środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > W „Tramwaju zwanym pożądaniem" o HIV

W „Tramwaju zwanym pożądaniem" o HIV [FILM]

W „Tramwaju zwanym pożądaniem" o HIV
Data publikacji: 2017-12-01 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 1035 303507

W piątkowy wieczór przez Szczecin przejedzie wyjątkowy tramwaj, który w unikalny sposób łączy edukację na temat seksu i profilaktyki zakażeń HIV z zabawą. Zabytkowa czerwona „n-ka" wyruszy o godz. 19 z pętli na Pomorzanach.

„Tramwaj zwany pożądaniem" to ogólnopolska kampania społeczna organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland mająca na celu w przyjemnej, wręcz imprezowej atmosferze rozmawiać o HIV i AIDS. Data 1 grudnia też jest nieprzypadkowa, wszak to właśnie dziś obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.

- Dużo muzyki, konkursy z nagrodami, ale przede wszystkim edukacja, której celem jest podniesienie świadomości społecznej w temacie HIV i AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową - Arkadiusz Opłotny, koordynator szczecińskiej akcji a jednocześnie student V roku na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu  Medycznego zachęca do podróży tramwajem i zaznacza: - To nie jest tylko przejażdżka dla młodzieży, bo tematy związane ze zdrowiem reprodukcyjnym są przecież aktualne przez trzy czwarte naszego życia. 

Tramwajowa podróż po Szczecinie zakończy się darmową imprezą w Coyote Club przy ul. Bogusława, gdzie - również w atmosferze zabawy - szczecinianie i studenci PUM nadal będą rozmawiać o profilaktyce HIV i AIDS.

Trasa tramwaju: POMORZANY - Szpitalna- Szwoleżerów- Plac Kościuszki- Piastów- Szarych Szeregów - Plac Grunwaldzki- Plac Rodła- Filharmonia- Plac Żołnierza Polskiego -Brama Portowa- Potulicka -Brama Portowa -Plac Kościuszki - Turzyn -Plac Gałczyńskiego -Plac Grunwaldzki- Plac Rodła -Matejki -Filharmonia- Brama Portowa- Wyszyńskiego- Dworzec Główny- Św. Józefa- Pomorzany- Starkiewicza- Szwoleżerów- Plac Kościuszki - Plac Grunwaldzki.

(kel)

Film: PAP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie