Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Wędkarskie zawody po raz pierwszy w roku

Data publikacji: 2017-02-26 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Wędkarskie zawody po raz pierwszy w roku
 

W niedzielę (26 bm.) w Łobzie odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie (spinningowe) „Panorama Regi”, które zorganizowało koło PZW Karaś. Dwudziestu trzech miłośników sportowego połowu ryb (na zasadzie „ złów i wypuść”) z Łobza i Świdwina walczyło o puchar burmistrza Piotra Ćwikły.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że w gronie zawodników był Aleksander Kalużny z Dniepropietrowska, wicemistrz Ukrainy 2016 roku w wędkarstwie spławikowym. Zwyciężył Krzysztof Kamaszko (Łobez). Drugie miejsce zdobył Jerzy Gorczak (Świdwin), trzecie Piotr Cieniar (Świdwin). Na czwartym miejscu uplasował się gość z Ukrainy, który czasowo przebywa w Świdwinie.

Ryba brała całkiem nieźle. Uczestnicy zawodów złowili 8 pstrągów i 16 lipieni – wszystkie ryby wróciły do rzeki. Kierownikiem zawodów był Tomasz Długołęcki, a sędzią głównym Jerzy Wiak. Z wędkarzami spotkał się Janusz Skrobiński z Urzędu Miejskiego, który gratulował sukcesów uczestnikom imprezy oraz zapowiedział inwestycje w zakresie infrastruktury na łowiskach w gminie Łobez (pomosty na jeziorach, stanowiska wędkarskie).

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: bohaterowie dnia z wędką nad Regą w Łobzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kilka lat temu byłem nad pięknym jez. w rejonie Drawska.
2017-02-26 20:01:22
Kiedy podszedłem do brzegu zauważyłem wielką ilość śniętych ryb. Wzdłuż całego brzegu. Większych, mniejszych. Sądziłem, że to jakaś zaraza albo kłusowanie prądem. Wyjaśnił mi to spotkany leśniczy. Koło wędkarskie z Drawska kilka dni temu miało tu ZAWODY. Drawsko gratuluje Kolegom z Łobza !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA