piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wandale z Głębokiego

Wandale z Głębokiego

Wandale z Głębokiego
Data publikacji: 2018-07-19 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-20 16:09
Wywietleń: 1814 338862

Takiej rzeczy nie da się zrobić niezauważalnie. Przynajmniej tak uważa nasz Czytelnik. I za pośrednictwem „Kuriera" apeluje do wszystkich potencjalnych świadków, aby zgłaszali się do straży miejskiej lub policji, gdzie już złożył zawiadomienia o przestępstwie: kolejnej - choć tym razem nieudanej - próbie kradzieży masztu monitoringu na polanie rekreacyjnej przy ul. Kupczyka.

Chodzi o potężną stalową konstrukcję, jaka została zainstalowana na administrowanej przez lasy miejskie (Zakład Usług Komunalnych) polanie, w rejonie Głębokiego. Jest elementem systemu monitoringu. Służy bowiem za bazę dla jego kamery. Na maszcie został umieszczony również ruter internetu oraz panel solarny, zasilający oba urządzenia.

- Z niedzieli na poniedziałek (16 bm.) obalono ów stalowy maszt stojący na polanie w sąsiedztwie ul. Hieronima Kupczyka. Złodzieje odkręcili śruby mocujące konstrukcję z jej fundamentem. Następnie zdemontowali urządzenia. Tym razem jednak ktoś musiał spłoszyć złodziei. Bo pozostawili wykopane i zdemontowane akumulatory żelowe - relacjonuje pan Tadeusz (dane do wiadomości redakcji), nasz Czytelnik. - To kolejna kradzież z polany nad Jeziorem Głębokie wykonana podobną techniką. I choć o fakcie już powiadomiłem leśniczego, straż miejską i policję, to mam nadzieję, że zgłosi się bezpośredni świadek tejże kradzieży.

Do tej pory nie udało się ująć sprawców dewastacji masztu oraz kradzieży jego urządzeń. Najwyraźniej ten system monitoringu - jaki jest w lasach miejskich - im nie straszny. Że jest nieskuteczny - co widać - to już inna sprawa. Dla bezpieczeństwa wypoczywających na tejże polanie rekreacyjnej, pewnie najważniejsza.

Ale chodzi też o dobro publiczne o znacznej wartości. Wobec sprawcy lub sprawców nie może być pobłażania. Jakikolwiek ślad, mogący doprowadzić do ich ujęcia, jest niezwykle istotny. Policja (KP Pogodno) czeka na sygnały w tej sprawie. Informacje można przekazać również szczecińskiej straży miejskiej.

(an)

Fot. Czytelnik

Zdjęcie obalonego masztu z polany rekreacyjnej w sąsiedztwie ul. Kupczyka - przekazane „Kurierowi" przez naszego Czytelnika. Tak pod osłoną nocy padł jeden z elementów monitoringu lasów miejskich w Szczecinie. Sprawcy nie powinni pozostać bezkarni. Tym razem spłoszył ich przypadkowy świadek, który może dostarczyć bezcennych danych nt. okoliczności kradzieży oraz samych złodziei.

Komentarze

Rumburak
A może to kibole miały trening przed ustawką?
2018-07-19 14:28:22
capiko
Było maszt zaminować i dzisiaj nie trzeba byłoby poszukiwać sprawców. Zakład Usług Komunalnych poniósłby tylko koszty pochówku.
2018-07-19 12:13:18
Niesmiało zauważe ze jest technika
zwana DNA tagging (np Selectadna ) która pozwala oznaczyć sprawców niepowtarzalnym identyfikatorem który jest niewidoczny. Koszty moim zdaniem bardzo atrakcyjne... (drobny fragment wartości)
2018-07-19 09:53:22
Stefan
Wszystko musi być betonowane przynajmniej dwa metry w ziemię inaczej będą dewastować i kraść
2018-07-19 08:15:14
Bydło, dzicz i coś niewyobrażalnego????????
- oto nadeszła wyśniona "demokracja", a "pan zszedł i odmienił obliczem tej..." Weź takiego chama za ryja i daj "gumą" to znajdzie się 1000 (tysiąc obrońców) "praw człowieka", a nawet pikieta prze biurem PiS-u.
2018-07-19 07:24:14
SZOK!
Bydło, dzicz i coś niewyobrażalnego. Tylko tak można opisać osoby, które tak postępują. Są dwie możliwości: albo uciąć ręce na miejscu, albo zastrzelić na miejscu, bo żadna inna kara nie pomoże. Kim trzeba być, aby kraść, a do tego rzeczy, które służą poprawie bezpieczeństwa?
2018-07-19 07:02:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy