Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Wielką Sobotę sklepy czynne krócej

Data publikacji: 29 marca 2024 r. 13:21
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2024 r. 13:41
W Wielką Sobotę  sklepy czynne krócej
W przedświąteczną sobotę handel funkcjonuje w skróconych godzinach. Fot. Anna Gniazdowska  

W Wielką Sobotę sklepy mogą pracować tylko do godz. 14, jednak dla klientów będą czynne krócej. To efekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który reguluje również czas pracy sklepów w dni poprzedzające dwa najważniejsze święta, czyli w wigilię Bożego Narodzenia oraz sobotę przed Wielkanocą. Zakupów nie zostawiajmy więc na ostatnią chwilę. 

Czas pracy sklepu to nie tylko obsługa, ale także rozliczenie kasy czy jego sprzątanie, zatem podwoje marketów, dyskontów, czy galerii zamkną się na 30 minut lub godzinę wcześniej przed narzuconym przez ustawodawcę czasem. Sprawdzamy więc, gdzie i do której godziny zrobimy zakupy w Szczecinie.

- W sobotę 30 marca nasze sklepy będą czynne do 13 - informuje Lidl. O pół godziny dłużej zakupy będzie można zrobić w Biedronkach. Od 6 do 13 czynne są markety Kaufland oraz dyskonty Netto. Również o godz. 13 zamkną się także wszystkie sklepy Społem.

Hipermarket Auchan i sklepy w Centrum Handlowo-Rozrywkowym zamkną drzwi także o godz. 13, ale sieć gastronomiczna oraz Multikino pracują dłużej. Tu z oferty gastronomiczno-rozrywkowej można skorzystać także w Wielkanoc. Ostatnie sprawunki zrobimy także w Galerii Kaskada - market oraz sklepy zapraszają od 9 do 13.30. W Galerii Gryf na Prawobrzeżu zakupy w markecie można zrobić od godz. 6, pozostałe sklepy otworzą się o godz. 9 - ruch w całej galerii ucichnie o godz. 13. W identycznych godzinach zaprasza GH Turzyn, Omni Molo, Centrum Ster.

Oczywiście handel to również mniejsze sklepy, jednak ich godziny pracy zależą od poszczególnych właścicieli lub franczyzobiorców, jak w przypadku sieci sklepów Żabka. Oczywiście pod warunkiem, że to właśnie oni staną za ladą i kasą. Te sklepy mogą być czynne nie tylko w Wielką Sobotę, ale także w święta wielkanocne - wynika z ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę zezwalającą na wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek.

(kel)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ufff
2024-03-30 13:57:14
dobrze że żabki otwarte bo prawdziwy katolik po wódkę musi się bujnąć a na 100% zabraknie !!!! jak zwykle kolejki będa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA