Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

W „Tramwaju zwanym pożądaniem" o HIV [FILM]

Data publikacji: 2017-12-01 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
W „Tramwaju zwanym pożądaniem" o HIV
 

W piątkowy wieczór przez Szczecin przejedzie wyjątkowy tramwaj, który w unikalny sposób łączy edukację na temat seksu i profilaktyki zakażeń HIV z zabawą. Zabytkowa czerwona „n-ka" wyruszy o godz. 19 z pętli na Pomorzanach.

„Tramwaj zwany pożądaniem" to ogólnopolska kampania społeczna organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland mająca na celu w przyjemnej, wręcz imprezowej atmosferze rozmawiać o HIV i AIDS. Data 1 grudnia też jest nieprzypadkowa, wszak to właśnie dziś obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.

- Dużo muzyki, konkursy z nagrodami, ale przede wszystkim edukacja, której celem jest podniesienie świadomości społecznej w temacie HIV i AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową - Arkadiusz Opłotny, koordynator szczecińskiej akcji a jednocześnie student V roku na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu  Medycznego zachęca do podróży tramwajem i zaznacza: - To nie jest tylko przejażdżka dla młodzieży, bo tematy związane ze zdrowiem reprodukcyjnym są przecież aktualne przez trzy czwarte naszego życia. 

Tramwajowa podróż po Szczecinie zakończy się darmową imprezą w Coyote Club przy ul. Bogusława, gdzie - również w atmosferze zabawy - szczecinianie i studenci PUM nadal będą rozmawiać o profilaktyce HIV i AIDS.

Trasa tramwaju: POMORZANY - Szpitalna- Szwoleżerów- Plac Kościuszki- Piastów- Szarych Szeregów - Plac Grunwaldzki- Plac Rodła- Filharmonia- Plac Żołnierza Polskiego -Brama Portowa- Potulicka -Brama Portowa -Plac Kościuszki - Turzyn -Plac Gałczyńskiego -Plac Grunwaldzki- Plac Rodła -Matejki -Filharmonia- Brama Portowa- Wyszyńskiego- Dworzec Główny- Św. Józefa- Pomorzany- Starkiewicza- Szwoleżerów- Plac Kościuszki - Plac Grunwaldzki.

(kel)

Film: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ