowiaków”, a ja miałam przyjemność w nich uczestniczyć. Widziałam, ile pasji i radości było w tych spotkaniach. Pomyślałam, że fajnie byłoby, aby członkowie wszystkich kapel działających w gryfińskiej gminie, mogli spotykać się i wspólnie muzykować, jednocześnie bawiąc i prezentując swój dorobek szerszej publiczności. Udało się to zrealizować, mamy festiwal, na który zapraszamy kapele ludowe, twórców z rękodziełem, koła gospodyń ze smacznymi potrawami – mówi Elżbieta Kasprzyk, liderka lokalnej społeczności; wieloletnia sołtys Bartkowa, gospodarz wiejskiej świetlicy, radna Rady Miejskiej w Gryfinie i pomysłodawczyni festiwalu. – Dodatkową atrakcją jest zawsze gwiazda festiwalu, w tym roku będzie to Modesta Pastiche, a potem zabawa ludowa. Przy okazji organizujemy warsztaty, które przypominają stare zawody, kultywują tradycję. Chcemy, aby nie zabrakło atrakcji i dla tych najmłodszych, i tych starszych uczestników naszej imprezy. Będą stoiska rękodzielnicze oraz gastronomiczne. Dla dzieci w tym roku proponujemy warsztaty pn. Kuchnia Słowian.

Jubileuszowa impreza będzie szczególna również dlatego, że festiwalowi zostanie nadane imię Edwarda Mojsaka, legendy gryfińskiego folkloru.

Piknik rybny

Gryfice. W sobotę na Rynku Miejskim do wieczora potrwa „Rodzinny piknik rybny”. W programie pokazy kulinarne mistrzów kuchni, degustacje potraw z ryb. Koło fortuny dostarczy sporo sztormowych emocji, będą liczne konkursy, strefa zabaw dla dzieci.
Ze sceny popłynie dobra szantowa muzyka zespołu „Własny Port” (13.30–16.30). Będzie też można wziąć udział w dynamicznym electric show w wykonaniu „Queens of Violin”. Zespół pojawi się na scenie o g. 19. W składzie: Anita Tubaja-Sobków i Karolina Wróbel-Krysztoforska, absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wstęp wolny. 


Moniuszko i jego dorobek

Łobez. W piątek o g. 20 w hali sportowo-widowiskowej w Łobzie w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki. Wystąpią: Jugendblasorchester Bezirk 11 des AMS – Region Szwabii (Niemcy), Orkiestra Dęta „Witiny” Stołpce (Białoruś), Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łobeskiego Domu Kultury oraz soliści: Swietłana Bulawka (Białoruś), Grigorij Horoneko (Białoruś), Aleksandr Koroteew (Białoruś), Jurij Geifman (Izrael), Jonas Skolanas (Litwa) i Leszek Adamkowicz z Łobza.

Interfolk nad morzem

Kołobrzeg. Dzisiaj (piątek) o g. 11 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury przy ul. Solnej 1 zorganizowane zostaną gry i zabawy ludowe w ramach XXVIII Międzynarodowych Spotkań z Folklorem Interfolk. Animatorami wydarzenia będą zespoły z Turcji, Chile i Polski. W tym samym miejscu o g. 16 wystąpią zespoły ze Słowacji i z Kolumbii. O g. 19 w kołobrzeskim amfiteatrze zaprezentują się interfolkowe grupy z Gruzji i Hiszpanii. W sobotę, także w amfiteatrze, o g. 19 zorganizowany zostanie koncert galowy tegorocznego przeglądu. Zwieńczeniem imprezy ma być pokaz sztucznych ogni przy molo. Wstęp na wydarzenia przy scenie plenerowej wolny. Wejście do amfiteatru płatne 5 zł.

Kameralny poranek

Kołobrzeg. Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza w sobotę o g. 11 na koncert kameralny. Miejscem wydarzenia będzie Plac Koncertów Porannych przy ul. Towarowej, czyli popularny skwer przy zabytkowym bindażu. Wstęp wolny.

Rowerem do wody

Kołobrzeg. W sobotę w porcie jachtowym odbędą się XX Ogólnopolskie Zawody „Jazda rowerem po desce na wodzie”. Biorący udział w zabawie podejmą próbę przejechania rowerem po 20-metrowej desce unoszącej się na wodzie. Ten pływający pomost będzie miał niemal na całej długości 30 cm szerokości. Ostatnie 3 metry to prawdziwe wyzwanie. Tam deska ma mieć zaledwie 16 cm. Zwycięzcą będzie śmiałek, który przejedzie największą odległość. Oczywiście każdy, bez względu na wynik, wyląduje w wodzie. Wstęp wolny.

Strażacy na piasku

Kołobrzeg. Prestiżowe zawody strażaków odbędą się dniach 16–17 sierpnia na plaży przy molo. Konkurować będą najtrwalsi zawodnicy z całej Europy. Rywalizacja będzie bardzo trudna, bo strażacy w pełnym rynsztunku będą musieli prezentować swoje przygotowanie do pracy na bardzo trudnym, bo piaszczystym podłożu.

Mega gry

Koszalin. Sportowa Dolina będzie miejscem kolejnego letniego spotkania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Gry i zabawy rozpoczną się w piątek o g. 10.30. Finał wyznaczono na g. 13. Wstęp wolny.

Organy i wiolonczele

Koszalin. Trwa 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W piątek w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie zagrają: organista Mario Ciferri (Włochy) i zespół wiolonczelistów Filharmonii Koszalińskiej. Początek koncertu o g. 19.15.

Bizet, Ravel, Dalida, Bowie

Koszalin. Lucy & Tom to duet muzycznych podróżników, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. W swoim repertuarze sięgają po utwory Georgesa Bizeta i Maurice'a Ravela, ale też Dalidy i Davida Bowie’go. Wykonawcy wystąpią w sobotę o g. 18 na Rynku Staromiejskim. Wstęp wolny.

Karaoke Super Star i Łzy

Mielno. Po eliminacjach na terenie gminy i profesjonalnych warsztatach finaliści zaprezentują się publiczności w sobotę (17 sierpnia) o g. 18 na deptaku ulicy Tadeusza Kościuszki w Mielnie. Występy amatorów będą ocenią m.in. muzycy zespołu Łzy, którzy będą koncertować w finale imprezy. Wstęp wolny.

Noc w latarni morskiej

Gąski. W niedzielę o g. 21 uroczyste otwarcie Nocy Latarń Morskich w obiekcie w Gąskach (gmina Mielno). Organizatorzy szykują niespodzianki nie tylko wewnątrz obiektu, m.in. będą konkursy z nagrodami. Zwiedzanie i zabawy potrwają do pierwszej w nocy.

Reggae zabrzmi w porcie

Darłowo. „One Heart, One People” to hasło 11. edycji festiwalu Reggaenwalde w porcie po zachodniej stronie Darłówka. Wydarzenie to dwa dni muzyki rodem z Karaibów. Jednak w piątek (16 sierpnia) festiwal rozpocznie się warsztatami bębniarzy w okolicy hotelu Apollo po wschodniej stronie nadmorskiego kurortu. Uczestnicy w muzykującej paradzie przejdą na miejsce koncertów i wielu stoisk, w tym potraw wegetariańskich, przy końcu ul. Kotwicznej. Wystąpią: w piątek – I-Rey (g. 17), Ayarise (g. 18.15), Jacek Kleyff & Orkiestra Na Zdrowie (19.45), Cała Góra Barwinków (g. 21.15) i Bakshish (22.45), a w sobotę – Myasta (g. 17), The Messengers (g. 18.15), Shashamane (g. 19.45), Dubska (g. 21.15) i Tabu (g. 22.45). Wstęp wolny.

Pożegnanie na wesoło

Darłowo. To już finał wakacyjnego kina plenerowego na rynku miejskim. W sobotę Darłowski Ośrodek Kultury proponuje komedię amerykańską pt. „Jestem taka piękna”. Początek seansu o g. 22. Wstęp bezpłatny.

Podwójne świętowanie

Darłowo. Dwa razy do roku w Darłówku Wschodnim mieszkańcy obchodzą sylwestra. Letnie świętowanie w sobotę (17 sierpnia) na promenadzie obok Latarni Morskiej. Tego dnia przypada też święto takich obiektów świetlnych nad Bałtykiem. W g. 20–24 można za darmo zwiedzić latarnię, a następnie wziąć udział w zabawie sylwestrowej.

(reg)

Fot. Mirosław Kwiatkowski, Fot. Bartosz Turlejski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA