wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem

Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem

Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem
Data publikacji: 2018-11-20 06:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1821 362055

Griffin Property Finance zapewni finansowanie Waimea Logistic Park Stargard. Inwestycję prowadzi Grupa Kapitałowa Waimea Holding SA. Budowa centrum magazynowo-przemysłowego w Stargardzie rozpoczęła się na początku października br. i przebiega zgodnie z harmonogramem.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding SA, deweloper specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych, podpisała umowę z Griffin Property Finance na finansowanie dwóch inwestycji: w Bydgoszczy (II etap) i Stargardzie.

Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy 80 098 m kw. Na działce (16,7 ha) docelowo powstanie 6 nowoczesnych hal klasy A, przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Kompleks realizowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, wchodzącym w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard.

Budowa WLPS rozpoczęła się na początku października br. W pierwszym etapie powstaje hala A o powierzchni 11 490 mkw., która będzie oferować magazyny i biura dla przedsiębiorców prowadzących zarówno produkcję, jaki i zajmujących się logistyką i składowaniem. Dookoła obiektu powstanie infrastruktura – parkingi oraz obszerne place manewrowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eastwave Building Company.

W Waimea Logistic Park Stargard już wynajęła 4000 m kw. powierzchni magazynowej Procyon Group. To jeden z liderów na polskim i szwedzkim rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru architektury, planowania i budownictwa dla klientów B2C (ang. business to customer, tj. wykorzystanie środków elektronicznych do zawierania transakcji pomiędzy sprzedawcami a klientami indywidualnymi) i B2B (ang. business-to-business, transakcje pomiędzy przedsiębiorstwami).

(mag)

Fot. i wizualiacje Waimea Holding

 

Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem Waimea Logistic Park Stargard z finansowaniem

Komentarze

123
@cl-jest w stargardzie bo władze portu czyli de facto obecny rzad nie ogarniaja tematu inwestycji i inwestorow ,nawet stargard w rozwoju nas juz wprzedza no ale tam radni sejmiku nie rezygnuja po wyborze....
2018-11-20 09:29:31
cl
W szczecińskim porcie też miało być.
2018-11-20 07:02:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie