Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Stargardzie nie będzie badania piersi?

Data publikacji: 04 sierpnia 2016 r. 07:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
W Stargardzie nie będzie badania piersi?
 
Pracownia mammograficzna, funkcjonująca w stargardzkim szpitalu, w październiku br. prawdopodobnie zostanie zamknięta. Reprezentanci lecznicy zapewniają, że wkrótce podjęte zostaną rozmowy z pracownikami NFZ i lekarzami z Gryfic, którzy w budynku przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie prowadzą radiologiczne badania piersi u kobiet, aby nie zamykali pacjentkom z powiatu stargardzkiego dostępu do tych świadczeń.

Personel SPZZOZ w Gryficach, jako dzierżawca szpitalnych pomieszczeń w Stargardzie, świadczy tam usługi w zakresie mammografii. Niedawno jednak przedstawiciele gryfickiej lecznicy poinformowali stargardzkich lekarzy, że z końcem września br. zamierzają zaprzestać realizacji tych badań.

- Jak nas zawiadomiono, powodem takiego zamiaru jest fakt, że sprzęt i aparatura medyczna wykorzystywana do realizacji przedmiotowych świadczeń „nie przejdzie badań jakościowych” przeprowadzonych przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący w Szczecinie - tłumaczy Rafał Dziubek, rzecznik prasowy stargardzkiego szpitala. - W przypadku likwidacji pracowni przez SPZZOZ w Gryficach, kobiety będą zmuszone korzystać z profilaktycznej diagnostyki w podmiotach leczniczych, które zawarły właściwą umowę z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie (ośrodki stacjonarne oraz mammobusy). Takiej umowy nie posiada jednak SPWZOZ w Stargardzie.

Rzecznik szpitala dodaje, że jeszcze w bm. personel stargardzkiej lecznicy planuje podjąć rozmowy z lekarzami SPZZOZ w Gryficach, aby zapewnić ciągłość realizacji świadczeń mammograficznych. Jak przyznaje R. Dziubek, na pewno wskazane jest, aby w rozmowach tych uczestniczył przedstawiciel ZOW NFZ w Szczecinie jako płatnik i ustawowa instytucja dbająca o zapewnienie dostępności do świadczeń. Jednakże w przypadku, gdy SPZZOZ w Gryficach zdecyduje się na zamknięcie działalności, dyrekcja stargardzkiej lecznicy zmuszona będzie do zawarcia umowy z podwykonawcą, której przedmiotem będzie zapewnienie diagnostyki mammograficznej na rzecz pacjentek poradni położniczo-ginekologicznej.©℗

Tekst i fot. (gra)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2016-08-04 09:24:58
Nie rozumiem dlaczego szpital w Stargardzie nie przejmie kontraktu i nie zatrudni zwalnianych pracowników. Problemem chyba jest zakup mammografu (odkupienie od Gryfic i unowocześnienie?). Czynszu za pomieszczenie przecież płacić nie będą.
ssss
2016-08-04 08:46:11
to niezgodne z religia ! ,dlatego zamykają ,zadnych badan ,zadnej medycyny i antykoncepcji ,witajcie w ciemnogrodzie 2016

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA