Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

W sądzie: „Oczko", „Czarny" i inni

Data publikacji: 20 czerwca 2016 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2019 r. 18:44
W sądzie: „Oczko", „Czarny" i inni
 

Poniedziałkowa rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie była pokłosiem poprzednich zeznań, w tym byłego gangstera  o pseudonimie "Czarny", który powiedział, że oskarżeni Marek M. ps "Oczko" i Marek D. ps. "Duduś" zlecili Rosjanom zabójstwo.

Z relacji świadka wynikało, że oskarżeni w szczecińskim mieszkaniu Marka D. zlecili Rosjanom zadanie: przejęcie kontroli nad agencjami towarzyskimi w Poznaniu. Ci, uzbrojeni przez szczecinian, pojechali do Poznania robić porządki. 1 lipca 1995 r. zabili jednego z ochroniarzy klubu „El Chico”. Drugiego ciężko ranili.

Sąd wezwał 9 świadków, lecz na sali sądowej pojawiło się tylko czworo z nich.

Pierwsza zeznawała Beata L., związana z Markiem D. w latach 90. Zarówno obrona jak i prokurator dopytywali świadka, czy mieszkanie Marka D. było miejscem załatwiania interesów. - U nas w domu bywało mało osób. Marek traktował go jak azyl - odpowiadała L.

- Czy Marek D. robił jakieś interesy z obcokrajowcami - pytał adwokat. - Nie, w latach 90. nie robił żadnych interesów z obcokrajowcami - odpowiadała kobieta. - Marek miał negatywny stosunek do mieszkańców byłego ZSRR.

Oskarżony Marek D. wyjaśniał potem sądowi, że "nigdy nie traktował tych ze Wschodu gorzej". Chodziło mu tylko o zaszłości historyczne - napaść zarówno Niemiec, jak i Rosji na Polskę.

Obu oskarżonym grozi nawet do 25 lat więzienia.

(kl)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Na zdjęciu: poprzednia z rozpraw przed sądem z połowy kwietnia tego roku.

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 21.06.2016 r.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wittorio
2016-06-20 22:00:45
Oskarżony Marek D. wyjaśniał potem sądowi, że "nigdy nie traktował tych ze Wschodu gorzej". Chodziło mu tylko o zaszłości historyczne - napaść zarówno Niemiec, jak i Rosji na Polskę. - Super chłopaki. Super argumentacja. Jest wesoło159

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA