Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Szczecinku aresztowano dwóch podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji: 10 marca 2023 r. 14:38
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2023 r. 15:38
W Szczecinku aresztowano dwóch podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym
Fot. PAP/Darek Delmanowicz  

Po ponad dwóch miesiącach poszukiwań policja zatrzymała mieszkańców Szczecinka wieku 22 i 25 lat. - Usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym 60-latka. Wobec obu sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące - poinformowała w piątek oficer prasowa KPP w Szczecinku st.asp. Anna Matys.

Szczecinecka policja po ponad dwóch miesiącach poszukiwań zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat, którzy mieli wejść do mieszkania podczas trwającej libacji alkoholowej, pobić 60-latka i uciec.

Jak przekazała st. asp. Matys, do pobicia doszło 18 grudnia minionego roku w Szczecinku. 60-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie po kilku tygodniach zmarł.

- Zatrzymani 7 marca mieszkańcy Szczecinka usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Dla jednego ze sprawców kara będzie surowsza, ponieważ działał on w warunkach recydywy – powiedziała st. asp. Matys.

Sąd Rejonowy w Szczecinku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paragraf
2023-03-12 07:53:39
Kodeks karny powinien zostać zmieniony tak ,aby była możliwość orzekania KS za najcięższe zbrodnie.W tym za zbrodnię zdrady Polski również.
KM53
2023-03-11 18:27:15
Maksymalnie do 10 lat za zabicie starszego człowieka to jawne kpiny z życia ludzkiego. Panowie sędziowie, czy zdajecie sobie sprawę, że mordercy i bandyci śmieją się z waszych wyroków. Wyjdzie taki z kicia w wieku trzydziestu kilku lat i dalej będzie bił ludzi "ze skutkiem śmiertelnym", bo w więzieniu czuje się jak ryba w wodzie. Tylko dostęp obywateli do posiadania broni (jak w USA), powstrzyma nieco falę bandytyzmu, bo wasze "prawo" na pewno tego nie uczyni.
pobicie
2023-03-10 17:06:32
Nie powinno być w prawie czegoś takiego jak " pobicie ze skutkiem śmiertelnym". To jest kpina z wymiaru sprawiedliwości. Powinni usłyszeć zarzut morderstwa i to ze szczególnym okrucieństwem, bo tym jest zakatowanie człowieka na śmierć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA