czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Weekend w regionie: 14–16 grudnia

Weekend w regionie: 14–16 grudnia

Weekend w regionie: 14–16 grudnia
Data publikacji: 2018-12-14 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 893 366851

Rewalandia 2018

Rewal. W hali sportowej rozegrany zostanie 18. turniej piłki nożnej im. Stanisława Mamińskiego 12-letnich piłkarzy Rewalandia 2018. Mecze będą rozgrywane na sztucznej nawierzchni. W imprezie - pod patronatem PZPN - weźmie udział 16 zespołów: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Escola Varsovia, Miedź Legnica, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Arkonia Szczecin, Gedania Gdańsk, Warta Gorzów Wlkp., AS Pomorze, Bałtyk Koszalin, FASE Szczecin, Olympic Wrocław, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra oraz drużyna gospodarzy Wybrzeże Rewalskie Rewal.

To właśnie zespół gospodarzy rozegra w piątek o g. 14.45 mecz otwarcia z poznańskim Lechem. O g. 16.45 odbędzie się otwarcie turnieju, a potem mecze eliminacyjne. W sobotę impreza zaczyna się od g. 8.15, a w niedzielę od g. 9.15 odbędą się mecze w grupie finałowej. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród przewidziane jest na g. 13.45.

Świąteczny kiermasz

Świnoujście. Od piątku w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1 będzie odbywał się kiermasz świąteczny. Możemy tam zajrzeć w godzinach funkcjonowania galerii, tj. od wtorku do soboty w g. 12–18. Będzie można kupić dzieła lokalnych artystów i rękodzielników.

Maja Koman w El Papa

Świnoujście. Maja Koman, poznańska artystka sztuk wielu (śpiewa, pisze, komponuje, reżyseruje, animuje, tańczy), nominowana do Fryderyka za debiutancką płytę „Purquoi pas” i jej ukulele oczarują w El Papa w piątek o g. 19. Konieczna jest rezerwacja miejsc.

Koncert kolęd i pastorałek

Świnoujście. W sobotę o g. 16 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Filharmonii Szczecin. Wystąpią również chóry Kantylena oraz Chwaty. Wstęp wolny. Uwaga! Z dobrego źródła wiemy, że tego samego dnia Świnoujska Organizacja Turystyczna szykuje - jak twierdzi informator - kolejny koncert-niespodziankę w pewnym centrum handlowym. Bądźcie czujni!

Wernisaż Siejtbatałowa 

Stargard. Galeria Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa i rysunku Walerego Siejtbatałowa, w piątek o g. 17.

Zaśpiewa Julia Gelert

Stargard. Stargardzka Scena Młodych Mała (Scena SCK, wejście od ul. Wojska Polskiego) zaprasza w niedzielę o g. 17 na koncert Julii Gelert. 25-letnia wokalistka to rodowita stargardzianka. Swoje pierwsze kroki stawiała grając na instrumentach klawiszowych pod okiem swojego taty, by później kształcić się w szkole muzycznej. Jej autorytety muzyczne to Krystyna Prońko oraz Zbigniew Wodecki. Wstęp wolny.

To, co ważne

Goleniów. Stowarzyszenie Niepokonani, działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie, zaprasza na koncert. Będzie to przegląd dotychczasowych działań, mówiący o rzeczach, które są w życiu najważniejsze. W tym roku Niepokonani obchodzą jubileusz, to już 10. rocznica tego wyjątkowego wydarzenia. Koncert odbędzie się w sali koncertowej GDK, ul. Słowackiego 1, w piątek o g. 17. Wystąpią podopieczni stowarzyszenia, którym towarzyszyć będą „Jesienni" i inni goleniowscy artyści. Wstęp wolny.

Rodziny przy szachownicach

Gryfino. W sobotę w Pałacyku pod Lwami rozegrany zostanie XI Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych, podczas którego rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Zawody rozpoczną się o g. 10.

Smaki i muzyka

Łobez. W sobotę i niedzielę będzie okazja do zakupów świątecznych i rozrywki na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który organizuje miejscowy Dom Kultury w g. 10–16. Na stoiskach handlowych będzie wszystko, czego dusza zapragnie. Dodatkowymi atrakcjami będą występy orkiestry dętej, kapeli Łobuziacy, chóru Uśmiech, szkoły tańca Iskra. Ponadto warsztaty: kulinarne, rękodzieła artystycznego oraz wystawy plastyczne.

Spotkanie z historią

Łobez. W piątek o g. 17. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łobzie odbędzie się drugi wykład prof. Kazimierza Kozłowskiego. „Budowanie polskiego regionu na Pomorzu Zachodnim”.

Bernstein i Debussy

Koszalin. Uwertura do opery „Candide” i tańce symfoniczne z musicalu „West Side Story” Leonarda Bernsteina oraz Poemat symfoniczny „Morze”, którego autorem jest Claude Debussy, są w repertuarze piątkowego koncertu w Filharmonii Koszalińskiej. Miejscową orkiestrę poprowadzi Dawid Handel. Początek występu o g. 18.30.

Chór w Radiu KoszalinKoszalin. W sobotę o g. 16 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena na Muzycznej Scenie rozgłośni zaśpiewa chór Iława Gospel Singers. Rok temu zespół doczekał się debiutanckiego albumu pt. „Wszystko Tobie” z repertuarem w stylu gospel, folk i rock. Tym razem słuchaczom Radia Koszalin chór przedstawi kolędy.

Jarmark bożonarodzeniowy

Koszalin. W piątkowe południe na Rynku Staromiejskim – oficjalne otwarcie jarmarku przez prezydenta Piotra Jedlińskiego. Dzieci z koszalińskich przedszkoli tradycyjnie ubiorą choinki. Podczas jarmarku nie zabraknie Świętego Mikołaja, który maluchom wręczy drobne upominki. Do 21 grudnia włącznie, w g. 11–20, na placu przed ratuszem staną stoiska świąteczne z dekoracjami, stroikami, ręcznie robioną biżuterią, ozdobami choinkowymi, produktami regionalnymi, wędlinami czy grzańcem. W sobotę i niedzielę na placu pojawią się karuzele świąteczne oraz zagroda z reniferami.

Dziewczynki z zapałkami

Sianów. W piątek na terenie miasta i gminy rusza trzynasta akcja charytatywna pn. Dziewczynki z zapałkami. Wolontariuszkami będą uczennice szkół z Sianowa, Dąbrowy i Iwięcina. Młodzież wesprze Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska i Policja. Zbiórka na rzecz chorych dzieci potrwa przez dwa dni, w g. 10–15. Kwesta towarzyszyć też będzie sobotniemu jarmarkowi świątecznemu przed kinem Zorza. Początek kiermaszu o g. 11.

Hard Times na żywo

Darłowo. Fala Kultury - Marcin Cichocki zaprasza na koncert zespołu Hard Times. Krakowskie trio, które zagra folkowe i bluesowe brzmienia, wystąpi w piątek o g. 20 w klubie Bagatella przy ulicy Powstańców Warszawskich. Impreza jest biletowana.

Fot. UG Rewal

Na zdjęciu: W Rewalu rozegrany zostanie 18. turniej piłki nożnej im. Stanisława Mamińskiego 12-letnich piłkarzy Rewalandia 2018.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie