Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wały bez wody – awaria obok filharmonii (akt. 1)

Data publikacji: 10 grudnia 2018 r. 12:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:27
Wały bez wody – awaria obok filharmonii
 

Bez wody była w poniedziałek część centrum Szczecina. Dopływ został tymczasowo odcięty z powodu pęknięcia rury wodociągowej obok Filharmonii Szczecińskiej. Na miejscu - od strony Bramy Królewskiej - pracowała ekipa ZWiK.

- Pęknięta rura żeliwna miała 150 milimetrów średnicy - tłumaczył Tomasz Makowski, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. - Obszar Szczecina bez dostępu do wody obejmował m.in. ulice Jarowita, Wawelską, fragment Małopolskiej oraz Wały Chrobrego. Wody zabrakło m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji, Akademii Morskiej czy Filharmonii.

Wodę w tym rejonie dostarczały trzy beczkowozy.

Ekipa wodociągowa szybko uwinęła się z pękniętą rurą. Choć prace utrudniała zalewająca wykop woda. Wczesnym popołudniem znów popłynęła ona z kranów, a ZWiK mógł się skupić na zaplanowanych tego dnia pracach.

Wśród projektów, które obecnie planuje Zakład w Szczecinie, jest wiele remontów sieci kanalizacyjnej, oczyszczalni ścieków czy przepompowni. Na przykład otwarty jest przetarg na remont sieci wodociągowej w ulicy Jana z Kolna. Niedawno minął też termin zbierania ofert na modernizację przepompowni ścieków przy ulicy Ludowej czy sieci kanalizacyjnej w ulicy Seledynowej.

Łączna długość szczecińskich wodociągów wynosi obecnie 1218 kilometrów - tyle ile odległość do Paryża.

(NaP)

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ale tytuł
2018-12-10 14:19:15
Tylko Wały?
zed
2018-12-10 13:19:45
Trzeba dopilnować by poprawnie ułożyli płyty chodnikowe przy filharmonii po robocie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA