piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ważny przekaz do przyszłych rodziców

Ważny przekaz do przyszłych rodziców

Ważny przekaz do przyszłych rodziców
Data publikacji: 2018-12-02 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 983 364663

Jak niszczące dla zdrowia i rozwoju dziecka może być picie alkoholu przez matkę w okresie ciąży uświadamia młodym ludziom i przyszłym rodzicom trwająca w naszym województwie kampania społeczna "Pozwól dziecku rozkwitać". W piątek w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie odbyła jej gala finałowa.

Organizatorzy tych profilaktycznych działań - Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” i Stowarzyszenie „Progressum” postanowili dotrzeć do młodych ludzi - w wieku od 13 do 24 lat, by uświadamiać i edukować na temat ryzyka występowania płodowego zespołu alkoholowego. Pomysł był taki, by młodych włączyć w działania profilaktyczne i by to oni te treści tworzyli dla rówieśników. W ten sposób podczas warsztatów powstał plakat kampanii, jej hasło oraz spot reklamowy. Dziecko przedstawiono jako kwiat, który do właściwego wzrostu i rozwoju, potrzebuje odpowiednich warunków.

Elementami trwającej od 28 września kampanii był też bieg parkrun w Lasku Arkońskim, dzień otwarty w Poradni FAS fundacji "Tęcza Serc" przy ul. Kolumba, plakaty i ulotki dystrybuowane w szkołach, strona internetowa poświęcona temu tematowi, a także zajęcia w szkołach w Szczecinie, Policach i w Trzebieży, prowadzone według autorskiego programu. To właśnie ta część kampanii, czyli aktywne spotkania i bezpośrednie rozmowy z uczniami - zdaniem jej organizatorów - były najważniejsze.

Jeszcze jednym etapem działań była kolejna edycja konkursu plastycznego "Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu" i wystawa prac. Podczas piątkowej gali podsumowano konkurs, a zwycięzcom wręczono nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Tabor, drugie Julia Trojanowska, a trzecie Hanna Sitarek.

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Ważny przekaz do przyszłych rodziców Ważny przekaz do przyszłych rodziców Ważny przekaz do przyszłych rodziców Ważny przekaz do przyszłych rodziców

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie